Aby się wyciszyć i zaznać spokoju, skutecznie pomaga medytacja. Kurs duchowości dla osób zestresowanych i żyjących w ciągłym pośpiechu daje narzędzia do samodzielnej pracy nad sobą – może właśnie dlatego wyjazdowe szkolenia, cieszą się coraz większą popularnością. Warsztat trwa zaledwie dwa-trzy dni, a zdobyte tam umiejętności pozostają na zawsze!

Weekendowy kurs medytacji

Medytacja pozwala m.in. na uwolnienie umysłu od natłoku myśli i osiągnięcie stanu wewnętrznego wyciszenie. U osób, które medytują, zauważa się również pozytywne symptomy fizyczne, takie jak obniżenie ciśnienia krwi, zmniejszenie tętna, a także przyspieszenie metabolizmu i lepsze trawienie. Relaksacja przynosi korzyści na wielu poziomach, dlatego mnóstwo osób korzysta z takiej formy równoważenia stanu psychicznego i fizycznego. Kurs, a właściwie warsztaty medytacji organizowane przez JBB Team, pomoże w wykształceniu w sobie umiejętności opanowania emocji i osiągnięcia głębokiego spokoju.

Na szkoleniu z duchowości zyskają przede wszystkim:

  • osoby, które chcą uwolnić się od lęku,
  • osoby chcące jeszcze lepiej zarządzać swoimi emocjami, napięciami i stresem,
  • osoby szukające głębi i czegoś więcej niż „jesteś zwycięzcą”,
  • osoby czujące niedosyt, tęsknotę za czymś, czegoś im brakuje.

Kurs rozwoju duchowego z przepisem na lepsze życie  

Popularny kurs rozwoju duchowego „Wyższe Ja” został stworzony specjalnie z myślą o przekazaniu wiedzy, jak osiągnąć stan głębokiego spokoju i pogodzić się z przeszłością. To fakt, że wielu osobom nie wystarczają metody, jakie oferuje psychologia. Blokady, traumy z dzieciństwa czy obecnie przeżywany kryzys emocjonalny sprawiają, że potrzeba pracy na głębszych warstwach tożsamości. 

Kurs medytacji umożliwia doświadczenie swojej duchowości i przeprowadzenie zmian w zaprogramowanym umyśle. Twórca metody rozwoju duchowości poprzez Wyższe Ja, Jakub B. Bączek, korzysta ze swojego doświadczenia trenera mentalnego najlepszych polskich sportowców. Mentor przekonał się, że duchowość człowieka rozwija się i kształtuje poprzez praktykę medytacji. Jak posługiwać się tym narzędziem? To wiedza teoretyczna i praktyczna, której dostarcza kurs rozwoju duchowego uczestnikom tego szkolenia.

Duchowość a metody pracy ze stresem

Praktykę medytacji warto poprzedzić wiedzą z zakresu funkcjonowania obszarów w mózgu, do których dopiero pragniemy uzyskać dostęp. Dzięki temu zaistnieje możliwość dowiedzenia się o sobie znacznie więcej! Mimo to, że duchowość człowieka wciąż kryje wiele tajemnic, wiadomo, że pomaga w pracy ze stresem – to obecnie niezwykle przydatna umiejętność. Warsztaty medytacji pozwalają poznać od strony teoretycznej i praktycznej metody pracy ze stresem i nauczyć się zarządzać nim na co dzień.

Odkrycie autentycznego siebie

Tożsamość człowieka składa się z wielu warstw, więc z pewnością potrzeba czasu, aby odkrywać jedną po drugiej. Nie od dziś wiadomo, że potrzebny jest impuls, aby coś w sobie zmienić, a spotkanie mentora i grupy osób zorientowanych na rozwój osobisty, to doskonały wyzwalacz wewnętrznej transformacji!

Dodatkowa korzyść płynąca z warsztatów medytacji jest taka, że kierują one uwagę na uznanie prawdziwego siebie oraz autentycznych potrzeb życia, dając wolność i moc sprawczą. Wówczas łatwiej odnaleźć szacunek do siebie samego i podnieść jakość swojego życia.

Podsumowując, rozwój duchowości jest uniwersalnym i ponadczasowym przepisem na poprawę jakość życia. Co ważne, nie jest on uzależniony od zasobów finansowych. Z kolei po pozbyciu się mentalnych kamieni z osobistego plecaka, z większą lekkością i  łatwością poradzimy sobie w sferze materialnej.