autor Paweł Szewczyk

Rozmowa z samym SOBĄ…

– Wydaję mi się, że stoję w miejscu ze swoim rozwoju.
Robię sporo działań, jednak coś nie klika, czegoś mi brakuje.

Wydaje mi się, że nie nadążasz za samym sobą.

– Jak to? Nie nadążam za samym sobą?

Świat i ty idzie do przodu, jednak są w tobie części ciebie, które nie są zaktualizowane. Są, jak kotwice, które trzymają cię przed pójściem dalej.

– A co dokładnie masz na myśli?

Wierzenia i przekonania tworzą twój świat. Aktualizuj je!

Podświadomość to miejsce, w którym tworzą się nasze wierzenia. Neurony pod wpływem bodźców zewnętrznych, które zbiera ciało za pomocą 5 zmysłów, łączą się tworząc, całe mechanizmy. Wszystkie są ze sobą połączone, można by je porównać do pojedynczych sieci pajęczych w jednej wielkiej sieci. Każde wierzenie czy przekonanie ma swoje miejsce i zasadę działania. Z zapisanych wcześniej bodźców tworzy pryzmaty, przez które patrzy na świat. Stare przekonania i wierzenia nie stworzą dla ciebie nowego świata. Czy są to przekonania na twój temat, jakie nadało ci środowisko, czy na temat otaczającego cię świata i sytuacji. To ty jesteś odpowiedzialny za ICH aktualizację!

– Myślałem, że już wszystko zmieniłem w sobie. To co mi dokładniej da aktualizacja?

Jak wyżej napisałem – stare przekonania i wierzenia nie dadzą ci nowego życia. Dlaczego? Spójrz na osoby starsze widzisz, jak funkcjonują? Mają przekonanie i wierzenie, że telewizja mówi im prawdę. Ty dziś wiesz o tym, że to przekonanie i wierzenie nie jest prawdziwe. W biegu doświadczeń w życiu przekonałeś się o tym. Co ci to dało? Masz szersze spojrzenie na świat i na całą sytuację. To daje ci więcej możliwości działania i to właśnie robisz. Działasz inaczej niż starsze osoby.

Mając stare przekonania na swój temat, nie widzisz siebie takiego, jakim w prawdzie jesteś. Bo przecież patrzysz na siebie przez nieaktualne już, można by powiedzieć OKULARY. Zamazują one twój obraz. Nie pozwalają ci dostrzec nowych wniosków, które już masz i są one owocem twojej naturalnej przemiany w rozwoju. Brak aplikacji wniosków, które już masz, w działanie sprawia, że stoisz w miejscu. Twoje życie się nie zmienia. Stąd to uczucie, o którym wspomniałeś na początku.

Aktualizacja wierzeń i przekonań na swój temat, czy na temat świata nieważne jak małe, czy duże będą te aktualizacje dają ci szerszy obraz.

Widzisz więcej, dalej, głębiej, wyżej. Nie mam tu na myśli, tylko widzenia jako wzrok. Mam na myśli głębokie odczuwanie każdym zmysłem, jaki posiadasz.

Jak może wyglądać taka aktualizacja nowych wierzeń i przekonań w sobie?

Najpierw trzeba zlokalizować i precyzować stare wierzenie i przekonanie, na jakim funkcjonujesz, a które jest już niekorzystne dla ciebie. Czujesz, że robiąc tak, zachowując się tak, myśląc w taki sposób, mówiąc takie, czy inne rzeczy oparte na starych przekonaniach i wierzeniach, przepuszczone przez negatywne pryzmaty, nie działają już dobrze na ciebie. Nie przynoszą EFEKTÓW, KTÓRE PRAGNIE TWOJE SERCE, DUSZA I DUCH! A ty w głębi siebie, czyli twoje serce, dusza i duch pragniesz być najlepszą wersją siebie.

Gdy już zlokalizujesz takie wierzenie czy przekonanie, możesz użyć wizualizacji do przemiany tego. A co za tym idzie zaaplikowania nowego wierzenia lub przekonania. Takiego, które jest KOMPATYBILNE z PRAGNIENIAMI, które czujesz w sobie na co dzień i daje ci przysłowiowego “kopa w tyłek”.

Wpierw rozbrajasz stare wierzenie, jest to DOGŁĘBNE ZROZUMIENIE UŚWIADOMIENIE SOBIE, ŻE TO JUŻ NIE DZIAŁA. NIE JEST TO JUŻ DZIAŁAJĄCE NARZĘDZIE. Gdy to rozbroisz, zrozumiesz, zdobędziesz świadomość tego, powstanie puste miejsce.

I Tu jest bardzo ważne to, by wiedzieć, JAKIE NOWE przekonanie czy wierzenie chcesz zaaplikować w swojej podświadomości. To już w drodze rozpoznawania nieaktualnych przekonań trzeba sprecyzować w sobie. Odpowiedz sobie: Co ja pragnę mieć w sobie nowego?, Jakie przekonanie lub wierzenie będzie kierować mnie podświadomie do spełnienia moich pragnień?

– Podsumowując

Wiemy dobrze, że większość naszego życia funkcjonujemy podświadomie. Mając już świadomość tego, jak działa podświadomość, rozumiemy, że są w niej mechanizmy, które nie działają na naszą korzyść.

W życiu ewoluujemy my i świat wokół nas. By spełnić swoje PRAGNIENIA, trzeba być ELASTYCZNYM, czyli dostosować się do panujących wokół warunków. Mając w sobie stare mechanizmy, które już nie działają, rzucamy sobie kłody pod nogi.

Aktualizacja to naturalny proces wzrostu i rozwoju w życiu. Nie aktualizując się sam, zrobią to za ciebie inni. W taki sposób, jaki oni tego chcą. Przez to nie funkcjonujesz według prawdziwego siebie. Zbadaj, jakie są twoje aktualne przekonania i wierzenia. KTÓRE Z NICH NIE POZWALAJĄ CI RUSZYĆ NAPRZÓD. DOWIEDZ SIĘ JAKIE NOWE przekonania, czy wierzenia pozwolą ci iść naprzód.

Zaaplikuj je do swojej podświadomości i co NAJWAŻNIEJSZE. TRZEBA DZIAŁAĆ, TRZEBA NA POCZĄTKU BYĆ WYTRWAŁYM, SILNYM W SOBIE, BY W DZIAŁANIU W REALNEJ MATERII WESPRZEĆ DOJRZEWANIE NOWYCH AKTUALIZACJI w podświadomości. Działania w świecie rzeczywistym utwierdzają Cię i Twoją podświadomość w nowym wierzeniu. A to sprawia, że nie powraca stare myślenie i schematy. Zaczyna ona działać na nowym wyznaczonym PRZEZ CIEBIE mechanizmie.

Czyż to nie piękne?

Świadome rozwijanie siebie to obserwacja tego, jak działamy, jak działają nasze poszczególne części i warstwy nas. Używamy ich jak wspaniałych narzędzi. Gdy jedno się dezaktualizuje to, je aktualizujemy, by było sprawne i adekwatne do sytuacji. Budowanie takich wizualizacji i przemiana tego to precyzyjna robota. Dlatego warto mieć kogoś lub samemu być na tyle świadomym, by w całym procesie widzieć wszystko z jeszcze szerszej perspektywy. By móc w każdej chwili odsuwać się na chwile i przyglądać się temu z dystansu. Analizować i przewidywać efekty zachowań naszych nowych wierzeń.

– A ty sam to zrobiłeś czy korzystałeś z pomocy?

Ja sam korzystałem z pomocy, pracując z wizualizacjami. Przemieniając swoją podświadomość. Jeśli ty również potrzebujesz takiej pomocy, dziś jestem w stanie to zrobić. Mogę pomóc ci zlokalizować błędne wierzenia i przekonania rozbroić je. A na ich miejsce wstawić takie, które ty sam wybierzesz z pragnienia Twojego serca. Dojrzewanie i ich materializacja jest już zależna od Ciebie. Ja mogę być twoim, wsparciem jednak nie wykonam za ciebie działań.

Chcesz przeanalizować swoje wizualizacje pod kątem jakości i efektywności?
Napisz do mnie, razem zbudujemy dla Ciebie wizualizacje.
Zaktualizuj siebie!

Trzymajcie się i owocnych wizualizacji!
Pozdrawiam, Paweł Szewczyk.
Seria Rozmowy z samym SOBĄ