Jak osiągnąć i mieć idealne życie? Stań do walki z własną psychiką i wygraj! Jeśli Twoje życie, psychika i nawyki są jednym, wielkim bałaganem i dezorganizacją- staje się to doskonałą pożywką dla negatywności.

Czym jest negatywność?

Negatywność, czyli wszelkie myśli, zdarzenia, osoby i inne czynniki, których w swoim życiu nie chcesz- wejdą w nie, jeśli nie będziesz panować nad swoim życiem i celowo dążyć do tego, by składało się tylko z dobrych czynników.

Negatywność jest tym, co wywołuje w ludziach poczucie niskiej samooceny i braku pewności siebie. Czymś, co przeszkadza nam w życiu i jest podstawą niepowodzenia wszelakiej maści.

„Największą przeszkodą na drodze do osiągnięcia maksymalnej wydajności, szczęścia, zdrowia i wszystkiego, o czym marzysz, są Twoje negatywne myśli”.

Dlatego jest to niezbędne, jeśli chcemy odnieść sukces i jak najlepiej wykorzystać życie, by usuwać ze swojej życiowej ścieżki wszelkie zbędne przeszkody. To mogą być na przykład Twoje złe nawyki, utrzymujące Twoje życie w stanie niewolnictwa od czegoś, a Ciebie pozbawiające kontroli, energii i kasy. Ale mogą to być także zbędne, szkodliwe informacje, które np. chłoniesz z TV albo od znajomych, mogą to być Twoje błędne przekonania, albo Twoje cechy, które przez lata wykształciłeś. Ale dobra wiadomość jest taka, że WSZYSTKO da się zmienić!

„Negatywność jest jak rak. Rozprzestrzenia się bardzo szybko i wpływa na wszystko i na wszystkich. Co robi lekarz, kiedy wykrywa nowotwór? Bardzo szybko go wycina, zanim zdąży się rozprzestrzenić”.

Jak? Oto kilka prostych punktów, o których należy pamiętać, aby zachować porządek w swoim życiu:

Jak osiągnąć idealne życie? Stań do walki z własną psychiką i wygraj!

#01 Zamień stare na nowe

Zmiany są piękne- bo dzięki nim się rozwijasz! Zmiany uczą, wzmacniają, budują nowe perspektywy i możliwości. NIENAWIDZĘ, gdy w moim życiu nic się nie dzieje przez dłuższy czas, bo to tak, jakbym nie żył naprawdę. Większość ludzi ma tak, że im brak zmian nie przeszkadza. I gdzie jest ta większość? W pracy, której nienawidzą, czy w wiecznym życiu marzeniami, których boją się spełniać? Ja wolę zmiany.

#02 Nie trzymaj się zbędnych emocji

Aby zachować porządek w domu, ważne jest, aby nie przechowywać niczego, co nie jest niezbędne, a tym bardziej by wyrzucać wszystko, co Ci we własnym domu przeszkadza i szkodzi. Tak samo jest z psychiką! Masz jakieś głupie albo szkodliwe przekonania? ZMIAŻDŻ JE, zanim one zmiażdżą Ciebie. Przykładem może być życie w nienawiści do kogoś/ czegoś, życie w poczuciu skrzywdzenia albo w trybie ofiary, wierząc, że rząd, ludzie, świat i nawet kot sąsiada są przeciwko Tobie. Czy nie lepiej wierzyć, że są Ci na rękę? Tak- wierzenia można zmienić. W każdej chwili.

#03 Wyrzuć z życia wszystko, co Ci szkodzi

Nigdy nie trzymaj się nawyków, które jakoś Cię hamują. Osób, które Cię dołują. Pracy, która Cię wykańcza. Nie słuchaj narzekania innych, po którym sam masz ochotę narzekać. Nie kłóć się z ludźmi, skoro to tylko wysysa Ci energię i marnuje czas. I nie jedz byle g*wna, po którym nie masz siły nic robić, tylko chcesz spać. Jeśli chcesz mieć wspaniałe życie, zachowuj się jak wspaniały, godny takiego życia człowiek! Wspaniali ludzie nie jedzą „sztucznego” – wysokoprzetworzonego żarcia i nie narzekają na wszystko.

#04 Miej cel

Jeśli zaczniesz działać z jasnym, określonym celem w głowie, zyskasz większą kontrolę, organizację i poczucie, że coś osiągasz. Gwarantuję Ci, że działanie bez celu jest sto razy mniej efektywne, niż takie z jasną wizją mety w głowie. Dopiero gdy WIDZISZ, CZUJESZ I SŁYSZYSZ swój sukces w wyobraźni, staje się on tak wyraźny i tak motywujący, że zrobisz wszystko, by go zdobyć. Tak żyją legendy. Ty też możesz. Bo co jest trudnego w ustaleniu celu? To banał. Ale taki banał, który zmienia wszystko i nadaje życiu sens. Bo bez celu nie ma sensu, a bez sensu nie ma celu.

#05 Nigdy nie zwlekaj

Bądź dla siebie surowy. Nie biczuj się, ale też z drugiej strony skończ sobie wmawiać, że musisz więcej odpoczywać. Bo to, czy leżysz na kanapie gapiąc się w ekran telewizora 3 godziny, czy 4 w ciągu dnia, nie zrobi różnicy, serio. Odpoczynek to na przykład sen czy medytacja, a nie oglądanie TV. Większość ludzi żyje w stanie permanentnego zmęczenia.

BONUS #6 Sekret Sukcesu

Zdradzę Ci teraz najlepszy, najpotężniejszy, najbardziej szokujący sekret, jaki do tej pory poznałeś: Sekretem tym jest fakt, że im więcej robisz, tym więcej chce Ci się robić. A im mniej, tym mniej. Teraz to ma sens, nie? To właśnie dlatego ludzie leniwi nigdy nie mają siły, a ludzie ultra-produktywni pracują po 12 godzin na dobę, albo 16 jak Elon Musk, a nadal mają ochotę to robić i jakimś cudem nie płaczą, że muszą odpocząć, tylko sami rwą się do pracy.

Więc jak osiągnąć cos spektakularnego i jak wykorzenić wszystkie złe nawyki w swoim życiu, aby zakwitła w nim pozytywność, dyscyplina i samokontrola? To banalne: zacznij coś robić. Potem każdy mały sukces zmotywuje Cię do robienia tego więcej. I więcej. I więcej. I nie przestawaj, doskonal się. To uczyni Cię naprawdę spełnionym człowiekiem.

„Bycie osobą o pozytywnym nastawieniu nie jest zapisane w genach; wymaga to codziennego ćwiczenia umysłu jak mięśnia. Moc tego mięśnia bierze się z determinacji, z jaką kontrujesz negatywność pozytywnością”.

Sprawdź też: 9 filarów świadomego życia, czyli co nam daje afirmowanie mocy?