Unf*ck yourself Napraw się!”, której autorem jest Gary John Bishop to niezwykle motywująca książka, która otwiera oczy na ważne życiowe kwestie. Wypełniona jest cennymi radami i skierowana szczególnie do tych, którzy czują się w życiu trochę zagubieniu, odrobinę przegrani albo też nie spełnili jeszcze swoich marzeń. To również książka dla wszystkich tych, którzy szukają dodatkowej dawki motywacji, inspiracji i pragną od życia czegoś więcej, niż zwykła szara codzienność i przeciętność. Oto motywujące cytaty z „Unf*ck yourself Napraw się!”, specjalnie wybrane osobiste deklaracje od Gary John Bishop. Dzięki nim przezwyciężysz negatywne myślenie, pokonasz marazm, zyskasz energię, odwagę i siłę do działania. Z ochotą będziesz walczyć o sukces i bardziej spełnione życie każdego dnia. Zaczynamy!

„Unf*ck yourself Napraw się!” Motywacyjne cytaty, które dają kopa do działania 

Z ostatniej chwili: twój dialog wewnętrzny pieprzy ci życie na mnóstwo sposobów, o których nie masz nawet pojęcia! – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Język, którego używasz do opisu różnych sytuacji, decyduje o tym, jak je postrzegasz, jak ich doświadczasz i jak w nich uczestniczysz, co wywiera potężny wpływ na twoje podejście do życia oraz do mniejszych i większych problemów, z którymi musisz się mierzyć. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Negatywny dialog wewnętrzny może nie tylko zepsuć nam nastrój, ale i wywoływać w nas poczucie bezradności. Przez niego poważniej traktujemy błahe sprawy i zaczynamy widzieć problemy tam, gdzie wcześniej ich nie było. Z ostatniej chwili: twój dialog wewnętrzny pieprzy ci życie na mnóstwo sposobów, o których nie masz nawet pojęcia! – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Im częściej powtarzasz, jakie coś jest trudne, tym trudniejsze będzie ci się to wydawać. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Odpowiedzi nie trzeba szukać daleko – ty sam nią jesteś. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Masz takie życie, jakie godzisz się znosić. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Twoje życie czeka, aż raczysz się w nim wreszcie pojawić. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Przekonaniami na temat samej siebie, ludzi i świata wyznaczam granice swojego potencjału. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Wszystko co masz teraz w głowie to tylko kropla w morzu twoich doświadczeń. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Kiedy następnym razem przyłapiesz się na negatywnej, krytycznej myśli, która pozbawia cię energii, po prostu ją zignoruj. Zacznij działać, nie zwracając na nią uwagi. A dokładniej, zacznij działać we własnym interesie zamiast w sposób podyktowany przez automatyczne myśli i uczucia. Za każdym razem będzie ci szło coraz lepiej, aż w końcu twój umysł ocknie się i zrozumie: „Hej, daję sobie z tym radę. Uczę się!”. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Jeśli narzekasz na to, jakie „niesprawiedliwe” jest życie, z czasem zaczynasz się zachowywać, jakby to była prawda: bierzesz do siebie nieistniejące zniewagi albo, jak wykazały badania, mniej przykładasz się do pracy, bo jesteś pewny, że i tak nic ci to nie da. Twoja rzeczywistość szybko potwierdzi przekonanie o niesprawiedliwości świata. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Wyłącznie od nas zależy, w jaki sposób będziemy myśleć i mówić o swoich problemach. Możemy widzieć w nich niedogodności albo szczeble, po których wspinamy się coraz wyżej. Mogą nam ciążyć albo mobilizować nas do pracy. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Życie nie czeka, aż skończysz przerwę albo przestaniesz prokrastynować. Nie czeka, aż otrząśniesz się ze zdumienia albo opanujesz strach. Toczy się dalej bez ciebie. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Ludzie przez całe życie czekają na odsiecz kawalerii, nie zdając sobie sprawy, że to oni są kawalerią. Twoje życie czeka, aż raczysz się w nim wreszcie pojawić. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Możemy decydować o swoich emocjach, jeśli nauczymy się kształtować swoje myśli, a to wymaga uważnego dobierania słów i języka, jakim się posługujemy. Sukces zależy w dużej mierze od tego, na ile akceptujesz swoje obecne podejście – i czy jesteś gotowy je zmienić. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Pamiętaj: bez względu na to, jak trudny, uciążliwy albo skomplikowany jest problem, jego rozwiązanie zależy przede wszystkim od twojego podejścia i zachowania. Powtórzmy jeszcze raz: odpowiedź znajdziesz w sobie, nie poza sobą. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Nasze słowa, myśli i wyobrażenia o otoczeniu stanowią fundament naszej rzeczywistości. Stwórz rzeczywistość, w której pragniesz żyć, zaczynając od prowadzenia takich rozmów (ze sobą i z innymi), które faktycznie ją kształtują. Ja zmieniam sposób myślenia o swoich codziennych „problemach” przy pomocy bardzo prostej metody: nazywam je okazjami. Natychmiast zamieniają się w część życia, dzięki której uczę się i rozwijam. Ciekawią mnie, więc mam ochotę się nimi zająć zamiast jedynie wkurzać się i irytować! – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Posługiwanie się językiem asertywności ma daleko idące skutki fizjologiczne i psychologiczne, a przy tym bezpośrednio wpływa na rzeczywistość. Istnieje ogromna różnica między zdaniem „Jestem wytrwały” a „Będę wytrwały”. Pierwsze odnosi się do bieżącego momentu w twoim życiu, drugie to opis stanu, który ma kiedyś nastąpić. Chodzi tylko o to, żebyś spróbował zwracać się do siebie asertywnie w życiu codziennym i łapał się na tym, kiedy mówisz w bardziej ogólny, narracyjny sposób. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Najlepsza jest wiedza poparta doświadczeniem, więc sprawdź wszystko na własnej skórze. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Przestań obwiniać pecha. Przestań obwiniać innych. Przestań zasłaniać się okolicznościami lub czynnikami zewnętrznymi. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

W naszych oczach życie innych to przegląd najciekawszych wydarzeń, chociaż we własnym skupiamy się tylko na zakulisowych trudnościach. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Jeśli nie jesteś gotowy zacząć działać, żeby zmienić swoją sytuację – czyli innymi słowy, jeśli jesteś gotowy ją znosić – to czy ci się to podoba czy nie, sam wybierasz dla siebie takie życie. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Pewnie wszyscy chcielibyśmy być obrzydliwie bogaci. Ale czy jesteś gotowy pracować tak ciężko, żeby zarabiać dużo pieniędzy? Czy jesteś gotowy siedzieć w biurze po sześćdziesiąt, siedemdziesiąt albo osiemdziesiąt godzin tygodniowo i nie brać urlopu, żeby załatwić wszystko co trzeba? Czy jesteś gotowy przyjąć na siebie większą odpowiedzialność i, co ważniejsze, zaryzykować wszystkim, co masz? Czy rzeczywiście rozumiesz i akceptujesz cenę, jaką musiałbyś zapłacić za tak wielkie bogactwo – nieustanny stres, mącący ci myśli i kładący się cieniem na twoim życiu? – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

W naszym społeczeństwie trwa szaleńczy wyścig o to, kto będzie najbogatszy, najmądrzejszy, najładniejszy, najlepiej ubrany, najzabawniejszy lub najsilniejszy. Przytłoczeni presją społeczną i rodzinną po drodze zatraciliśmy umiejętność bycia po prostu sobą, życia własnym życiem i wyboru swojej ścieżki. Czym to się kończy? Dla wielu ludzi – rozczarowaniem i niespełnieniem, to na pewno. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Nie możesz, powtarzam: NIE MOŻESZ obwiniać kogokolwiek za to, jak wygląda twoje życie. Nawet obwinianie siebie nie ma najmniejszego sensu. Oczywiście zdarzają się sytuacje, których nie da się kontrolować. Może cię spotkać tragedia: niepełnosprawność, choroba, śmierć ukochanej osoby. Zawsze jednak możesz zrobić coś, żeby wpłynąć na zaistniałą sytuację, nawet jeśli trwa od lat i wciąż nie masz pojęcia, jak z niej wyjść. Ale najpierw musisz być na to gotowy. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Musisz pogodzić się z tym, że chociaż nie miałeś żadnego wpływu na niektóre sytuacje w swoim życiu, to jesteś w stu procentach odpowiedzialny za to, co zrobiłeś później. Zawsze, za każdym razem, bez wyjątku. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

O tym, jakim jesteś człowiekiem, nie decydują okoliczności zewnętrzne, tylko sposób, w jaki na nie reagujesz. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Nie mówię tego wszystkiego, żeby cię sprowokować – a może i mówię, ale w tej prowokacji chodzi o to, żebyś wykorzystał swój potencjał i osiągnął coś wielkiego, a nie o to, żeby cię wkurzyć! Wyobraź sobie przez chwilę, że w twoim życiu brakuje gotowości. Nie jakiejś rachitycznej, nieśmiałej skłonności, tylko odwagi i zdecydowania, stanu, w którym jesteś nastawiony na następny krok i chcesz podjąć działanie. Gotowości do zmiany, gotowości do tego, żeby zostawić przeszłość za sobą i pogodzić się z rzeczywistością. Prawdziwej, magicznej, inspirującej gotowości. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Droga do zmiany zawsze zaczyna się od przebłysku gotowości. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Albo kontrolujesz swoje przeznaczenie, albo ono kontroluje ciebie. Życie nie czeka, aż skończysz przerwę albo przestaniesz prokrastynować. Nie czeka, aż otrząśniesz się ze zdumienia albo opanujesz strach. Toczy się dalej bez ciebie. Przedstawienie trwa niezależnie od tego, czy postanowisz odegrać w nim istotną rolę. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Krótko mówiąc, czy jesteś gotowy zerwać z dotychczasowym życiem i zacząć takie, o którym marzysz? Początkiem WSZYSTKIEGO jest właśnie gotowość, ów płynny stan, który nieustannie rozszerza się i kurczy, wzbiera i opada. Żeby odnaleźć go w sobie, wystarczy prosta zmiana języka. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Często obwiniamy się o prokrastynację, lenistwo czy brak motywacji, gdy tak naprawdę problem tkwi w gotowości. Odkładamy różne zadania na potem albo unikamy ich jak ognia, bo powtarzamy sobie, że nie chcemy albo nie potrafimy ich wykonać. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Nieważne, z czym mierzysz się w życiu, jaką barierę próbujesz pokonać – jeśli postanowisz stworzyć w sobie ten stan gotowości, otworzą się przed tobą nowe drzwi, za którymi będziesz umiał zdobyć się na wysiłek, podjąć odpowiednie kroki, poradzić sobie z problemami, ruszyć z miejsca i wprowadzić w swoim życiu zmiany, których pragniesz. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Jeśli chcesz wygrać, przygotuj się na to, że ludzie będą cię oceniać. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

„Kochaj to życie, które masz, a nie to, które spodziewałeś się dostać”. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Jeśli chcesz, żeby twoje życie wyglądało inaczej, musisz sam do tego doprowadzić. Obsesyjne rozmyślanie na ten temat, medytacja, planowanie każdego kroku i tony leków uspokajających niczego nie zmienią, jeżeli nie jesteś gotowy zakasać rękawów i wziąć się do roboty. Nic nie ułoży się po twojej myśli, dopóki będziesz czekał bezczynnie, aż ogarnie cię odpowiedni nastrój do działania. Nie licz też na to, że twoje życie zmieni się na lepsze od pozytywnego myślenia. Musisz wstać z fotela i zabrać się do pracy. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Kiedy przestajemy się martwić o sukces, nasza ambicja tępi się albo przygasa. Możemy upajać się tym złudzeniem pewności. Ostatecznie na dobre spoczywamy na laurach. Wybieramy pewność. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Im bardziej dbamy o swój komfort dziś, tym większy dyskomfort poczujemy jutro. W życiu nie da się dotrzeć do celu raz na zawsze – chodzi o to, żeby wciąż szukać, poszerzać horyzonty, poznawać świat. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Czy jesteś gotowy znaleźć nową pracę? Tak. „Jestem gotowy”. Czy jesteś gotowy zostać w pracy, której nie cierpisz? Nie. „Nie jestem gotowy”. Oba stwierdzenia mogą być skuteczne. Sam musisz zdecydować, które lepiej pasuje do twojej osobowości i sytuacji. Które z nich cię rusza? – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Mądrzy ludzie nie boją się niepewności; jest częścią naszego istnienia. Nie szukają pewności, bo wiedzą, że to tylko iluzja. Rozumieją, na czym polega prawdziwa magia życia, i są otwarci na to, co mogą w nim osiągnąć. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Jeśli nie jesteś gotowy siedzieć w pracy dodatkowych dziesięć albo dwadzieścia godzin tygodniowo tylko po to, żeby jeździć do biura bmw zamiast hondą, to nie zużywaj cennych szarych komórek na takie wizje. Przestań udawać przed samym sobą. Pogódź się z tym, że nie chcesz wziąć na siebie obowiązków, z którymi wiązałoby się realizowanie tych pragnień, i przyznaj, że sobie ściemniałeś. Dzięki temu dużo mocniej pokochasz to życie, które już masz – i stworzysz przestrzeń na dążenie do rzeczy, których naprawdę pragniesz. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Ludzie są dużo mniej racjonalni i logiczni, niż nam się wydaje. W wielu przypadkach nasza podświadomość przypomina władcę marionetek, który pociąga za sznurki. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Czy wolna wola naprawdę istnieje? Wielu uznałoby, że nie. Najlepiej sam przetestuj swoją wolną wolę – daj sobie spokój z głupotami, którymi nie powinieneś się zajmować, i zabierz się do głupot, które musisz załatwić. Do wszystkich, bez żadnych wyjątków. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Jesteś ćpunem. Straciłeś nad sobą kontrolę. Tak mocno uzależniłeś się od ulubionego narkotyku, że nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak wpływa na twoje życie. Jesteś na ciągłym głodzie – głodzie wiedzy na temat przyszłości. Czy jutro będzie padać? Jak będą notowania moich akcji? Kto wygra finałowy mecz? Ciągle wybiegasz myślą naprzód, usiłując odgadnąć, co się wydarzy. Dlaczego? Bo chcesz zyskać pewność. Dążymy do pewności i unikamy niepewności. Chcemy wiedzieć, czego się spodziewać, dokąd pójść i jak się ubrać. Chcemy być przygotowani na wszystko. Chcemy czuć się bezpieczni. Jednak to coś znacznie więcej niż zwykła chęć – to raczej nałóg. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Żeby rozwiązać własne problemy, musimy nauczyć się patrzeć na nie i na świat z innej perspektywy i przyjąć nowe, optymistyczne i wyważone podejście. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Kapitulacja? Odwrót? Zmiana planów? Wykluczone. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Nie definiuje cię to, co robisz sobie w głowie. Jesteś tym, co robisz. Jesteś swoimi czynami. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Dużo lepiej pogodzić się z nieprzewidywalnością życia i mierzyć się z rzeczywistością, która nas otacza, niż tkwić w miejscu przez przywiązanie do zbędnych albo jałowych oczekiwań. Światem rządzą zmiany. Narodziny i śmierć, rozwój i obumieranie, rozkwit i upadek, lato i zima. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Ludzie, którzy odnoszą największe sukcesy, docierają na szczyt dlatego, że potrafią pokonywać przeszkody. Ale to nie takie proste, jak się wydaje. Łatwo powiedzieć „Nigdy się nie poddawaj!” (nienawidzę takich banałów), trudniej faktycznie wytrwale dążyć do realizacji swoich najważniejszych celów. Słuchaj, czas spojrzeć prawdzie w oczy: los nie rzuca ci kłód pod nogi – aż tak się tobą nie przejmuje. Nie jest tak, że wszechświat ci nie sprzyja, ani też kosmos nie sprzysiągł się przeciwko tobie – jedyne, co cię powstrzymuje, to przekonanie, że można cię powstrzymać. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Wyprostuj plecy i powtórz za mną: „Jestem wytrwały”. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Wymagaj od siebie tego co najlepsze”! – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Jedyna różnica między tobą a kimś, kto żyje tak, jak tego pragniesz, polega na tym, że on naprawdę to robi. Zbudował sobie piękne życie, a teraz się nim cieszy. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Stojące przed nami zadanie najczęściej jest dużo łatwiejsze, niż nam się wydaje. Problem polega na tym, że zwykle nie poświęcamy czasu na to, żeby naprawdę mu się przyjrzeć. Niektóre wyzwania rzeczywiście są dla nas próbą sił, ale gdy wyjdziemy z niej zwycięsko, nagrodą jest spełnienie naszych marzeń: inspirujące życie, w którym jesteśmy gotowi w pełni uczestniczyć. Powiedz to głośno: „Jestem gotowy”. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Kiedy skończysz z wmawianiem sobie marzeń i zaczniesz patrzeć na świat przez pryzmat gotowości lub braku gotowości do różnych rzeczy, wszystko stanie się dużo prostsze. Zamiast marnować czas na zazdroszczenie innym ich życia, skoncentrujesz się na tym, co jest naprawdę ważne dla ciebie. Przekonasz się, że gdy zastąpisz zawiść i żądzę gotowością do wprowadzenia pozytywnych zmian, sprawy zaczną przybierać inny obrót. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Zrozumiesz, że kiedy jesteś gotowy zrobić to, czego wymaga sytuacja, cała reszta traci znaczenie. Przestaniesz odkładać sprawy, na których naprawdę ci zależy. Nie będziesz zaniedbywać obowiązków, które na siebie wziąłeś, bo będziesz czuł gotowość, żeby je wypełnić. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Ludzie tkwią w przeszłości, uwięzieni w swoim dzieciństwie. To jeden z wielu powodów, przez które ponoć „nie możemy” zacząć działać. W ten sposób łatwo zrzucić z siebie odpowiedzialność za swoją obecną sytuację. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Za każdym razem, kiedy dodajesz na końcu zdania „ale” , robisz z siebie ofiarę. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Ludzie, którzy odnoszą sukcesy, nie siedzą bezczynnie. Nie czekają na „właściwy” moment, przypływ inspiracji albo jakieś kosmiczne zrządzenie losu, które popchnie ich do działania. Wstają i zabierają się do działania, próbują czegoś dokonać i ponoszą porażki, nie zastanawiając się, czy są na to „gotowi”. Lecą samolotem, choć jeszcze nie skończyli go budować. Jeśli runie na ziemię, poskładają go do kupy i zrobią następne podejście. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Twój stan wewnętrzny nie ma żadnego znaczenia. To tylko kolejna wymówka, żeby nie zapuszczać się do strefy zagrożenia. Tyle że CAŁE ŻYCIE to jedna wielka strefa zagrożenia! Inaczej jest zwykłą, szarą egzystencją. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Myślisz, że Gandhi, Rosa Parks i Abraham Lincoln nigdy nie zmagali się z wątpliwościami, strachem czy niepewnością? A Nikola Tesla i Steve Jobs? Naprawdę wydaje ci się, że ci ludzie każdego dnia budzili się w wyśmienitym nastroju z piosenką Życie cudem jest na ustach? BZDURA! Tkwili w tym samym szambie co ty, lecz MIMO TO działali. Mierzyli się z przeszkodami na swojej drodze, pokonywali je i brnęli dalej w nieznane. Nie pozostawali bierni. Sukces nie spadł im z nieba, żebyśmy mogli ich podziwiać. Gdyby nie wzięli się do pracy,nie mielibyśmy nawet pojęcia, co ich pasjonowało. Nie poznalibyśmy ich talentu i mądrości. Harowali, wątpili w siebie i zarywali noce, martwili się, walczyli i zasuwali, dopóki praca nie wyznaczyła biegu ich życia. Bądźmy szczerzy, pewnie bez trudu wymienisz mnóstwo osób, żyjących lub nieżyjących, które stosowały zasady „pozytywnego myślenia”, ale nie osiągnęły nic szczególnego. To właśnie nas czeka, jeśli będziemy martwić się bardziej swoimi myślami niż działaniami.- Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Największe sukcesy biorą się z niewygodnym niepewności i brawury – w postaci stresu i wątpliwości, które ogarniają nas, gdy podejmujemy ryzyko zawodowe, albo bólu mięśni i zadyszki po kolejnych pięciu minutach na bieżni. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Co zabawne, niezależnie od tego, jak usilnie gonisz za pewnością, nigdy nie będziesz w stanie jej dosięgnąć ani utrzymać. A to dlatego, że pewność nie istnieje. Wszechświat zawsze będzie nam przypominał na różne sposoby o chaosie i swojej władzy nad nami. Nikt nie ustrzeże się tej lekcji. Nic nie jest pewne. Możesz położyć się spać dziś wieczorem i już się nie obudzić. Możesz wsiąść do samochodu i nie dojechać do pracy. Pewność to tylko iluzja. Wudu. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

W niepewności znajduje się przestrzeń dla postępu i nowych możliwości. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się! – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

W przyszłości nie będziesz żałował, że czegoś nie osiągnąłeś albo nie zdobyłeś. Jedyne, czego sobie nie darujesz, to że nie spróbowałeś. Nie dążyłeś do tego ze wszystkich sił. Nie brnąłeś dalej do celu, kiedy zrobiło się ciężko. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Kiedy następnym razem złapiesz się na tym, że dołują cię własne oczekiwania, sprowadź myśli na inne tory. Zamiast siać panikę, że coś nie poszło tak, jak się spodziewałeś albo chciałeś, po prostu to zaakceptuj. Wtedy będziesz mógł zacząć szukać rozwiązania. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Nie będziesz żałował, że nie zarobiłeś miliona dolarów, tylko że nigdy nie założyłeś własnej firmy albo nie rzuciłeś beznadziejnej pracy. Nie będziesz żałował, że nie ożeniłeś się z supermodelką, tylko że zostałeś w związku bez przyszłości, chociaż wiedziałeś, że stać cię na więcej. Nie będziesz żałował, że nie wyglądasz jak kulturysta, tylko że co wieczór zajeżdżałeś do baru szybkiej obsługi i oszukiwałeś sam siebie. To właśnie cię czeka. Umrzesz, mierząc się z tym rozczarowaniem samotnie, w zaciszu swojej gasnącej świadomości. Chyba że weźmiesz się do roboty i zaczniesz budować życie, którego pragniesz – życie, z którego będziesz mógł być dumny. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Podejrzewam, że jak większość z nas nie masz równie wybujałych ambicji jak wynalezienie samolotu. Pewnie chciałbyś po prostu więcej zarabiać, stawić czoła swoim lękom, znaleźć bratnią duszę, zrzucić kilka kilogramów albo zacząć walczyć o lepsze życie. Te cele osiągnęło już mnóstwo ludzi wcale nie zdolniejszych od ciebie, a kolejni zrealizują je w przyszłości. Twoje marzenia SĄ realne. Ale nie daj się zwieść poradnikowym ściemom typu: „To ci się należy!”. Wcale nie. Nic się nikomu nie należy. Takie teksty rozbudzają tylko oczekiwania, przez które zamieniasz się w totalną ofiarę losu. Czasem trzeba po prostu wziąć się do roboty i zawalczyć o swoje. Musisz przekuć plany w rzeczywistość własną pracą. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

A najlepsze jest to, że nie da się ostatecznie udowodnić, co jest możliwe, a co nie. Możesz próbować czegoś tysiąc razy, przy każdej próbie ponosząc sromotną porażkę – i odnieść sukces przy tysiąc pierwszym podejściu. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Wszystko sprowadza się do tego, czy zgadzasz się, że coś leży poza twoim zasięgiem. Opinia staje się prawdą dopiero w chwili, gdy ją akceptujesz i przestajesz wykorzystywać swój potencjał. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Niemożliwe stanie się możliwe dopiero w chwili, gdy zaczniesz w to wierzyć. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Nie musisz czuć, że dziś jest twój dzień – wystarczy, że będziesz się tak zachowywał. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Tak, masz mnóstwo zalet, które wystarczą do osiągnięcia twoich celów. Osoba, którą jesteś, jest w pełni zdolna żyć swoim wymarzonym życiem. Jeśli będziesz go pragnął wystarczająco mocno i zaczniesz działać, żeby je zdobyć, nic cię nie powstrzyma. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Zerwanie ze złym nawykiem nie pomoże, jeśli nie zastąpisz go innym, który naprawdę ci służy i pasuje do twojego wymarzonego życia. Trzeba systematycznie zmieniać stare zachowanie na nowe, które zbliżają cię do tego celu. Usuwaj to, co złe, żeby zrobić miejsce na to, co dobre. Inaczej będziesz miał za mało dowodów, że coś się zmienia. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Jeśli zmienimy swój sposób myślenia, będziemy mogli wykorzystać niezwyciężoną naturę naszego umysłu do realizowania pozytywnych celów i marzeń. Jesteśmy zaprogramowani na sukces – musimy po prostu wyznaczyć sobie właściwy kierunek działania, żeby wygrać w domenie, którą świadomie wybierzemy. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Niczego nie oczekuj i akceptuj wszystko. Nie chcę przez to powiedzieć, że nie możesz niczego planować. Nie każę ci iść przez życie bez żadnego celu czy kierunku. Ale co zyskasz, trzymając się ślepo milczących oczekiwań zawartych w swoim planie? Nic. Kiedy się od nich uwolnisz, będziesz mógł podjąć z życiem taniec, w którym po prostu realizujesz pewną strategię i akceptujesz skutki swoich poczynań. Jeśli ci się uda, możesz to uczcić. Jeśli nie, możesz dopracować swój plan. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Nie spodziewaj się zwycięstwa ani porażki. Planuj zwycięstwo, a z porażki wyciągaj wnioski. Oczekiwanie, że ludzie obdarzą cię miłością albo szacunkiem, też nie ma najmniejszego sensu. Pozwól sobie kochać ich takimi, jacy są – i daj się im kochać taką miłością, jaką do ciebie czują. Pozbądź się ciężaru i melodramatu oczekiwań, niech się dzieje, co chce. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Ludzie zawsze będą kłamać, kraść, zdradzać i robić sobie nawzajem wszelkie wyobrażalne świństwa. Tracisz kontakt z rzeczywistością, jeśli oczekujesz, że przestaną, a potem dostajesz spazmów ze złości, kiedy tak nie jest. Pamiętaj, w takich wypadkach zawsze wychodzisz na tym gorzej niż oni! Znacznie gorzej! – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Kochaj to życie, które masz, a nie to, które spodziewałeś się dostać. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Zamiast w milczeniu hodować oczekiwania i obrażać się, kiedy nie zostaną spełnione, pozbądź się ich. Jeśli czegoś pragniesz, możesz przecież o to poprosić – bez żadnych oczekiwań. A kiedy komuś pomagasz i dajesz coś z siebie, rób to z prawdziwej potrzeby serca zamiast obciążać drugą osobę wyimaginowanym długiem do spłacenia. Na dłuższą metę gra w „coś za coś” rani obie strony. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Swoje życie zmieniasz poprzez działanie, a nie rozmyślanie o działaniu. A kiedy mocno identyfikujesz się z tym, co robisz, zaczyna się dziać coś magicznego. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Trzymaj się z daleka od bagna przeciętności i dramatów i każdego dnia stawiaj sobie za cel być najlepszą wersją samego siebie. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Bądź kimś, kto prze naprzód, nawet kiedy wydaje się, że wszystko przepadło. Zawsze istnieje jakieś rozwiązanie – trzeba go tylko poszukać. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

Musisz zadać sobie pytanie: „Czy jestem gotowy?”. To pytanie domaga się odpowiedzi. Nie może po prostu zawisnąć w próżni. Czy jestem gotowy? Te słowa mają nieodpartą siłę; wołają o prawdę. – Gary John Bishop, Unf*ck yourself. Napraw się!

 

Unf*ck yourself Napraw się! Gary John Bishop
Unf*ck yourself Napraw się! Gary John Bishop

W Twojej głowie toczy się nieprzerwany monolog wewnętrzny – jakiś cichy krytyczny głos wciąż powtarza Ci, że jesteś zbyt leniwy, za głupi albo za słaby.

Nawet nie zauważasz, jak mocno wierzysz w te słowa i ile energii z Ciebie wysysają! Starasz się normalnie żyć, tylko od czasu do czasu myślisz z rezygnacją, że skoro nie potrafisz ruszyć z miejsca czterech liter, to być może nigdy nie dotrzesz w życiu tam, gdzie chcesz, a szczęście, za którym tęsknisz, pozostanie tuż poza Twoim zasięgiem.

Moją książkę dedykuję tym, którzy doświadczają tego destruktywnego monologu, brodząc w strumieniu wątpliwości i manipulacji zatruwających codzienne życie.
Unf*ck Yourself. Napraw się! to werbalny policzek od wszechświata, który ma sprawić, żebyś się ocknął, docenił swój prawdziwy potencjał, przestał sobie dowalać i totalnie wkręcił się we własne życie. – Gary John Bishop

A więc… napraw się!