Aby organizm mógł prawidłowo funkcjonować, potrzebuje właściwego odżywiania. Wraz z pokarmem dostarczamy organizmowi niezbędnych składników odżywczych – witamin i minerałów.

Warto przeanalizować swoją dietę. Jeśli pozostawia wiele do życzenia, najwyższy czas ją zmienić. Zdrowa dieta powinna być bogata w produkty pełnoziarniste, w oleje roślinne, warzywa, owoce, nabiał.

Coraz większą popularnością cieszą się produkty ekologiczne. Są pozbawione pestycydów i sztucznych nawozów, hormonów, konserwantów, sztucznych aromatów, ulepszaczy smaku. Służą więc naszemu zdrowiu.

Oto korzyści ze zdrowego odżywiania

Poprawa wyglądu cery, włosów, paznokci

Prawidłowo zbilansowana dieta sprawia, że odpowiednio odżywiona jest skóra, włosy, paznokcie. Niedobory witamin i minerałów w diecie sprawiają, że skóra traci jędrność, staje się szara, pojawia się trądzik, włosy stają się słabe, zaczynają wypadać, paznokcie się łamią. Jeżeli pragniemy dłużej zachować młody wygląd, musimy zadbać o zdrową dietę, zawierającą wszystkie składniki odżywcze we właściwych ilościach.

Poprawa samopoczucia

Niedobór ważnych składników odżywczych powoduje problemy z samopoczuciem. Stajemy się nerwowi, rozdrażnieni, miewamy problemy ze snem. Szybko odczuwalnym skutkiem zdrowego odżywiania jest wyraźna poprawa samopoczucia. Poprawi się ogólna witalność organizmu, zyskamy więcej energii.

Smuklejsza sylwetka

Zdrowe odżywianie to także ładniejsza sylwetka. Aby cieszyć się smukłą sylwetką, wcale nie trzeba się odchudzać. Wystarczy właściwie się odżywiać. Zdrowe odżywianie korzystnie wpływa na metabolizm.

Zmniejszenie ryzyka wystąpienia wielu chorób

Zdrowa dieta to także mniejsze ryzyko wystąpienia chorób cywilizacyjnych. Chroni przed nadwagą, otyłością cukrzycą, miażdżycą, nadciśnieniem tętniczym, nowotworami.  Spożywanie dużych ilości słodyczy, dań typu fast food, niezdrowych, słonych przekąsek, gazowanych napojów to szybka droga do wystąpienia problemów ze zdrowiem. Dieta oparta na produktach niskoprzetworzonych, zawierająca niezbędne składniki odżywcze w odpowiednich ilościach to sposób na poprawę zdrowia, na poprawę pracy wszystkich narządów i układów.

Oprócz odpowiedniego odżywiania ważne jest także właściwe nawodnienie organizmu. Woda transportuje do komórek składniki odżywcze, pomaga w wydalaniu ubocznych produktów przemiany materii i toksyn gromadzących się w tkankach. Należy więc pamiętać o wypijaniu każdego dnia około 1,5-2 litrów wody.

A Ty jak się odżywiasz?