Sukces, jako koncepcja sama w sobie, od wieków fascynuje ludzi. To słowo jest analizowane i omawiane tak często jak żadne inne, zarówno w tym, jak i każdym innym języku. Jednak biorąc pod uwagę całą populację, tylko nieliczni ludzie rozumieją, na czym tak naprawdę polega sukces i jak go osiągnąć.

Na świecie żyje naprawdę bardzo niewielu ludzi, którzy poświęcili więcej czasu na analizowanie słowa SUKCES niż Bob Proctor. Od ponad 30 lat codziennie poświęca temu niemal cały dzień. Dzieli się swoimi doświadczeniami w tym zakresie na wielu kontynentach na całym świecie. Przez ten czas jak sam mówi doznał wielu porażek, ale również całkiem sporo ekscytujących zwycięstw. Zarówno sukcesy, jak i porażki okazały się niezwykłymi osobistymi doświadczeniami, które przyczyniły się do jego rozwoju. W swojej książce 12 reguł sukcesu zebrał i opisał najważniejsze elementy, które składają się na sukces w życiu. Przyjrzyjmy się im po kolei. Zaczynamy!

„Sukces do końca Twojego życia jest Twój”. – Bob Proctor

12 reguł sukcesu Bob Proctor

#01 Sukces

Czym jest sukces? Sukces jest kierunkiem, który sam wybierasz. Nie ma nic wspólnego z ilością posiadanych przez Ciebie pieniędzy, wiekiem, miejscem, w którym się znajdujesz, ani z tym, kim jesteś, co zrobiłeś w przeszłości, a nawet z tym, co robisz obecnie. To kierunek, w którym podążasz w swoim życiu, i to jest Twój wybór.

Earl Nightingale powiedział, że:

„Sukces to postępujące urzeczywistnianie godnego uwagi, idealnego pomysłu”.

Te słowa brzmią niezwykle prosto, prawda? Cóż, istotnie ta definicja sukcesu wydaje się nieskomplikowana, ale podobnie jak większość rzeczy w naszym życiu, także sukces nie jest aż tak prosty i łatwy do osiągnięcia. Wymaga przemyślenia.

Zwróć uwagę na słowo postępujące. Nie oznacza ono, że robisz wszystko, co tylko możesz, przez dzień lub dwa, a potem przez kolejny tydzień spoczywasz na laurach. Słowo postępujące oznacza: narastający w swoim zaawansowaniu, intensywny.

Urzeczywistnianie wskazuje na coraz większą świadomość, że zmaterializowanie, wcielenie w życie ideału staje się coraz bardziej oczywiste.

A określenie godny uwagi, idealny pomysł też jest bardzo interesujące. Idealny pomysł to taki, w którym jesteśmy absolutnie zakochani. Oznacza to, że pochłania on całą naszą intelektualną, emocjonalną i fizyczną jaźń.

#02 Decyzje

Ludzie, którzy świetnie sobie radzą w życiu, mają jedną wspólną cechę: potrafią podejmować decyzje. To właśnie oni docierają na szczyt, a Ci, którzy tego nie potrafią, nie dochodzą do niczego. Decyzje albo ich brak są odpowiedzialne za fantastyczne lub złamane kariery.

Decyzje wpływają na więcej obszarów niż tylko wysokość dochodów. Determinują całe Twoje życie. Stan zdrowia Twojego ciała i umysłu, dobrostan całej rodziny, życie towarzyskie, typ nawiązywanych przez Ciebie relacji — wszystko to jest uzależnione od umiejętności podejmowania trafnych decyzji.

Podejmowanie mądrych, trafnych decyzji wcale nie jest trudne. Posiadając odpowiednie informacje i stosując pewnego rodzaju dyscyplinę, można stać się naprawdę doskonałym
i skutecznym decydentem.

Twoje życie jest bardzo ważne, ale też jest stosunkowo krótkie. Masz potencjał, żeby zrobić z nim wszystko, co tylko zechcesz. I zrobić to dobrze. Jednak musisz podejmować decyzje. Kiedy nadejdzie czas, musisz zrobić to w miejscu, w którym jesteś, i z tym, co masz.

#03 Ryzyko

Powinieneś podjąć ryzyko, ponieważ największym niebezpieczeństwem w Twoim życiu jest jego brak. Osoba, która nie ryzykuje, niczego nie osiąga, niczego nie ma i zostaje z niczym. Prawdziwą wolnością cieszy się tylko ten kto podejmuje ryzyko. Musisz zrozumieć, że ryzyko nie jest jednoznaczne z hazardem. W żadnym aspekcie i znaczeniu tego słowa.

Zaryzykuj i nie martw się potknięciami, ponieważ będziesz upadać. To nieodzowna i ważna część nauki. Wiele największych lekcji, jakie dostaniesz od życia, będzie konsekwencją Twoich upadków i porażek. Upadki, błędy nigdy nie uczynią z Ciebie nieudacznika, chyba że się poddasz.

Jeśli nie ryzykujesz, może unikniesz cierpienia i smutku, ale też nie będziesz mógł się uczyć, czuć, zmieniać, wzrastać, kochać, po prostu żyć. Tylko osoba, która decyduje się na ryzyko, jest wolna.

„Początkowo możesz się obawiać podjęcia ryzyka. Jednak nigdy nie usłyszysz ani nie przeczytasz o człowieku sukcesu, który dążąc do realizacji swoich zamierzeń, nie musiał go podejmować”. – Bob Proctor

#04 Wytrwałość

Sukces i wytrwałość kroczą ramię w ramię. Nie możesz mieć jednego bez drugiego. Nie będziesz wytrwały, jeśli Twoje pragnienie nie będzie tym najprawdziwszym, którego chcesz.

Napoleon Hill w swojej książce Myśl i bogać się napisał:

„Słowo wytrwałość może nie kojarzy się z bohaterstwem, ale ta cecha charakteru jest dla człowieka tym, czym węgiel dla stali”.

Hill miał rację. Wytrwałość jest wyjątkową siłą umysłową, mającą kluczowe znaczenie podczas zwalczania gwałtownych ataków wszystkich powtarzających się niepowodzeń i innych
niezliczonych przeszkód, które są w nas, czają się. I są nieodłącznym elementem zwycięstwa w tym szybko i stale zmieniającym się świecie.

Istnieją biografie setek ludzi — zarówno mężczyzn, jak i kobiet — odnoszących wielkie sukcesy w życiu, którzy wytyczyli innym drogę, pozostawiając swój ślad na kartach historii.
Każda z tych osób była wytrwała. W wielu przypadkach to była jedyna cecha odróżniająca ich od innych.

Zdecyduj, czego naprawdę chcesz, a wystarczy Ci wytrwałości. Pamiętaj o słowach Sama Kalenuika:

Jeśli marzenie jest wystarczająco mocne, fakty przestają mieć znaczenie Wprowadź słowa w czyn. Zastanów się, czym jest dla Ciebie sukces, wybierz, czego pragniesz, i bądź wytrwały. Wtedy życie nabierze kolorów i będzie właśnie takie, jakie powinno być„.

#05 Odpowiedzialność

Kiedy mówimy o odpowiedzialności, w istocie rozmawiamy o wolności.

Kiedy ludzie biorą odpowiedzialność za swoje życie i osiągane w nim rezultaty, przestają za nie obwiniać innych. Ponieważ nie możesz zmieniać innych, obwinianie ich jest niewłaściwe. Każdy, kto tak robi, zamyka się w stworzonym przez siebie więzieniu. Gdy bierzesz za siebie odpowiedzialność, uwalniasz się od obwiniania i możesz się swobodnie rozwijać.

Złóż ustne oświadczenie:

„Jestem odpowiedzialny za swoje życie, za moje uczucia i każdy osiągnięty wynik”.

Odpowiedzialność to klucz do wolności, mocy i dobrostanu. Wyborem zwycięzcy jest bycie odpowiedzialnym przed innymi, a nie za nich. Odpowiedzialność jest jedyną drogą do wolności i prawem przysługującym Ci od chwili narodzin. Pamiętaj, że masz wybór i chcesz mieć pewność, że wybierasz mądrze.

#06 Pewność siebie

Pewność siebie dodaje siły i stylu. Tworzy niesamowitą aurę, która przyciąga świadomą uwagę wszystkich dookoła w Twojej obecności. To coś, co inni podziwiają. Pewność siebie tworzy wibrację sprawiającą, że inni ufają Twoim umiejętnościom. Daje im poczucie bezpieczeństwa, gdy podążają za Tobą. Gdy jesteś pewny siebie, to znaczy, że po prostu wiesz, dokąd zmierzasz, i masz tego świadomość.

Pewność siebie to świadomość. To wewnętrzne przekonanie, którego nic nie może zmienić. Nie ma znaczenia, co się wydarzyło lub co ktoś powiedział bądź zrobił. To niezachwiana postawa nawet w obliczu trudnych wyzwań.

Zbyt często, gdy wypowiadany jest zwrot pewność siebie, jest on marginalizowany i nie przywiązuje się do niego należytej wagi. Wiele osób myśli o nim jako o cesze charakteru, którą się posiada lub nie. Jak o czymś, z czym się człowiek rodzi lub też nie. Ale pewność siebie to stan umysłu. Możesz ją rozwinąć, jeśli jesteś gotowy zapłacić odpowiednią cenę. Warto zrozumieć, że poniesione koszty są niewielkie w porównaniu z możliwymi zyskami. Nie możesz sobie pozwolić na brak pewności siebie, jeśli pragniesz się cieszyć pełnym i konstruktywnym życiem.

#07 Akcja

Miliony genialnych idei zostało albo porzuconych jeszcze przed narodzinami, albo urodziło się martwych. Negatywne sugestie pochodzące od nieświadomych, aczkolwiek mających dobre intencje ludzi, w połączeniu z wątpliwościami, zamartwianiem się i być może nawet zazdrością są tym, co zwykle uśmierca większość fantastycznych pomysłów.

Czy zauważyłeś, że prawdziwi profesjonaliści w swojej dziedzinie nie są niewolnikami czasu i zegarów? Ani nie dają się kontrolować i kierować przez tłum? Kiedy są gotowi do przeprowadzenia
akcji, działają. Doskonale wiedzą, że narodziny genialnego pomysłu i narodziny dziecka rządzą się dokładnie takimi samymi prawami.

Akcja jest przejawem pewnego wrażenia. Działanie następuje wtedy, kiedy pomysł jest gotowy do realizacji, a nie wtedy, gdy zegar tak wskazuje. Akcja wraz z reakcją zmieniają warunki, okoliczności i środowisko, co z kolei owocuje określonymi rezultatami tych poczynań, Twoją kreacją.

Kiedy się wyciszysz i pogrążysz w myśleniu, wówczas każde posunięcie, w które się angażujesz, jest akcją. Włączasz się w działanie. Cała sztuczka polega na tym, aby je w pewien sposób kontrolować. Wytworzyć określony typ akcji — gwałtownej, niepohamowanej — która doprowadzi nas do naszej kopalni złota. Tak właśnie robią najwięksi ludzie sukcesu.

#08 Pieniądze

Smutna prawda jest taka, że 97 osób na 100 żyje i umiera, nie wiedząc, jak zarabiać pieniądze. Ta niewiedza jest przekazywana z pokolenia na pokolenie. I odwrotnie — 3 może 4 procent społeczeństwa wie, w jaki sposób przyciągnąć bogactwo, i przekazuje tę świadomość dobrobytu z pokolenia na pokolenie

Najważniejsze jest, aby dobrze zrozumieć, w jaki sposób to działa. Myśli, uczucia i działania, które wyrażasz w swoim życiu, są niczym ziarna, które sadzisz. Warunki, okoliczności i rzeczy, które pojawiają się w Twoim życiu, są niczym żniwa. Zbierasz to, co zasiałeś.

Pieniądze. Czym one są? Nagrodą za wykonaną usługę. Im jest ona bardziej cenna i wartościowa, tym większa nagroda. Zatem próba zdobycia pieniędzy bez wykonania usług jest naruszeniem prawa.

Naszym obowiązkiem jest służenie innym, a pieniądze są nagrodą za to. Jeśli ktoś je zdobył nieuczciwie i niezgodnie z prawem, nawet przez chwilę niech nie myśli, że jest na dobrej drodze. Za swój czyn będzie musiał zapłacić odpowiednią cenę. Zbierzesz to, co zasiejesz

To, co powinieneś zrobić, to zastanowienie się nad różnymi sposobami, w jakie możesz służyć innym ludziom. Pamiętaj, że pieniądze są tylko nagrodą za to. Kiedy zrozumiesz to podstawowe
prawo, pojmiesz również, że o pieniądzach należy myśleć tylko wtedy, gdy zastanawiasz się, ile ich tak naprawdę potrzebujesz i chcesz. Od tego momentu całe Twoje skupienie intelektualne, emocjonalne i fizyczne musi zostać skierowane na świadczenie usług innym ludziom.

Pieniądze powinny stanowić tylko część Twojego dobrobytu. Jeśli chcesz pieniędzy, poproś o obfitość we wszystkich dziedzinach Twojego życia. Następnie przeanalizuj, zrozum i kieruj się prawem siewu i innymi prawami uniwersalnymi, które przyniosą Ci obfite plony we wszystkich obszarach Twojego życia.

„Zawsze powinieneś kochać ludzi i używać pieniędzy — nigdy odwrotnie!” – Bob Proctor

#09 Cele

Bez względu na to, co obecnie dzieje się w Twoim życiu, musisz od razu przystąpić do wyznaczenia celu i to najlepiej tak wielkiego i ekscytującego, że jednocześnie niemalże przerażającego. To musi być cel tak pociągający i będący w takiej harmonii z Twoją duszą, że nie będziesz mógł przestać o nim myśleć ani wyrzucić go ze swojej głowy. Ten cel musi zdominować Twoje myślenie przez cały dzień, od kiedy się obudzisz aż do chwili zaśnięcia. Musisz się w niego zaangażować.

Ludzie często porzucają wielkie cele, gdyż wymagają one podejmowania starań i wysiłków. Naprężanie się czy wysilanie dla większości z nich nie jest komfortowe, dlatego porzucają świetne pomysły i wyzwania. Jeśli chcesz wygrać, i to dużą stawkę, musisz nauczyć się elastyczności. Każdy z nas ma jakąś swoją strefę komfortu określoną przez pewne warunki. Najważniejszą rzeczą jest mieć w sobie gotowość do wzrostu i zmiany. Życiowy sukces może wymagać od Ciebie robienia niekomfortowych rzeczy. Rób je pomimo tego. Twój cel. Musi być doniosły i piękny. Wyznacz sobie cel tak wielki i ekscytujący, że niemal jednocześnie przerażający. To musi być cel tak pociągający i będący w takiej harmonii z Twoją duszą, że nie będziesz mógł przestać o nim myśleć ani wyrzucić go ze swojej głowy. Ten cel musi zdominować Twoje myślenie przez cały dzień, od kiedy się obudzisz, aż po chwilę zaśnięcia. Musisz się w niego zaangażować. Musisz dać sobie szansę na marzenia i ryzyko.

„Musisz ustalić sobie cel, dla którego chętnie poświęcisz resztę swoich dni”.

Czego chcesz? Chcieć jest w tym przypadku niezwykle ważnym słowem. Jeśli tylko potrafisz sobie coś wyobrazić — możesz to mieć. Masz wielką siłę do swojej dyspozycji

Cele dają Ci możliwość wzrostu i rozwoju. Jeśli wybierzesz je prawidłowo, będziesz się musiał powysilać, postarać. Zmienić też swoje nawyki, co w konsekwencji doprowadzi do przekształcenia starych uwarunkowań. A wszystko to będzie częścią procesu uczenia się, który nada Twojemu życiu nowy wymiar.

Cele pozwalają Ci lepiej się poczuć samemu ze sobą. Oprócz cudownego uczucia rzeczywistego spełnienia swojego marzenia, będziesz się również świetnie czuć już po drodze do celu. Dzięki większej wiedzy i doświadczeniu, wzmocnisz swoją pewność siebie i poczucie wartości. Z kolei ich poprawa zaprowadzi Cię na sam szczyt.

Cele nadają pozytywny kierunek Twojemu życiu. Bez nich po prostu dryfujesz po wodach życia popychany raz w tą, raz w inną stronę, w zależności od okoliczności, zdarzeń i nastrojów tych 97 procent populacji, która już dawno się pogubiła. Wraz z celem zyskujesz kierunek. Masz misję. Żyjesz.

#10 Postawa

Słowo postawa w stosunku do czegoś albo kogoś jest opisywane jako najpotężniejsze — zarówno w tym, jak i każdym innym języku. Earl Nighttingale powiedział, że „postawa jest
magicznym słowem” i takim w istocie jest. Kiedy oddasz kontrolę nad swoim nastawieniem w stosunku do pozornie negatywnej sytuacji, zrobisz jedyną rzecz, do której jesteś w tym momencie zdolny. Zareagujesz na tę sytuację. A gdy tak się dzieje, przegrywasz. Z drugiej strony, jeśli pozostaniesz obiektywny, odpowiesz we właściwy sposób. To jest zawsze wybór zwycięzcy.

Postawa jest wszystkim dla zwycięzcy. Wiele osób powie Ci, że postawy nie da się zdefiniować. Jest zbyt mglista i niejednoznaczna. Ale zwycięzcy się z tym nie zgodzą. Uważają, że jak najbardziej może być określona, zrozumiana i kontrolowana przez każdego.

Wielki rzymski filozof, Seneka, powiedział kiedyś:

„Najpotężniejszy jest ten, kto panuje nad sobą”.

Nieustannie analizując tę zasadę, zaczniesz nad sobą panować. Przestaniesz być marionetką w szponach sił zewnętrznych.

Zastanów się nad sobą. Żyjesz na trzech różnych poziomach jednocześnie. Jesteś istotą duchową, posiadasz intelekt i żyjesz w ciele fizycznym. Twoja postawa jest przejawem tych trzech części. Kompozycją Twoich myśli, uczuć i działań.

Ty wybierasz swoje myśli. Twoje uwewnętrznione myśli powodują uczucia. A konsekwencją uczuć są działania.

Postawa i wyniki są nierozłączne. Następują po sobie niczym noc po dniu. Przyjrzyj się swojemu życiu. Dokonaj dokładnej i uczciwej oceny obecnie otrzymywanych wyników. Sprawdź, czy jesteś w stanie powiązać z nimi swoją postawę. To ma kluczowe znaczenie dla Twojego samopoczucia. Aby osiągnąć postęp, na który Cię stać, musisz zrozumieć związek przyczynowo-skutkowy pomiędzy postawą i osiąganymi wynikami.

Nie jesteśmy idealni. Czasami, podejmując decyzję, możemy dokonać niewłaściwego osądu, a to z kolei może przyczynić się do krótkotrwałego kryzysu. Jednak zwycięzca w takich chwilach nadal nie traci z oczu swojego celu, zachowuje pozytywną postawę i dalej pracuje.

Kilka słów tworzących podstawę absolutnie wyjątkowego i zdumiewającego prawa dobrobytu i sukcesu to:

„Uwierz i odnieś sukces”.

#11 Kreatywność

W umysłach ludzkich kreatywność jest specjalnym terminem zarezerwowanym dla pisarzy, muzyków, artystów lub aktorów. 95 procent populacji nie uważa się za ludzi twórczych. Tymczasem każdy jest kreatywny. To Twoje zdolności twórcze dają Ci moc. Czyż to nie Twoja kreatywność umożliwia Ci przekształcanie całego życia w pasmo cudownych doświadczeń? Ale jeśli każdy ma te zdolności, dlaczego ich nie wykorzystuje?

5 procent populacji wie, że wszystkie osiągnięcia rozpoczynają się od wyobraźni. Ludzie sukcesu regularnie odwiedzają ten świat. za każdym razem, gdy usłyszysz w swojej głowie głosy z dzieciństwa albo doświadczysz uczucia bycia dziecinnym lub wręcz głupim. Wiedz, że każda kreatywna i odnosząca sukcesy w życiu osoba, jaka kiedykolwiek tutaj żyła, rozwijała tę dziecięcą część swojej osobowości.

Masz to, co Napoleon Hill określił jako wyobraźnię twórczą i wyobraźnię syntetyczną.

  • Wyobraźnia twórcza tworzy z czystej, nieskażonej energii coś, co wcześniej nie istniało. Dobrym przykładem będzie tutaj żarówka elektryczna.
  • Wyobraźnia syntetyczna bierze swój początek od czegoś, co już wcześniej istniało, i zmienia to, ulepsza. Dobrym przykładem mogłaby tutaj być żarówka fluorescencyjna

Wszyscy kreatywni ludzie są produktywni i wszyscy kreatywni ludzie są inteligentni. Jednak nie wszyscy inteligentni ludzie są kreatywni i nie wszyscy inteligentni ludzie są produktywni. Jeśli ktoś naprawdę chce poprawić jakość swojego życia, kreatywność musi stać się dla niego priorytetem.

#12 Komunikacja

Skuteczna komunikacja to podstawa udanego życia. Nie można przez dłuższy czas samodzielnie funkcjonować w prawdziwie dynamiczny sposób. Potrzebujesz do tego
innych ludzi.

Większość z nas jest bardzo skupiona na sobie, wręcz egoistyczna. Musimy to odmienić i stworzyć nowy paradygmat. Jeśli chcesz sprawić, aby wygrywanie stało się częścią Twojej natury, musisz sprawić, by pomaganie innym ludziom stało się w Twoim życiu odruchowe.

Wielki mówca i autor motywacyjny, Napoleon Hill, powiedział kiedyś:

„Skłonię innych do służenia mi, ponieważ moim celem jest pragnienie pomocy innym”.

Żyjesz jednocześnie na trzech różnych płaszczyznach życia. W ciele fizycznym, posiadasz także intelekt i jesteś jednocześnie doskonałą istotą duchową. Do tego wszystkiego komunikujesz się jednocześnie na tych trzech płaszczyznach. Osoby, które są biegłe w komunikacji, rozumieją, w jaki sposób skutecznie wysyłać i odbierać wiadomości na wszystkich trzech poziomach

Jeśli chcesz się skutecznie komunikować, musisz mieć na myśli to, co mówisz, i mówić to, co masz na myśli. Nie jest trudno mówić jedną rzecz, a myśleć i być emocjonalnie zaangażowanym
w inną. Zrozum, że podczas gdy Twoje słowa aktywują u drugiej osoby określone, pozytywne obrazy, Twoje wibracje mogą z łatwością wywołać coś przeciwnego.

Kiedy się komunikujemy, chcemy się dowiedzieć, czego pragnie druga osoba, i dać jej to. Musisz myśleć to, co mówisz, i mówić to, co myślisz. Gdy Twoje myśli, słowa, gesty i uczucia są zsynchronizowane z innymi ludźmi, wówczas wytwarza się synergia.

Nie zapomnij o pięknej prawdzie. Cały wszechświat jest powiązany. Wszyscy jesteśmy częścią tej samej rodziny.

Słowo końcowe

Chociaż wszyscy pragną odnieść sukces, nie każdemu udaje się go osiągnąć. Pomimo ciężkiej pracy i desperackich starań, wiele rzeczy może pójść nie tak. W rezultacie, przeciętna osoba może uznać, że osiągnięcie życiowego sukcesu jest niezwykle trudne, a ludzie sukcesu mieli albo niezwykłe zdolności, albo po prostu dużo szczęścia. Jednakże, prawda jest taka, że każdy, kto poświęci czas na dogłębną analizę natury i przyczyn sukcesu, zrozumiałby, że sukces to tylko kwestia podjęcia odpowiedniej decyzji. Wystarczy zdecydować się działać i kontynuować, bazując na własnych umiejętnościach i zasobach.

12 reguł sukcesu - Bob Proctor
12 reguł sukcesu – Bob Proctor

Książka Boba Proctor 12 reguł sukcesu zawiera podstawowe lekcje, których zastosowanie w życiu przyniesie spełnienie. Wystarczy, że określisz swoje pragnienia i cel, do którego będziesz dążył, a następnie podejmiesz decyzję i będziesz konsekwentnie dążył do tego celu. Na kolejnych stronach znajdziesz dwanaście mądrych i potężnych zasad, które będą dla Ciebie drogowskazami, dzięki którym zrozumiesz swoje wcześniejsze błędy i łatwiej będziesz podążać ku szczęściu. Odkryjesz, jak wiele radości i pasji może przynieść satysfakcjonujące życie, pełne sukcesów i spełnienia. Dowiesz się także, skąd biorą się przeszkody i dlaczego Twoi krewni i znajomi mogą krytykować i wyśmiewać Twoje starania. Przede wszystkim jednak, zrozumiesz, jak ważna jest życiowa wolność, wytrwałość i zaangażowanie w dążeniu do celu.

Przedstawione w książce dwanaście zasad dotyczy pewności siebie, wytrwałości, określenia celów i ich osiągania, postawy i komunikacji, podejmowania decyzji i akcji, odpowiedzialności i ryzyka, pieniędzy i kreatywności. Zrozumienie i zastosowanie tych zasad pomoże Ci osiągnąć sukces i spełnienie, których pragniesz.

Bob Proctor potwierdza, że doskonale zna sekret sukcesu. Bez względu na to, czy chcesz zrealizować cele zawodowe, osobiste czy jakiekolwiek inne, książka 12 reguł sukcesu Ci w tym pomoże.

„Musisz określić, czego tak naprawdę w życiu chcesz, a następnie wykonać krok w tym kierunku. Podejmij decyzję właśnie teraz, dokładnie w miejscu, w którym obecnie jesteś w swoim życiu, i zacznij od tego, co masz”. – Bob Proctor

Źródło: 12 reguł sukcesu – Bob Proctor, wydawnictwo Onepress 2023, tłumaczenie: Agnieszka Górczyńska

Sprawdź: ABC – alfabet rozwoju osobistego i sukcesu Boba Proctora

Podoba Ci się? Postaw mi kawę na buycoffee.toi rośnij z nami w siłę!