Bruce Lee inspirował wielu ludzi. Fani jego filmów byli olśnieni jego fizyczną siłą, praktycy sztuk walki byli zachwyceni jego głębokim zrozumieniem sztuk walki, podczas gdy inni znaleźli wskazówki w jego filozofii, która łączyła duchowe i fizyczne aspekty sztuki walki tworząc tym samym sposób życia.

Bruce Lee inspirował – niekiedy wręcz przytłaczał – każdego, kto miał z nim do czynienia. I był wzorem ukazującym, co znaczy być kreatywnym i pełnym ekspresji, obdarzonym prawdziwą siłą i wyzwolonym. Nic go nie ograniczało, jak czasami nam zdarza się ograniczać samych siebie.

Duch Bruce’a Lee nadal jest inspirującą siłą, która motywuje ludzi do dbania i pielęgnowania swojego ciała i duszy oraz wydobywania z siebie tego, co najlepsze.

Ludzie, którzy znali Bruce’a Lee najlepiej, wiedzieli doskonale, że był wyjątkowym myślicielem i człowiekiem czynu, i zdawali też sobie sprawę, że wiele mogą wynieść z jego życia i słów, które po sobie zostawił.

“Im bardziej świadomy się stajesz, tym więcej zrzucasz z siebie każdego dnia tego, czego się nauczyłeś tak, by twój umysł był zawsze świeży i nieskażony wcześniejszym uwarunkowaniem”. – Bruce Lee

Walcząc z myślami. Aforyzmy Bruce’a Lee

Motywacja

Twój umysł determinuje skutkiKażdy — bez względu na to, kim jest i gdzie żyje — musi wiedzieć od wczesnych lat dzieciństwa, że cokolwiek ma miejsce, nie staje się dopóty, dopóki zdarzenie to nie jest dopuszczone przez umysł. Nie liczy się to, co się dzieje w naszym życiu, ale to, jak na te zdarzenia reagujemy. Porażka ma miejsce tylko wtedy, gdy twój umysł ją uznaje.

Cierpienie jest przeważnie wytworem naszego własnego umysłuRadość i cierpienie są owocami — odpowiednio — właściwego lub niewłaściwego myślenia. Zwłaszcza cierpienie jest wytworem naszego własnego umysłu; nigdy nie jesteśmy tak szczęśliwi albo tak nieszczęśliwi, jak przypuszczamy, że jesteśmy. Idąc dalej, zgodnie z zasadami filozofii taoistycznej, cierpienie i radość są jednym i tym samym.

Porażka to stan umysłuPorażka to stan umysłu; nikt nie jest pokonany dopóty, dopóki nie uzna porażki za fakt.

Porażka jest tymczasowaDla mnie każda porażka jest tymczasowa, a przykre konsekwencje przegranej stanowią wyłącznie zachętę do podjęcia jeszcze większych wysiłków na rzecz osiągnięcia mojego celu. Porażka jest po prostu wskaźnikiem opisującym nieefektywność moich działań; jest ścieżką do osiągnięcia sukcesu i poznania prawdy.

Nigdy świadomie nie marnuj energiiNigdy nie marnuj energii na zmartwienia i negatywne myślenie. Kiedy pojawiają się jakieś problemy, po prostu je upuść.

Być zniechęconym oznacza być pokonanymNie liczy się to, co przyczynia się do naszego sukcesu lub porażki, ale to, w jaki sposób sukces czy porażka wpływają na nasz zapał. Żaden człowiek nie jest pokonany dopóty, dopóki nie jest zniechęcony.

Problem tkwi w antycypacji cierpieniaCierpienie samo w sobie w mniejszym stopniu poraża nasze zmysły niż przewidywanie cierpienia.

Stań się tym, o czym myśliszTo, o czym ZAZWYCZAJ MYŚLISZ, w ogromnym stopniu determinuje to, czym się w końcu staniesz.

Naucz się odróżniać katastrofę od niedogodności Uświadomienie sobie, że coś jest dla nas jedynie nieprzyjemną niedogodnością, a nie żadną katastrofą, stanowi element wewnętrznego wglądu, przyczynia się do naszego przebudzenia.

Głazy na drodze i kamienie w nurcie rzeki — Czy uczynisz ze swych przeszkód kamienie rozrzucone w nurcie rzeki odgradzającej cię od twoich marzeń, czy może głazy na drodze do ich osiągnięcia, ponieważ pozwalasz, by zapanowały nad tobą strach, zmartwienia i inne negatywne myśli?

Zmiana ma kierunek od wewnątrz na zewnątrzWychodzimy od porzucenia naszego dotychczasowego nastawienia, a nie od zmiany zewnętrznych warunków.

Nie daj się stłamsićW chińskich sklepach wielobranżowych można kupić zabawkowego psa, coś w stylu wańki-wstańki, na którym wypisuje się przysłowie: „Upadnij dziewięć razy, ale powstań po dziesięciokroć”. Nie daj się przybić czy stłamsić — oto nauka.

Myśl pozytywnieMasz wybór — jesteś panem swojego nastawienia — myśl POZYTYWNIE, KONSTRUKTYWNIE. Optymizm jest wiarą, która prowadzi do sukcesu.

Skończ z prowadzeniem negatywnego dialogu wewnętrznego — Jeśli uważasz, że coś jest niemożliwe, uczynisz to niemożliwym. Pesymizm tępi narzędzia, których potrzebujesz do osiągnięcia sukcesu.

Sukces

Definicja sukcesuSukces oznacza wykonywanie czegoś szczerze i całym sercem. Aby osiągnąć sukces, musisz też otrzymać pomoc ze strony innych ludzi.

Sukces to nie kwestia szczęściaNie wierzę w czysty łut szczęścia. Musisz sam tworzyć swoje szczęście. Musisz być świadomy możliwości, jakie cię otaczają, i odpowiednio je wykorzystywać.

Sukces przychodzi, gdy jesteś przygotowany na pojawiające się okazjeOkazje mogą się znaleźć na twojej życiowej drodze albo nie. Łut szczęścia może na ciebie trafić albo nie. Ale jeśli już napotkasz na swej drodze okazje, nazywając to łutem szczęścia, lepiej bądź na nie przygotowany.

O zmyśle sukcesuLudziom może się wydawać, że jestem zbyt pewny, zbyt świadomy swojego sukcesu. Otóż nie jestem. Sukces osiągają ci, którzy przejawiają zmysł sukcesu, są świadomi sukcesu. Jeśli nie obierzesz sobie żadnego celu, jak, u licha, chcesz go osiągnąć?

Wspinanie się po drabinie sukcesu jest fantazjąJeśli chodzi o ideę wspinania się [po szczeblach drabiny sukcesu], uważam, że to czysty absurd, zwykła mrzonka. Sukcesu nie osiąga się, po prostu siedząc i spekulując. Chociaż dzisiaj mi się powodzi, będę nadal kontynuował odkrywanie samego siebie. Ale to, czy mogę „wspiąć się wyżej”, nadal pozostaje w sferze fantazji.

Cena sukcesuTen, kto chce osiągnąć sukces, musi nauczyć się walczyć, cierpieć i wytrwale dążyć do celu. Możesz osiągnąć w życiu bardzo dużo, jeśli jesteś gotów wiele poświęcić, aby to osiągnąć.

Największa wada sukcesuNajwiększą wadą sukcesu jest utrata prywatności. To przedziwna ironia losu, że wszyscy dążymy do sławy i bogactwa, ale kiedy już to osiągniemy, nie jest wcale tak kolorowo, jak się nam wydawało.

Sukces komplikuje to, co prosteWielu ludziom słowo „sukces” kojarzy się z dostąpieniem raju, ale teraz, kiedy jestem w samym sercu tego „raju”, nie widzę nic poza okolicznościami, które wydają się utrudniać zaspokajanie mojej wrodzonej potrzeby prostoty i prywatności.

Sukces to nie punkt docelowyPamiętaj, sukces to podróż, a nie jej punkt docelowy. Uwierz w swoje umiejętności, a poradzisz sobie ze wszystkim.

Wieczny warunek sukcesuCel jest wiecznym warunkiem osiągnięcia sukcesu.

Trzy klucze do osiągnięcia sukcesuUpór, upór i jeszcze raz upór. Potęgę można zbudować i utrzymać dzięki codziennej praktyce, nieustającemu wysiłkowi.

Zastosuj mądrość Bruce Lee w życiu codziennym

Walcząc z myślami. Aforyzmy Bruce'a Lee w życiu codziennym -  Bruce Lee, John Little (Editor)
Walcząc z myślami. Aforyzmy Bruce’a Lee w życiu codziennym
– Bruce Lee, John Little (Editor)

Otwórz swój umysł i pozwól przepłynąć do niego myślom, które wypełnią Cię energią idei Mistrza, dając kojące poczucie szczęścia i bezpieczeństwa oraz siłę w pokonywaniu trudności.

Walcząc z myślami. Aforyzmy Bruce”a Lee w życiu codziennym” to zbiór ponad ośmiuset aforyzmów, które sformułował Mały Smok, by pomóc Ci odszukać sens w otaczającym świecie, poczuć wewnętrzny spokój i harmonię, zrozumieć życie i śmierć oraz rozwinąć swoją osobowość.

Bez względu na to, jakie są Twoje korzenie kulturowe, jeśli pragniesz odnaleźć prawdę, ta książka będzie dla Ciebie natchnieniem.

 

“Kluczem do nieśmiertelności jest życie warte zapamiętania”. – Bruce Lee

Sprawdź też: Afirmacje mają moc i siłę. 7 afirmacji Bruce Lee