Co ludzie nieosiągający sukcesów mówią codziennie? Możesz zazdrościć osiągnięć innym i nigdy nie próbować zrobić niczego, aby poprawić jakość swojego życia albo możesz nauczyć się czegoś od ludzi sukcesu, odnaleźć własną drogę oraz sposób na osiągnięcie satysfakcji i wykorzystać swój potencjał. Depresyjne nastroje i użalanie się na sobą rujnują życie, powstrzymują przed ruszeniem na przód, realizacją marzeń i osiągnięciem celów.

„Ten, kto jest dobry w szukaniu wymówek, rzadko jest dobry w czymkolwiek innym.”
– Benjamin Franklin

Oto 9 najczęstszych zwrotów, które mówią sobie prawie każdego dnia osoby, które nie osiągają w życiu sukcesu. Sprawdź czy też masz te słowa w swoim repertuarze. Jeśli tak to pozbądź się tego sposobu myślenia, jeżeli chcesz żyć pełnią życia i wykorzystać w pełni swój potencjał:

#1 „Nie mam czasu”

Jeśli faktycznie chcesz zrobić coś, co jest dla Ciebie ważne to zawsze znajdziesz na to czas. Czy zauważyłeś, że czasem gdy mamy ograniczone ramy czasowe i wiele zadań do wykonania jesteśmy często w stanie wykonać pracę szybciej i wydajniej?

Nie bój się podejmować wyzwań, organizuj i planuj swój dzień, sporządzaj harmonogram zadań do wykonania, pracuj nad zwiększeniem swojej produktywności w czasie, który masz.

Postaraj się też wyeliminować rzeczy, na które marnujesz swój czas, a które nie wnoszą zbyt wiele do Twojego życia, jak oglądanie telewizji, przeglądanie bez większego celu Internetu, spędzanie czasu w mediach społecznościowych itp. pożeracze czasu. Usuń ze swojego życia destrukcyjne nawyki i zastąp je pozytywnymi rzeczami, które przybliżą Cię do życia, którego pragniesz.

Jeśli chcesz lepiej zarządzać swoim czasem przeczytaj też 16 wskazówek jak lepiej zarządzać czasem

“Brak kierunku, a nie brak czasu, to jest problem. Wszyscy mamy po 24 godziny na dobę.” – Zig Ziglar

#2 „Nie chce tego robić”

Brak chęci do zrobienia czegoś i ciężkiej pracy, zmniejsza Twoje szanse na dołączenie do grona ludzi sukcesu. Aby osiągnąć w życiu sukces trzeba działać i pracować. Nie wszystko co się robi i jest konieczne, aby osiągnąć jakiś cel w życiu, jest proste i przyjemne. Są wzloty i upadki, sukces wymaga poświęcenia, potu i wysiłku.

Poszukaj swojej pasji, zajęcia, pracy, która poprawi Twoje życie. Czegoś co pokochasz całym swoim sercem. Zapoznaj się z historiami ludzi sukcesu, znajdź wzór do naśladowania, kogoś kto będzie dla Ciebie inspiracją. Jedną ze wspólnych cech ludzi, którzy coś w życiu osiągnęli była chęć do wytężonej pracy i dyscyplina, która pozwalała im działać mimo różnych przeciwności.

#3 „Nie mam pieniędzy”

Oczywiście posiadanie kapitału początkowego może znacznie ułatwić start. Historia jednak pokazuje, że wielu bogatych ludzi odnoszących sukcesy, nie pochodziło z bogatych rodzin, w których dziedziczy się wielkie majątki z pokolenia na pokolenie. Wielu współczesnych milionerów, a nawet miliarderów to osoby, które samodzielnie dorobiły się dużych pieniędzy. Brak funduszy w początkowej fazie nie powstrzymał ich przed osiągnięciem bogactwa i sukcesu.

Twój sposób myślenia i postrzegania świata to jedna z głównych przyczyn, która może Cię powstrzymać. Niektóre z najbardziej znaczących odkryć i osiągnięć było dokonanych bez pieniędzy. Zmień swoje podejście i nastawienie do pieniędzy, pomyśl jak swoim działaniem możesz dostarczyć wartość innym, rozwiązywać czyjeś problemy, a Twoje życie finansowe i wyniki związane z pieniędzmi mogą się zmienić.

Puste kieszenie nigdy nie powstrzymały nikogo przed podjęciem działania. Mogą to zrobić tylko puste głowy i puste serca – Norman Vincent Peale

#4 „Nie wiem jak to zrobić”

Nigdy nie przestawaj się uczyć. Każdy dzień jest lekcją i każdego dnia staraj się nauczyć czegoś nowego. Żyj i ucz się. We współczesnym świecie wymówka o braku wiedzy i umiejętności jest po prostu nie na miejscu. W dobie Internetu i łatwości z jaką możemy dotrzeć do informacji, możliwości nauki są ogromne.

Fakt, że ukończyłeś kiedyś szkołę, czy studia nie zwalnia Cię z obowiązku dalszego rozwoju i nauki nowych umiejętności, zwiększania swoich kompetencji. Jeśli nie wiesz jak coś zrobić to dowiedz się jak to wykonać i się tego naucz. Poszukaj osób, które są dobre w tym, gdzie Tobie brakuje kompetencji. Zasięgnij ich opinii, ucz się na ich przykładzie.

Znajdź obszar, który szczególnie Cię interesuje, podejmij działanie, ucz się i rozwijaj, a możesz osiągnąć status eksperta w daje dziedzinie jeśli włożysz w to odpowiednio dużo wysiłku i zaangażowania.

#5 „Nie dam rady tego osiągnąć”

Jeśli już na starcie założysz porażkę, prawdopodobnie tak będzie. Twoje nastawienie i myślenie jest bardzo ważne. Zamień negatywne myślenie na pozytywne. Wierz w swoje możliwości. Wizualizuj swój sukces, podejmuj działanie i nie podawaj się przy napotkanych trudnościach. Pozytywnie myśląc wzmocnisz swoją pewność siebie, a to pomoże Ci w działaniu, w spełnianiu marzeń i osiąganiu celów.

Nie dam rady… to wymówka ludzi, którym się po prostu NIE CHCE!

#6 „To nie jest dobry moment w moim życiu”

Kiedy był lub będzie dobry czas na działanie? Ta wymówka jest często przywoływana przez ludzi, którzy unikają podejmowania wyzwań i dokonywania zmian w życiu. Nigdy nie będzie idealnego momentu, warunków, czy sytuacji. Aby zmienić swoje życie na lepsze, trzeba zacząć od razu. Nie jutro nie za tydzień, nie po weekendzie w poniedziałek, tylko tu i teraz. Podejmuj działanie możliwie szybko, tu i teraz.

Najlepszy czas na działanie jest teraz! Mark Fisher

#7 „To ich wina, że…”

Inspirujące historie sukcesu nigdy nie zaczynają się od użalania się na sobą i przerzucania winy za swoją sytuację życiową na innych. Takie historie mówią o determinacji, ciężkiej pracy i radzeniu sobie z przeciwnościami.

Ludzie, którzy nie odnoszą sukcesu często szukają winnych, łatwiej im jest przerzucać odpowiedzialność za swój los na kogoś lub na coś. Narzekają na polityków, sytuację gospodarczą na świecie, wybrednych klientów, którzy nie chcą kupować, współpracowników i inne czynniki zewnętrzne, które według nich powoduję, że są nieszczęśliwi i nie udaje im się nic w życiu osiągnąć.

Jeśli chcesz osiągnąć sukces weź odpowiedzialność za swoje życie i skończ z wymówką, że to nie Twoja wina, a kogoś innego.

“Jesteś odpowiedzialny za swoje szczęście i nie pomoże Ci, że obwiniasz innych za swe niepowodzenia.”

#8 „Nie mam szczęścia”

Ludzie, którzy nie odnoszą sukcesu często powtarzają, że są pechowcami, że brakuje im w życiu farta i dlatego są w takiej, a nie innej sytuacji. Prawda jest jednak taka, że szczęściu trzeba pomagać. Twoje zaangażowanie, praca i wiara w powodzenie jak magnes potrafi „przyciągać szczęście”. Nie będąc biernym, rozwijając się, wyznaczając sobie cele i je osiągając Twoje powodzenie i szczęście się zwiększać.

#9 „Taki mój los i przeznaczanie”

Każdy jest architektem swojej własnej fortuny i losu. Wszechświat nie ma złowrogiego planu przeciwko Tobie, aby Cię zniszczyć i zrujnować Twoje życie. W wielu nawet bardzo trudnych sytuacjach życiowych ludzie potrafią osiągać wielkie rzeczy. Los, karma nie ma tu nic do rzeczy. Od zmiany swojego życia, często powstrzymuje nas strach i niepewność. Czasem trudno przyznać się, że się boimy łatwiej jest winić zły los.

“Człowiek ma w życiu albo wymówki, albo wyniki.”

To tylko klika przykładów wymówek, które ludzie nieosiągający sukcesów powtarzają sobie i innym, uzasadniając w ten sposób, swoje słabe wyniki i to jak wygląda ich życie. Pozbądź się tych wymówek, podejmij działanie i weź odpowiedzialność za własne życie. Bądź uczciwy wobec siebie, a Twoje życie zacznie się zmieniać na lepsze w niesamowity sposób.

A Twoim zdaniem co powstrzymuje ludzi od sukcesu i wykorzystania swojego potencjału w życiu? Podziel się swoją opinią w komentarzu.