Do psychologa można udać się zarówno na NFZ, jak i prywatnie. Dużym zainteresowaniem cieszą się prywatne poradnie, lecz wymagają one opłaty za wizyty. Czy warto zdecydować się na taką ofertę? Kiedy warto z niej skorzystać? Jak wybrać dobrego psychologa?

Aktualnie coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z pomocy psychologów. Ich wsparcie jest przeznaczone dla każdego, kto nie radzi sobie samodzielnie ze swoimi trudnościami psychicznymi, między innymi wynikającymi z trudnego dzieciństwa, utraty ważnej osoby czy też przeżytej traumy.

Prywatne poradnie psychologiczne – zalety i wady

Do psychologa można umówić się na NFZ – osoby, które opłacają wtedy ubezpieczenie zdrowotne, mogą korzystać z takiej pomocy bezpłatnie. Jednak nawet ubezpieczeni często wolą skorzystać z pomocy psychologa prywatnie. Prywatny psycholog to przede wszystkim szybsza pomoc niż w przypadku psychologa na NFZ. Można zatem otrzymać wtedy pomoc w krótkim czasie, gdy nie chce się czekać na konsultację. Dodatkowym atutem prywatnych poradni jest możliwość korzystania z ich pomocy zgodnie z indywidualnymi potrzebami – refundowane wizyty na NFZ są dość rzadkie, dlatego mogą one nie zapewnić każdemu właściwego wsparcia w trudnych momentach. Głównym minusem jest cena wizyt. W tym przypadku koszty zależne są od wybranej poradni – najczęściej trzeba liczyć się z wydatkiem wynoszącym od około 100 do 150 złotych za jedną wizytę. W związku z tym systematyczne wizyty u psychologa prywatnie mogą pociągać za sobą dość wysokie wydatki, na przykład miesięczna terapia będzie wynosiła nawet około 500-1000 złotych zależnie od częstotliwości zaleconych wizyt.

Jak wybrać dobrą poradnię psychologiczną?

Wybierając dobrą poradnię psychologiczną, warto przede wszystkim kierować się rekomendacjami oraz opiniami. Można zapytać rodzinę lub znajomych, czy mogą polecić jakąś placówkę. Opinie dostępne są również w Internecie. Dzięki temu znalezienie dobrej poradni jest znaczni łatwiejsze i pomoc można uzyskać od psychologa mającego duże doświadczenie i odpowiednie podejście do swoich klientów. Osobom chcącym udać się do placówki jak poradnia psychologiczna Poznań daje możliwość udania się do jednych z najlepszych psychologów w regionie. Są oni dostępni również w prywatnych placówkach, do których można zapisać się telefonicznie i online – często nawet z dnia na dzień, gdy pomoc potrzebna jest jak najszybciej. Adresy poradni psychologicznych działających w Poznaniu można znaleźć już teraz online. W sieci można sprawdzić też opinie i rekomendacje dotyczące psychologów w Poznaniu.