Co sprawia, że ktoś odnosi sukces? Co wyróżnia najlepszych w swoje dziedzinie? Okazuje się, że przepis na sukces istnieje. John Gordon autor i mówca, który pracował z najlepszymi drużynami sportowymi, największymi organizacjami oraz ludźmi sukcesu z różnych branż, odkrył, że najlepszych spośród najlepszych łączy kilka wspólnych cech. Ludzie wybitni robią rzeczy, których przeciętni ludzie w ogóle nie robią, oraz takie, w których są po prostu lepsi. Wyróżnia ich nastawienie do życia, pracy i działania. Co robią najlepsi z najlepszych? Oto 11 cech ludzi najlepszych spośród najlepszych. Sprawdź, które z tych cech już masz, a które powinieneś w sobie rozwinąć. Zaczynamy!

“Doskonałość to praca na całe życie”. – John Gordon

Co robią najlepsi? 11 cech ludzi najlepszych spośród najlepszych

#01 Najlepsi wiedzą, czego chcą.

Jeśli nie wiesz, czego chcesz, to nie będziesz podchodzić do tego z pasją i nie będziesz się starać w tym doskonalić by stać się najlepszy. Najlepszych cechuje przede wszystkim świadomość tego, czego chcą. Wiedzą, do czego dążą. Ich cel jest często odległy, ale oni widzą go bardzo wyraźnie. Mówią sobie: tego chcę, do tego chcę dążyć i jest gotowy zapłacić za to pewną cenę.

#02 Najlepszym bardziej zależy.

Każdy ma jakieś marzenia, większość pragnie osiągnąć sukces. Ale jest pewna różnica. Najlepszym dużo bardziej na tym zależy. Bardziej tego pragną. Są gotowi się poświęcić. Nie tylko wiedzą co chcą osiągnąć – znają swój cel, ale podejmują w tym kierunku działania, których inni często nie wykonują.

#03 Najlepsi zawsze starają się być coraz lepsi.

Najlepsi nie tylko robią rzeczy, których inni nie robią, oraz poświęcają czas, którego inni nie poświęcają, ale również wkładają w to pasję i chęć ciągłego doskonalenia się. Najlepsi nigdy nie zadowalają się tym, co już osiągnęli. Bo jeśli chcesz być wśród najlepszych i pozostać na szczycie musisz wciąż się rozwijać. Dlatego, najlepsi z najlepszych zawsze starają się być coraz lepsi. Najlepsi zawsze szukają okazji do nauki, ćwiczeń, doskonalenia się i rozwoju.

#04 Najlepsi robią zwykłe rzeczy lepiej niż inni.

Najlepsi codziennie starają się być coraz lepsi i codziennie ciężko pracują. Mają świadomość, że sukces nie zależy od wielkich posunięć, tylko od drobiazgów. Aby być najlepszym, trzeba opanować je do perfekcji. Co ciekawe, najlepsi, mimo że naprawdę wybitni, nie są wcale aż tak dużo lepsi od innych. Robią po prostu zwykłe rzeczy lepiej.  Koncentrują się codziennie na “prozaicznych czynnościach” i doprowadzając je do perfekcji. Z czasem stają po prostu trochę lepsi, tyle że pod wieloma względami.

#05 Najlepsi skupiają się na konkretach.

Aby doskonale coś zrealizować, trzeba podjąć konkretne działania. Ale nie wystarczy ciężko pracować, trzeba jeszcze pracować nad właściwymi rzeczami. Najlepsi w swojej dziedzinie skupiają się na konkretach, tworzą pewien system i proces doskonalenia podstaw, który decyduje o ich sposobie myślenia, przygotowywania się oraz o codziennym nastawieniu.  Proces ten i system pozwalają wyszlifować im swoje umiejętności i poprawić wyniki w dążeniu do doskonałości i perfekcji w działaniu.

#06 Najlepsi mają większą siłę psychiczną.

Najlepszych spośród najlepszych, bez względu na wykonywany zawód czy dziedzinę specjalizacji, wyróżnia większa siła psychiczna. Siła psychiczna pozwala im lepiej radzić sobie w różnego rodzaju rodzaju sytuacjach. Mimo przeciwności, pozwala nie stracić optymistycznego nastawienia. Pozwala wykazać się odpornością na presję, trudności i zmiany. Najlepszych cechuje hart ducha, nie poddają się, robią co trzeba i płacą swoją cenę, aby osiągnąć to do czego dążą.

#07 Najlepsi przezwyciężają swój strach.

Każdy ma jakieś lęki i czegoś się boi. Nawet najlepsi odczuwają strach, ale potrafią nad nim zapanować. Potrafią go przezwyciężyć. Odnoszą sukces pomimo lęku. Żeby móc przezwyciężyć strach, musisz wiedzieć, czego się boisz. Musisz znać wroga, którego chcesz pokonać. Ludzie przeciętni wypierają swoje obawy. Albo je ignorują, albo przed nimi uciekają. Ale najlepsi przyglądają się im i stawiają im czoła.

#08 Najlepsi wykorzystują nadarzającą się okazję.

Najlepsi wykorzystują nadarzające się okazje, bo nie pozwalają, by hamował ich strach. Umieją przezwyciężyć swoje obawy, zwłaszcza strach przed porażką. Najlepsi podczas działania nie myślą: „A co jeśli wygram?” lub „A co jeśli przegram?”. Nie myślą: „A co jeśli popełnię błąd lub zmarnuję okazję?”. Nie liczy się dla nich, co przyniesie chwila, ale wyłącznie to, co sami są w stanie podczas niej zdziałać.  Zamiast unikać stresu, stają na wysokości zadania. W wyniku tego sami decydują o kształcie danej chwili, nie pozwalając, by to chwila decydowała o nich. Wykorzystują nadarzające się okazje i dają z siebie wszystko.

#09 Najlepsi odwołują się do siły większej niż oni sami.

Najlepsi mają w sobie silną wiarę. Odwołują się  do  siły  większej  niż  oni  sami. Daj się przeniknąć mocy, która wszystko stworzyła. Dzięki  temu  mogą  stać  się  kimś  więcej.  Wiara daje im  natchnienie  i siłę,  by  wypełnić  boskie  zamiary. Dzięki wierze są w stanie przetrwać trudności, ból i cierpienie. Dążenie  do  doskonałości  przestaje im  ciążyć  i zaczyna  sprawiać  radość.

#10 Najlepsi zostawiają po sobie ślad.

Kiedy dążysz do doskonałości, musisz zadać sobie pytanie, co to oznacza dla innych, a nie tylko dla ciebie. Twój sukces jest tymczasowy, ale to, co po sobie pozostawisz, pozostanie na zawsze. Osoba wybitna chce coś po sobie zostawić i wie, że życie nie kręci się wyłącznie niej. Najlepsi działają na najwyższych obrotach, gdy mogą wykorzystywać swoje talenty i umiejętności nie tylko dla siebie samych. Motywuje i napędza ich wyższy cel, chcą po sobie zostawić ślad. Działają nie tylko dla własnej korzyści, ale by pomagać innym.

#11 Najlepsi sprawiają, że ludzie wokół nich zmieniają się na lepsze.

Dążąc do wielkości, łatwo skoncentrować się wyłącznie na samym sobie. Bo trzeba dać z siebie wszystko, żeby wypełnić swoje przeznaczenie. Najlepsi sprawiają, że nie tylko oni stają się lepsi, ale też otaczający ich ludzie zmieniają się na lepsze. Dzieje się tak dlatego, że sami dążą do doskonałości i do tego samego zachęcają innych. Człowiek, który dąży do doskonałości, podwyższa standardy. Zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym.
“W byciu najlepszym chodzi o to, by starać się być najlepszym na miarę swoich możliwości i by wydobywać to, co najlepsze, z innych”.

Uwagi końcowe

Jak widzisz najlepsi z najlepszych, wiedzą czego chcą, ciężko pracują, koncentrują się na podstawach, myślą pozytywnie i bardzo chcą odnieść sukces oraz wnieść w swoje działanie coś dobrego.

Stawanie się najlepszych to proces, który wymaga inicjatywy, zaangażowania, koncentracji i mnóstwa pozytywnej energii. Chcesz dołączyć do najlepszych? Wybierz się na Obóz Treningowy Johna Gordona. Nie musisz nigdzie jechać. Obóz Treningowy to wydana przez MT Biznes w tłumaczeniu Marty Czub inspirująca opowieść osadzona w realiach sportowych. To pasjonująca opowieść o tym co robią najlepsi, ale też o pasji, przezwyciężaniu trudności, upadkach i sztuce podniesienia się po porażce, aby osiągać sukces. Ta książka zmotywuje Cię do działania i wydobędzie z Ciebie to to najlepsze!

Obóz treningowy. Co robią najlepsi? - Jon Gordon
Obóz treningowy. Co robią najlepsi? – Jon Gordon

Obóz treningowy Johna Gordona pomoże Ci:

  • zrozumieć siebie i dowiedzieć się, czego naprawdę chce,
  • lepiej wykorzystać swój talent i predyspozycje,
  • przezwyciężyć strach przed działaniem i porażką,
  • wzmocnić siłę woli,
  • skupić się, na prostych ale bardzo ważnych aspektach, które mogą znacznie podwyższyć twoje wyniki,
  • osiągnąć cele i sukces o jakim marzysz oraz pozostawić po sobie trwałe dziedzictwo.

Przejdź przez Obóz Treningowy. Zastosuj opisane w niej reguły i zasady. Dołącz do najlepszych!

“Zostaw po sobie ślad”. – John Gordon

Sprawdź też: Jak zwyciężać? 30 zasad zwycięzców, które prowadzą do sukcesu w życiu