Większość z nas ma jakiś problem z osiągnięciem tego, czego pragnie. Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, dlaczego jest to tak trudne, że nieraz wydaje się nieosiągalne? Logika i wszelkie przesłanki mówią, że to powinno być łatwe, ale jakimś cudem napotykamy dużo przeszkód i wcale nie spełniamy marzeń tak lekko, jak byśmy chcieli.

Zamiast szukać problemu w sobie, obwiniamy wszystkich dookoła za nasze niepowodzenia.  Obwiniasz system ekonomiczny swojego kraju, rodziców, rodzeństwo, a nawet prezydenta, ale nie próbujesz zobaczyć, czego ci brakuje? Nie zaglądasz w głąb siebie, więc nie masz pojęcia, że jakiś brak, jakaś Twoja wada, jakaś przeszkoda- leży właśnie w Tobie i to właśnie Ty możesz ją zmienić!

Zatem pora na zmiany! Nie bój się ich. Gdy Ty się nie zmieniasz, Twoje życie też nie! A zależy nam, by było jak najlepsze, nieprawdaż? W tym celu my sami musimy stać się lepsi.

Pozytywne myślenie- jak w prosty sposób je praktykować?

Czy może istnieć prosty sposób na osiągnięcie tego, czego pragniesz, czy kiedykolwiek o tym myślałeś?  Podstawowa i szczera odpowiedź brzmi:

“Kiedy w coś wierzysz, masz to”.

Dotyczy to każdego aspektu Twojego życia.  Obejmuje to twój związek, dobre samopoczucie fizyczne, karierę i tak dalej.

Znaczna większość populacji wydaje się mentalnie zaprogramowana, by zwracać uwagę na negatywną stronę życia i niestety na ignorowanie pozytywów.

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, że zmieniając sposób myślenia, dokonujemy pozytywnych zmian w naszym życiu. Ponadto z tego powodu borykają się z problemami przez całe życie.

Staramy się na siłę dopasować do oczekiwań i schematu myślenia innych ludzi. Jeśli będziesz nadal słuchać negatywnych opinii, skończysz z nawykiem pozwalania innym na ocenianie. Musisz słuchać swojego wewnętrznego głosu, aby podążać właściwą drogą, a nie tego, co mówią ci inni.  Jesteś odpowiedzialny za swoje życie a nie innych.

Postaraj się zrozumieć, czego naprawdę chcesz i pracuj nad tym, aby to osiągnąć. Pozbądź się wszystkich negatywnych myśli i wprowadź pozytywność do swoich myśli.  Dokonaj zmiany od razu.

“Twoje wyniki nigdy nie są skutkiem czynników działających poza Tobą — są zawsze wypadkową pracy wewnętrznej. Wyniki są fizycznym lub zewnętrznym wyrazem wewnętrznego uwarunkowania w podświadomości”.

Zawsze manifestuj to, co najlepsze dla siebie i swoich bliskich. Oto technika, którą możesz wypróbować:

  1. Pomyśl o czymś/jakiejś sytuacji w swoim życiu. Niech to będzie coś, co chciałbyś natychmiast zmienić. Skieruj wszystkie swoje myśli do tej sytuacji/ rzeczy/ osoby, etc.

2. Zmień okoliczności tej sytuacji i wyobraź sobie, jak zmienia się na Twoją korzyść. Wyobraź sobie różne scenariusze, które do tego prowadzą. “Poczuj” te zmiany i poczuj się, jakbyś tam był. Zacznij wierzyć w to, czego chcesz. Odtwórz szczegóły i okoliczności, tworząc ich obraz w umyśle. Na przykład, jeśli Twój szef to cham, zacznij wyobrażać sobie, jak zmieniasz pracę i masz innego, lepszego szefa. Wyobraź sobie kilka różnych prac i kilku szefów. Oprócz tego wyobraź sobie kilka powodów, dla których obecny szef się nagle zmienia i nawet on przestaje być irytujący, bo zachodzi w nim gwałtowna transformacja.

3. Ilekroć jesteś spokojny i rozluźniony, skoncentruj się na tej zmianie. Wpajaj sobie ten nowy scenariusz w umysł.  Powinieneś to robić tak często, jak to tylko możliwe. Twój nieświadomy umysł rozwinie nawyk wyobrażania sobie tej sytuacji, której pragniesz.

4. Z tym pozytywnym myśleniem będziesz obserwował zmiany zachodzące w twoim fizycznym świecie.

Kiedy już zaszczepisz pozytywne myślenie w swoim życiu, pieniądze, ludzie i myśli itd. pomogą ci osiągnąć cel jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.  Pozytywne zmiany pokazują w ten sposób swoją siłę.

Kiedy zaczniesz myśleć pozytywnie, obserwuj każdą drobną zmianę, która dzieje się w twoim życiu.  Widzisz zatem, że jest to bardzo proste.

Dlatego powstrzymałeś negatywne myśli przed wejściem do twojego umysłu.  Jednak może to nie być bardzo łatwe, ponieważ ludzie wokół ciebie mogą wnieść negatywność do twojego życia i twoich myśli, ci ludzie mogą obejmować twojego współmałżonka, krewnego, twojego przyjaciela lub kogoś takiego.  Jeśli to możliwe, spróbuj wprowadzić w nich jakąś zmianę, pokazując im, jakie zmiany przyniosło pozytywne myślenie w twoim życiu.

Najlepszym sposobem na skorzystanie z pozytywnego myślenia jest stosowanie wszystkich metod prowadzących do satysfakcjonującego i szczęśliwego życia.  Znajdź sobie podobnie myślącego przyjaciela lub przewodnika.

Słowo końcowe

Jeśli obecnie nie żyjesz w sposób, jakiego pragniesz, nie czuj się z tym źle ani nie miej żalu do przeszłości. Dzisiejszy dzień może być początkiem nowego życia. Tak jak przewracasz kartkę w kalendarzu, aby odsłonić nowy dzień lub miesiąc, tak samo możesz postąpić ze swoim życiem.

Pamiętaj też, że pozytywne myślenie niczego nie gwarantuje. Pozytywne myślenie o muzyce nie sprawi, że staniesz się muzykiem. Tylko śpiew i gra na instrumencie muzycznym przyniesie Ci spełnienie. Siła pozytywnego myślenia polega na tym, że wyraża się ona w pozytywnym działaniu. Myśl o miłości znajduje swoje spełnienie w kochaniu. Myśli o radości znajdują swoją moc w śmiechu. Wiara bez działania jest martwa.

Nic nie ma tak negatywnych skutków jak myślenie pozytywne bez działania, które to myślenie przekuwa w czyn.  Nic jednak nie może się równać z pozytywnym myśleniem połączonym z pozytywnym działaniem.

Wszystko, co wydarzy się dziś w Twoim życiu, będzie albo negatywne, albo pozytywne. Pamiętaj, że cokolwiek się stanie, musi mieć pozytywną stronę.

Podejmij decyzję już teraz, że niezależnie od tego, co się dzisiaj wydarzy, będziesz szukać pozytywnego aspektu tego, co się dzieje.

“Jeśli coś może pójść dobrze, to pójdzie”.

Sprawdź też: Jak zmienić swoje życie, czyli krótki poradnik praktycznego podejścia

Podoba Ci się? Postaw mi kawę na buycoffee.toi rośnij z nami w siłę!