Czy robisz w życiu to co jest ci przeznaczone? Gdybyś miał coś robić cały dzień i otrzymywać za to dobrą zapłatę, co to by było? Będziesz pracował przez większość swojego życia, więc jedną z twoich głównych decyzji jest wybór najbardziej odpowiedniego zajęcia. Jak powiedział słynny Napoleon Hill:

„Kluczem do sukcesu jest uświadomienie sobie, co najbardziej lubisz robić, a następnie odkrycie sposobu, żeby dzięki temu dobrze zarabiać”.

Z kolei Wayne Dyer, który był znanym na całym świecie wykładowcą i autorem publikacji z dziedziny samorozwoju oraz duchowości był zdania, że każde dziecko przychodzi na świat z sekretnym zadaniem. Jakie jest twoje? Po co się urodziłeś? Do czego masz talent, jakie zdolności, zainteresowania, pragnienia i umiejętności, które czynią cię wyjątkowym, odmiennym od innych ludzi? Skąd wiesz, że robisz to, co było ci przeznaczone? Jak możesz się przekonać?

„Robienie tego, co kochasz, to podstawa obfitości w twoim życiu”. – Wayne W. Dyer

Czy robisz w życiu to co kochasz i jest Ci przeznaczone?

Oto lista 10 wskazówek, które możesz wykorzystać do ustalenia, czy robisz to, co zostało ci przeznaczone:

#01. Kochasz swoją pracę – jesteś nią zainteresowany i zafascynowany, pociąga cię.
#02. Chcesz być doskonały w swojej specjalności, być wśród 10% najlepszych.
#03. Podziwiasz najlepszych specjalistów ze swojej branży, chcesz być taki jak oni, by osiągnąć podobny sukces.
#04. Chcesz poszerzać wiedzę na temat swojej specjalności – czytać, brać udział w kursach, chodzić na wykłady. Ta nauka nigdy cię nie męczy.
#05. Właściwa dla ciebie praca to taka, której łatwo się uczysz i która nie stanowi dla ciebie problemu. Wykonujesz ją w sposób naturalny, chociaż dla większości jest trudna.
#06. Jesteś zaangażowany w pracę, czas nie ma znaczenia. Często zapominasz o jedzeniu, piciu lub odpoczynku.
#07. Sukces osiągnięty w tej dziedzinie daje ci olbrzymie poczucie własnej wartości i satysfakcji – jest dla ciebie źródłem najsilniejszych doznań. Nie możesz się doczekać, by ponownie ich doświadczyć.
#08. Lubisz myśleć o swojej pracy i mówić o niej, nawet gdy jej nie wykonujesz. Jest związana z całym twoim życiem.
#09. Lubisz przebywać w towarzystwie ludzi, reprezentujących tę samą specjalność i rozmawiać przy każdej okazji na tematy zawodowe.
#10. Tak lubisz swoją pracę, że planujesz wykonywać ją przez całe życie i nigdy nie przejść na emeryturę. Jest powiedzenie: „Rób to, co lubisz, a pieniądze pojawią się same”.

Słowo na koniec

Przez całe życie dokonujemy wyborów i podejmujemy decyzje. Jakość twojego życia dzisiaj zależy w dużym stopniu od tego, co zrobiłeś w przeszłości. Jakość życia w przyszłości zależy od tego, co zdecydujesz dzisiaj; szczególnie jest to ważne w przypadku obszarów znacząco wpływających na realizację celów.

Prawdziwy sukces jest efektem odkrycia, co lubisz robić, a następnie zaangażowania się całym sercem, by robić to coraz lepiej. Określenie idealnego rodzaju wykonywanej pracy i kariery jest niezwykle ważne dla przyszłości i wykorzystania swojego potencjału.

Wybór posady, firmy w której pracujesz czy rodzaju prowadzonej działalności może całkowicie zmienić kierunek twojego życia. Dlatego musisz mieć wystarczającą ilość czasu, by przemyśleć te kwestie, zanim dokonasz ostatecznego wyboru.

„Nie ulega wątpliwości, że skoro twoja ziemska wędrówka jest tak krótka, to powinna być dla ciebie przyjemna. Jednym słowem to jest twoje życie, rób z nim to, co ty chcesz”. – Wayne W. Dyer

Źródło: Plan lotu. Prawdziwy sekret sukcesu. – Brian Tracy, wydawnictwo MT Biznes 2014, tłumaczenie Konrad Pawłowski

Sprawdź też: Twój cel istnienia – życiowa misja – jak ją odkryć?

Podoba Ci się? Postaw mi kawę na buycoffee.toi rośnij z nami w siłę!