Co odróżnia zwycięzców od przegranych? Zwycięzcy często robią to czego przegranym się nie chce. Sukces i spełnienie nie wynika tylko z życiowego farta. W dużej mierze są one efektem stylu życia i postępowania zgodnie z określonymi zasadami. Jakie są zasady zwycięzców? Bodo Schäfer autor takich bestsellerów jak „Droga do finansowej wolności„, czy „Money, czyli jak pomnożyć swój kapitał„, w swojej kolejnej książce „Zasady zwycięzców” opisuje 30 życiowych zasad, stosowanych przez ludzi, których można określić mianem zwycięzców. Stosując je na co dzień możesz osiągać więcej sukcesów, wieść bardziej bogate i szczęśliwsze życie. Oto 30 zasad, które prowadzą do życiowego zwycięstwa. Zaczynamy!

„Zwycięzcy żyją pełną piersią. A żyją według swoich własnych zasad, ponieważ stanowią one dla nich drogowskazy do czerpania maksymalnej radości z życia”. – Bodo Schäfer

Jak zwyciężać? 30 zasad zwycięzców, które prowadzą do sukcesu i spełnionego życia

#1 Podejmuj decyzje
#2 Ciągle się ucz i rozwijaj
#3 Świadomie przeżywaj dzień
#4 Skoncentruj się na czynnościach przynoszących dochód
#5 Stań się kimś
#6 Po prostu zrób to
#7 Postępuj właściwie ze stresem
#8 Naucz się pokonywać trudności
#9 Nie wynajduj koła na nowo
#10 Wytwarzaj pęd
#11 Marz i żyj swoim marzeniem
#12 Pamiętaj o swoim ciele
#13 Nie pozwól, by odmowa Cię zniechęciła
#14 Dawaj z siebie 110%
#15 Ucz się na swoich problemach
#16 Bądź szefem i pracownikiem w jednej osobie
#17 Stawiaj sobie wielkie cele
#18 Dawaj innym to, czego potrzebują
#19 Nie pozwól się rozpraszać
#20 Bądź wzorem produktywności
#21 Wszystko, co ważne, zaczynaj jak najszybciej
#22 Przejmij pełną odpowiedzialność
#23 Naucz się obchodzić ze strachem
#24 Skoncentruj się na swoich mocnych stronach
#25 Dawaj i wybaczaj
#26 Postępuj mądrze ze swoimi pieniędzmi
#27 Cierpliwie wznoś swoje fundamenty
#28 Otaczaj się autorytetami
#29 Zaakceptuj niezadowolenie jako siłę napędową
#30 Bądź orłem, a nie kaczką

Uwagi końcowe

Oto poznałeś 30 zasad zwycięzców. Aby dowiedzieć się więcej o każdej z tych zasad i o tym jak je stosować w praktyce sięgnij koniecznie po książkę Zasady zwycięzców autorstwa Bodo Schäfer.

Zasady zwycięzców - Bodo Schäfer

Dzięki Zasadom zwycięzców możesz osiągnąć to czego pragniesz i mieć życie o jakim marzysz. Jednak książka Zasady zwycięzców nie dostarczy Ci pożądanych rezultatów, jeśli przeczytasz ją tylko pobieżnie. Nawet jeśli poszczególne zasady będziesz czytać tak często, że je zapamiętasz, nic to jeszcze nie zmieni. Musisz działać. Musisz wcielić poszczególne zasady w życie, codziennie z nimi pracując. Dlatego też, praktyczne ćwiczenia, które znajdziesz w tej książce i Twoje działania to most między Twoją obecną sytuacją a lepszym życiem.

Czy masz marzenia? Czy myślisz, że stać Cię na więcej, niż to co w tej chwili osiągasz? Aby Twoje życie było lepsze, najpierw Ty musisz stać się lepszy. Wiele osób marnuje energię na narzekanie i nieustanne uskarżanie się na niesprawiedliwości, jakie ich spotykają. Robią przy tym nieodpowiednie rzeczy z niewłaściwym nastawieniem. Potem chcą zebrać plon, z tego czego nigdy nie posiali. Ignorują prawa natury.

Zwycięzcy nie tracą czasu, czekając na lepsze okoliczności. Nie marnują też sił, próbując zmienić rzeczy, na które nie mają żadnego wpływu. Nie próbują wymyślać wymówek. Wiedzą, że ich życie zmieni się na lepsze, jeśli z prawdziwą pasją rzucą się w wir pracy, Stajesz się kimś dopiero poprzez swoje dzieło. Nic nie zastąpi ciężkiej i mądrej pracy zorientowanej na osiągnięcie obranego znaczącego celu.

Wszystko co jest dziełem człowieka, co jest wartościowe, zostało stworzone przez ludzi, którzy nie stali w miejscu. Ludzi, którzy po prostu zakasali rękawy i wzięli się do roboty. Zwycięzcy wiedzą, że nic nie ma tak decydującego znaczenia jak działanie! Więc na co jeszcze czekasz? Po prostu zrób to!

Nie zawsze jest łatwo żyć zgodnie z zasadami zwycięzców. Ale jesteś wystarczająco silny, aby tego dokonać! Bądź zwycięzcą!

„Każda chwila, w której żyjemy jak zwycięzca, jest chwilą, w której opłaca się żyć”. – Bodo Schäfer

A Ty jesteś już zwycięzcą?