O co chodzi w życiu i co jest w nim najważniejsze? Co znaczy osiągnąć życiowy sukces i jak to zrobić? Czy naprawdę istnieje jakiś przepis na stanie się człowiekiem sukcesu? Co zrobić, aby mieć bardziej radosne i szczęśliwe życie?

Hal Urban autor cenionych prac z pedagogiki i psychologii, wieloletni wykładowca na Uniwersytecie Stanforda i San Francisco, człowiek, dla którego pasją jest nauczanie i praca wychowawcza jest zdania, że życie i sukces można sprowadzić do pewnych podstawowych zasad, które funkcjonują już wieków. W swojej inspirującej książce „20 najważniejszych lekcji życiowych prawd” dzieli się swoimi przemyśleniami i życiową filozofią. Wskazuje na 20 kluczowych jego zdaniem życiowych zasad, którymi warto się w życiu kierować. To ważne lekcje, jakich nauczyło go życie. Jeśli zrozumiesz te życiowe prawdy i będziesz konsekwentnie je w praktyce stosować możesz doświadczyć prawdziwego znaczenia sukcesu i życiowego sensu. Jakie to zasady? Oto i one!

„Wszystkie wielkie prawdy w ostatecznej analizie są proste i łatwe do zrozumienia; jeśli takie nie są, nie należą do wielkich prawd”. – Napoleon Hill

20 najważniejszych lekcji i życiowych prawd według Hal Urban

#01 Sukces to coś więcej niż zarabianie pieniędzy
#02 Życie jest ciężkie i nie zawsze sprawiedliwe
#03 Życie to też zabawa i coś niezwykle zabawnego
#04 Życie to kwestia wyboru, nie przypadku
#05 Postawa to wybór – i to najważniejszy, jaki kiedykolwiek podejmiesz
#06 Nawyki to klucz do każdego sukcesu
#07 Bycie wdzięcznym to nawyk najlepszy, jaki możesz mieć
#08 Dobrzy ludzie budują swe życie na fundamencie szacunku
#09 Uczciwość to wciąż polityka najlepsza z możliwych
#10 Życzliwe słowa kosztują niewiele, lecz mogą bardzo dużo
#11 Prawdziwa motywacja pochodzi z wewnątrz
#12 Cele to marzenia z nieprzekraczalnym terminem realizacji
#13 Nic nie zastąpi ciężkiej pracy
#14 By coś zdobyć, trzeba coś poświęcić
#15 Ludzie sukcesu nie znajdują czasu – oni ten czas mają
#16 Nikt poza tobą samym nie podniesie twojej samooceny
#17 Ciało potrzebuje pokarmu i ćwiczeń – tak samo umysł i duch
#18 Nie ma nic złego w porażce – każdy zna jej smak
#19 Życie jest prostsze, gdy wiemy, co jest w nim najważniejsze
#20 Na czele rzeczy najważniejszych stoi bycie dobrym człowiekiem

Uwagi końcowe 

Oto one – 20 najważniejszych lekcji i życiowych prawd. Aby je lepiej poznać koniecznie sięgnij po książkę Hala Urbana. Dzięki wydawnictwu Studio Emka książka dostępna jest po polsku w tłumaczeniu Doroty Piotrowskiej. Każda z tych życiowych lekcji jest w książce dokładanie opisana i wyjaśniona. Możesz wybrać z tych 20 zasad te, które są w zgodzie z Tobą i zacząć je stosować w swoim własnym życiu.

20 najważniejszych lekcji życiowych prawd - Hal Urban
20 najważniejszych lekcji życiowych prawd – Hal Urban

20 najważniejszych lekcji i życiowych prawd to cenne źródło wiedzy na temat tego, jak można żyć bardziej świadomie. Książka dotyka podstawowych aspektów życia: duchowego, fizycznego i mentalnego. Jej treść otwiera oczy na co w życiu jest na prawdę ważne. To opowieść o ponadczasowych wartościach jak: szacunek, życzliwość, uczciwość, wdzięczność, pragnienie, ciężka praca, oddanie i po prostu bycie dobrym człowiekiem. Pomoże Ci ona przemyśleć i lepiej zrozumieć prawdziwe znaczenie sukcesu i sensu istnienia. 

20 najważniejszych lekcji i życiowych prawd to poruszająca, inspirująca i motywująca książka. To książka o tym, co dobre – w życiu i w ludziach – a szczególnie w Tobie. Mówi o wewnętrznych zasobach, jakie posiadasz, lecz których być może nie wykorzystujesz. Mówi o sięganiu do swego potencjału, który pomoże Ci osiągnąć bycie najlepszym człowiekiem, jakim możesz się stać. Potencjału, który pozwoli Ci na czerpanie z życia pełni radości.

„Nigdy nie jesteśmy za młodzi ani za starzy na to, by poznać największe życiowe lekcje… A moment, by to zrobić, zawsze jest odpowiedni”. – Hal Urban