Ile razy zastanawiałeś się nad tym, co zrobić, żeby zacząć wieść szczęśliwe życie? Jeśli do tej pory kończyło się jedynie na tym, że tego nie potrafisz, zapoznaj się z tą listą. Co i jak robić, aby być szczęśliwym? Mam dla ciebie siedem prostych wskazówek, które pomogą ci osiągnąć szczęście. Zaczynamy!

“Szczęście jest czymś więcej niż zewnętrzna pomyślnością; warunki wewnętrzne więcej dlań znaczą”. – Władysław Tatarkiewicz

Co robić aby być szczęśliwym? 7 sposobów na szczęście

#01 Odpoczywaj

Proste, prawda? Musisz spać. 7 – 8 godzin to niezbędne minimum, żeby się zregenerować. Brak snu, chroniczne zmęczenie, spadek koncentracji – właśnie to przyczyni się do tego, że choćbyś miał wszystko, czego potrzeba, nie będziesz szczęśliwy.

#03 Odżywiaj się zdrowo

Twoja dieta powinna być zbilansowana. Doskonale sprawdzi się tutaj zasada 80/20. 80% pokarmów spożywanych w ciągu dnia powinna być zdrowa. Pozostałe 20% to twój margines na niezdrowe przekąski, napoje i słodycze.

#03 Czytaj

Czytaj cokolwiek. Nie interesuje cię literatura? Ok, czytaj gazety. Lubisz tylko sport? W porządku. Czytaj serwisy sportowe. Poza tym, nie wierzę, że nie ma książki, której nie chciałbyś przeczytać. Możesz o tym jeszcze nie wiedzieć. Może czas taką znaleźć?

#04 Rób sobie prezenty

Kup sobie coś. Niech to nie będą buty, bo stare się rozleciały ani mikrofalówka, bo jej potrzebujesz. Podaruj sobie coś, co po prostu sprawi ci przyjemność. Bilet na koncert albo kurs fotografii.

#05 Miej czas tylko dla siebie

Spacer, kino, posiłek w restauracji. Sam. Idziesz albo siedzisz i z nikim nie rozmawiasz. Nie pilnujesz dzieci, które próbują wejść do kałuży, nie odpowiadasz żonie, która o coś zapytała. Jesteś sam i spędzasz miło czas. Rób to regularnie i tak często, jak potrzebujesz.

“Szczęście to coś, co każdy z nas musi wypracować dla samego siebie”. – Erich Fromm

#06 Myśl dobrze o sobie

Nie, nie powiem ci, że masz stanąć przed lustrem i krzyczeć, że jesteś zwycięzcą. Po prostu czasem zdarza się tak, że zapomnisz naładować telefon albo kupić coś w sklepie. Nie złość się wtedy na siebie. To już się stało i myślenie o tym, jak bardzo jesteś nieodpowiedzialny niczego nie zmieni. Następnym razem będzie ok.

#07 Nie oceniaj innych

Im dalej w las, tym ciemniej. Wiem. Ale spróbuj następnym razem nie ocenić w żołnierskich słowach sąsiada, który krzywo postawił samochód. Albo sprzedawcy w sklepie, który się pomylił. Negatywna energia, którą wtedy w sobie wyprodukujesz, właśnie w tobie zostanie.

Osiągnięcie szczęśliwego życia to proces. Nie stanie się tak, że z dnia na dzień wszystkie trudności znikną a ty będziesz z uśmiechem przyglądać się każdej upływającej chwili. Chodzi raczej o to, by w ogólnym rozrachunku, mimo różnych momentów powiedzieć sobie, że jest ok. Jest dobrze.
7 sposobów na szczęście to dużo. Zacznij od jednego, ale dzisiaj. Możesz odłożyć te niedojedzone cukierki na jutro albo położyć się wcześniej spać. Możesz wziąć słuchawki i pójść na samotny spacer. A potem zobacz, na ile zbliżyłeś się do szczęścia.

“Nie czekaj na chwile szczęścia. Weź chwilę i spraw, żeby stała się szczęśliwa!”

Sprawdź: 15 rzeczy, z których powinieneś zrezygnować, aby być szczęśliwym