Wydaje się, że w kwestii mody panowie mają o wiele łatwiejsze zadanie od pań. Szafy kobiet pękają w szwach od sukienek, spódnic, bluzek, koszul, spodni czy kombinezonów. Tymczasem mężczyźnie wystarczy jakiś garnitur, by prezentował się elegancko na każdej imprezie. Czy aby na pewno „jakiś”? Otóż garnitur musi być wykonany z najwyższej jakości materiałów, idealnie dopasowany i uszyty z niebywałą dbałością o szczegóły.

Szycie na miarę odpowiedzią na potrzeby nowoczesnego mężczyzny

Krawiec męski to zawód, który cieszy się dużym prestiżem. Garnitur szyty na miarę to towar wręcz luksusowy, jednakże dziś dostępny dla każdego mężczyzny. Usługa szycia w perspektywie czasu jest zdecydowanie bardziej opłacalna niż kupowanie kiepskiej jakości garnituru w sieciówce.

Najwyższej klasy tkanina, idealne dopasowanie do typu sylwetki oraz perfekcyjne odszycie – wszystko to sprawia, że garnitur staje się uniwersalnym i ponadczasowym ubraniem na lata. Odpowiedzią na potrzeby nowoczesnych mężczyzn, ceniących klasyczną elegancję, jest szycie na miarę w Cafardini.

Szycie garniturów – 5 największych zalet

  1. Możliwość skomponowania idealnej stylizacji – gdy decydujesz się kupić garnitur na miarę, szycie nie jest jedyną usługą. Możesz liczyć na profesjonalne doradztwo i pełne wsparcie stylistów. Dzięki temu skomponujesz idealny garnitur wraz z koszulą i akcesoriami, które dodają całości charakteru.
  2. Dopasowanie do sylwetki – uniwersalny (pod względem rozmiaru) garnitur po prostu nie istnieje. Każdy mężczyzna ma inną sylwetkę, posturę i wzrost. Idealny garnitur powinien być perfekcyjnie skrojony i podkreślać atuty twojej sylwetki, maskując jednocześnie mankamenty. Odpowiednim krojem można optycznie wysmuklić sylwetkę, skryć nazbyt masywne uda czy po prostu skorygować proporcje. Na jednym z pierwszych spotkań krawiec bardzo dokładnie zdejmuje miarę. System mierzenia opracowany jest w taki sposób, by stworzyć perfekcyjnie odszyte ubranie.
  3. Najwyższej jakości materiał – istotną kwestią jest wybór tkaniny. W ofercie znajduje się ponad 5000 tkanin, wyselekcjonowanych tak, by gotowy garnitur w pełni zaspokajał potrzeby użytkownika. Inna tkanina nadaje się bowiem na ślub, a inna na letni garnitur czy model biznesowy. W wyborze tkaniny pomogą ci specjaliści, którzy doskonale znają materiały i ich przeznaczenie.
  4. W pełni spersonalizowany projekt – garnitur z usługą szycia na miarę to zawsze unikatowy projekt, realizowany zgodnie ze wskazówkami klienta. Podczas opracowywania koncepcji możesz zdecydować o takich elementach, jak: podszewka, filc czy guziki. Projektanci są otwarcie na współpracę, która finalnie ma przynieść idealny dla ciebie garnitur.
  5. Przymiarki i korekty krawieckie, czyli kontrola nad procesem szycia – proces szycia przebiega w kilku etapach, nad którymi oczywiście w pełni czuwasz. Jak wygląda szycie? Na każdym etapie możesz wnieść swoje uwagi. Już po 3-4 tygodniach od zdjęcia miary odbywa się pierwsza przymiarka. Doradca nanosi wówczas korekty, byś mógł odebrać swój wymarzony garnitur po kolejnych czterech tygodniach. Warto nadmienić, że niektóre elementy są wykonywane ręcznie. Niewątpliwym atutem jest również wsparcie pracowni krawieckiej już po odebraniu garnituru. Zawsze możesz przecież stwierdzić, że dla pełnej wygody potrzebna jest jeszcze jakaś drobna poprawka. Bez problemu możesz wówczas liczyć na pomoc.

Podsumowując; garnitur szyty na miarę to luksusowy towar, na który warto sobie pozwolić przynajmniej raz w życiu. Taką okazją jest przede wszystkim ślub, ale nie tylko. Dobrej jakości garnitur, dopasowany do indywidualnych potrzeb, to inwestycja na długie lata.

Sprawdź: Jak myślą ludzie sukcesu? 7 przekonań ludzi sukcesu