Gdybyś miał straszny wypadek samochodowy, który wymagałby wielogodzinnej skomplikowanej operacji rekonstrukcji Twojej twarzy to jak byś zareagował? Większość z nas prawdopodobnie po takim wydarzeniu odczuwała by gniew, frustrację i rozpacz. Użalałaby się nad sobą i swoim losem. Dręczyły by nas pytania i negatywne myśli: „Dlaczego ja?”, „Dlaczego mi się to przytrafiło? „Jak ja będę wyglądać?, “Moje życie już nigdy nie będzie takie same” itp.

Taka była by zapewne reakcja większości ludzi w tej tragicznej sytuacji, ale nie Marcusa Aubrey. Na skutek nagłego zaśnięcia za kierownicą swojego samochodu, jego życie w jednej chwili zmieniło się na zawsze. Jednak on nie żałuje wypadku. Mówi, że pomimo tego, że to było straszne przeżycie wiele go ono nauczyło. Uczyniło go silniejszym człowiekiem. Pomogło mu zrozumieć co na prawdę liczy się w życiu i za co warto być wdzięcznym.

Kim jest Marcus Aubrey?

Marcus Aubrey jest założycielem i CEO Onnit, wielomilionowej firmy suplementów diety i sprzętu fitness. Odkąd jego biznes odniósł rynkowy sukces, poświęca więcej czasu na budowanie swojej marki osobistej, dzielenie się własną wiedzą i doświadczeniem. Jest gospodarzem podcastu motywacyjnego Aubrey Marcus Podcast, podczas którego prowadzi rozmowy o sporcie, biznesie, nauce, związkach i duchowości.

Holistyczna filozofia życia

Marcus promuje styl życia oparty na holistycznej filozofii zdrowia zwanej Total Human Optimization. Zdrowe odżywianie, pozytywne nastawienie, produktywność, dobra kondycja, zdrowie, seks, sen — kiedy skupiamy się na każdym z tych obszarów życia z osobna, zapominamy, że są one ze sobą ściśle połączone, są od siebie wzajemnie zależne. Każda z nich jest istotna i powinniśmy o nią odpowiednio zadbać.

Marcus traktuje więc, życie człowieka, jako całość, nie dzieląc go na obszar poświęcony pracy, rodzinie czy własnym zainteresowaniom. Zgodnie z jego filozofią wszystkie płaszczyzny przenikają się i wzajemnie uzupełniają.

Nie ma rzeczy ważniejszej ponad jeden dzień!

Aubrey Marcus uważa, że to w jaki sposób przeżywasz każdy dzień przekłada się na jakość Twojego życia. W swojej książce „Twój dzień, Twoje życie. Holistyczna filozofia bycia.” (ang tytuł: “Own The Day, Own Your Life”) pokazuje, że czasem warto wprowadzić proste zmiany w swoim jednym dniu, aby zyskać nową, lepszą codzienność.

“Żyć dobrze przez jeden dzień to żyć dobrze przez dziesięć tysięcy dni. Przejąć kontrolę nad dwudziestoma czterema godzinami to przejąć kontrolę nad całym życiem”.

Twój dzień, Twoje życie. Holistyczna filozofia bycia - Marcus Aubrey

Twój dzień Twoje życie. Oto jak powinien wyglądać idealny dzień według Marcusa Aubrey

#01 Pobudka i nawodnienie (7:30)

To, jak się budzisz, nadaje ton reszcie Twojego dnia. 60% procent przeciętnego ludzkiego ciała to woda. Większość z nas cierpi na chroniczne odwodnienie, szczególnie o poranku. Pierwszym krokiem po przebudzeniu powinno być więc odpowiednie nawodnienie się. Zamiast porannej kawy wypij poranny koktajl z minerałami. Składnikami tego porannego koktajlu są woda, sól himalajska i sok z cytryny. Taki napój wypity z rana zapewni Ci tak potrzebną wodę i elektrolity.

#02 Światło

Światło słoneczne to naturalna życiodajna siła. Słońce jest źródłem tak potrzebnego nam błękitnego światła. Po przebudzeniu przez 5-10 minut wystaw się na działanie światła. Najlepiej wyjdź na zewnątrz i skorzystaj z naturalnych promieni słonecznych. Kiedy światło o odpowiedniej długości fal dociera do twych oczu, twój mózg otrzymuje sygnał, aby zakończyć produkcję hormonów odpowiedzialnych za sen i rozpocząć produkcję tych, które odpowiadają za czujność.

Jeśli nie masz z rana dostępu do światła słonecznego (tak jak to często bywa w Polsce), trzeba wymyślić coś innego. Istnieje ciekawe rozwiązanie, które może pomóc. To urządzenie HumanCharger. Są to słuchawki do światłoterapii produkowane przez firmę Valkee z Helsinek w Finlandii. Przeznaczone są m.in. do łagodzenia dolegliwości spowodowanych nagłą zmianą strefy czasowej (jet lag) oraz typowymi symptomami depresji sezonowej spowodowanej niedoborem światła słonecznego.

#3 Ruch

Poza nawodnieniem i dawką błękitnego światła kolejnym istotnym elementem udanego poranka jest ruch. Nie chodzi o robinie z rana wymagającego treningu. Celem porannego ruchu nie jest samo ćwiczenie, lecz podniesienie tętna i rozstanie się z resztkami snu.

Ten poranny ruch ma być dla Ciebie zabawą, więc wybierz coś, co lubisz: lekką jogę, pompki, przysiady, podskoki itp. Nawet odrobina ruchu podniesie temperaturę ciała, poprawi krążenie i uwolni do krwi endorfiny, dzięki którym będziesz bardziej wybudzony i pozostawisz zaspanie daleko w tyle.

“Woda, światło, ruch. To trzy kluczowe elementy dobrego poranka. Dzięki nim będziesz gotów na doskonały dzień”.

#4 Głęboki oddech i przeszywające zimno (8:00)

Oddech i zimno to Twoi najlepsi przyjaciele. Oddychamy około 24 tysięcy razy dziennie, ale praktycznie nigdy nie przejmując świadomej kontroli nad naszym oddechem. Jeśli chcesz kontrolować swój dzień, musisz kontrolować swój oddech. Oddech to też jeden z lepszych sposobów na radzenie sobie ze stresem. Zimno natomiast to jeden z tych dobrych i nagłych stresorów, które nas hartują i rozwijają odporność.

Wprowadź do swojej codziennej rutyny techniki świadomego i głębokiego oddychania, jak np. metoda Wima Hofa. Wystawiaj się na działanie zimna biorąc np. zimne prysznice.

Każdy poranek wymaga wystawienia się na ekstremum choćby na parę minut. Dzięki temu doświadczasz tzw. “mentalnego nadpisania”. Budujesz w sobie zdolność do robienia czegoś, czego nie chcesz robić. A to bardzo cenna zdolność, która potrzebna jest do osiągnięcia celów i sukcesu.

#05 Śniadanie (8:15)

Według Marcusa śniadanie nie jest najważniejszym posiłkiem dnia. Jest zdania, że najlepsze są śniadania oparte na tłuszczach i białku. Stosuje zasadę: „więcej tłuszczu, mniej cukru albo nie jedz wcale“.

Jeśli nie możesz zjeść odżywczego śniadania, które składa się z tłuszczów i białka zamiast jeść węglowodany czyli głównie cukier, bardziej trafnym wyborem jest w ogóle pominąć śniadanie. W tej sytuacji, lepiej czerpać korzyści z okresowego postu (ang. “intermint fasting”) i poczekać z jedzeniem do dobrego lunchu czy przekąski o rzeczywistych wartościach odżywczych.

#06 Dojazd do pracy

Być może pracujesz z domu i nie musisz nigdzie dojeżdżać, ale dla większości osób dojazdy do pracy czy szkoły to niestety przykra codzienność. Jednak dojazd do pracy nie musi być najbardziej frustrującą i zniechęcającą częścią dnia. Zamień “martwy czas”, kiedy nic nie możesz zrobić, na “czas żywy”, kiedy możesz się uczyć, rozwijać i praktykować uważność (ang. mindfulness).

W trakcie dojazdów możesz słuchać podcastów, audiobooków, czytać książki. Możesz też stosować techniki oddechowe czy uważności. Twoje dojazdy mogą stać się twórcze, produktywne i motywujące zamiast destruktywne i stresujące.

#07 Rozpoczęcie dnia pracy (9:00)

Praca to część zrównoważonego życia. Najgorszą rzeczą na świecie jest czuć, że tkwisz pod presją swojej pracy albo pracodawcy. To, co sprawia, że praca nie przypomina pracy, to świadomość, dlaczego coś robisz i jak robić to dobrze.

Pierwszą rzeczą, którą Marcus robi, rozpoczynając pracę, jest sprawdzenie e-maili i wiadomości tekstowych. Jest to trochę wbrew powszechnym obecnie zaleceniom, aby z ranna nie sprawdzać swojej skrzynki pocztowej. To prawda, że reagowanie na e-mail i powiadomienia przyczynia się do spadku produktywności. Jednak czasem w skrzynce możesz znaleźć coś ważnego i będziesz musiał temu poświęcić cały swój czas w ciągu dnia. Może być to coś takiego, co wywoła poważne konsekwencje, jeśli natychmiast się tym nie zajmiesz. Nie znaczy to, że masz odpowiadać na każdy e-mail. Chodzi bardziej o przejrzenie skrzynki, selekcje i oznaczenie wiadomości według priorytetów oraz tego co z nimi trzeba zrobić (odpisać, zachować, zignorować itp.).

Po sprawdzeniu maila, zakładając, że nie ma nic naglącego, zabierasz się do ważniejszej pracy.

#08 Kuloodporna kawa albo herbata (10:30)

No dobra, miłośnicy kawy, czekaliście wystarczająco długo… Nadeszła pora! W końcu możesz wypić kawę.

Dlaczego z samego rana nie pić kawy?

Z rana mamy wyższy poziom hormonu stresu kortyzolu, który m.in. pomaga nam się wybudzić ze snu. Kortyzol odpowiada też za pobudzanie organizmu i gotowość do działania. Wydawać by się mogło, że kubek kawy z samego rana to dobry pomysł. Jednak picie kawy, gdy poziom hormonu stresu jest wysoki, osłabia działanie zawartej w niej kofeiny. Z czasem Twój organizm uodparnia się na nią, więc potrzebujesz coraz większej ilości kawy, aby poczuć jej działanie. Poza tym z rana jesteś odwodniony, więc kawa dodatkowo pozbawi wody Twój organizm, a tego nie chcesz.

Co zamiast kawy?

Jeśli nie lubisz kawy możesz zastąpić ją herbatą. Jest wiele rodzajów herbat ulung, zielona, matcha, sencha, czerwona, yerba mate itp. Mają one również wiele korzystnych właściwości i mogą też poprawiać Ci nastrój i koncentrację.

Wszystko sprowadza się do jednego – odpowiedniej dawki kofeiny

Kofeina jest zarówno w kawie jak i herbacie. Jednak zawartość kofeiny w herbacie jest mniejsza niż w kawie. Dlatego aby osiągnąć efekt podobny do tego po spożyciu kawy, herbaty trzeba wypić więcej.

Kofeina wspomaga uwalnianie do krwi trzech hormonów stresu: adrenaliny, wspomnianego kortyzolu i norepinefryny oraz poprawiającej humor serotoniny i przyjemnej dopaminy. Kofeina prócz wielu zalet ma też swoje minusy. Chodzi o tolerancję kofeiny i uzależnienie od tej substancji. Nadmiar kofeiny powoduje też odwodnienie i zaburzenia snu.

Warto jest łączyć kofeinę z tłuszczem np. masłem albo olejem kokosowym. Pijąc tzw. „kuloodporną kawę” spowolnisz dzięki temu absorpcję kofeiny do krwiobiegu i zapewnisz jej stabilny poziom.

Kofeina świetnie eliminuje senność i poprawia nastrój. Aby dobrze z niej korzystać, szukaj naturalnych jej źródeł.

#09 Zjedz dziwny lunch (12:00)

Lunch to okazja, by przebudować i „zresetować” Twój dzień. To również świetna okazja, by dostarczyć ciału składniki odżywcze, których potrzebuje, by czuć się wspaniale. Zamiast stale jeść to samo eksperymentuj i odkrywaj. Spraw, aby Twój lunch był interesujący i ekscytującym… a nawet dziwny.

Jedz to co dostarczy Ci kluczowych mikroskładników, unikaj substancji antyodżywczych, wysoko przetworzonych produktów i postaraj się, aby Twój posiłek był nisko węglowodanowy.

Świat jest pełen wspaniałych potraw, więc przestań myśleć o tym, czego Ci nie wolno, i zacznij się cieszyć tym, czego możesz spróbować. Pobaw się jedzeniem dziwnych rzeczy, wyluzuj trochę.

“Nie tylko to, co jesz, jest istotne. Ważne jest również to, czego nie jesz”.

#10 Binauralna drzemka mocy

Po jedzeniu przeważnie przychodzi spadek energii i senność. Podładuj baterie 30 minutową “drzemką mocy”, a później wróć odświeżony i z jasnym umysłem do swoich zadań.

Nie jesteś przekonany co do drzemki? Uważasz drzemki za stratę czasu? Może przekona Cię, że wielu produktywnych ludzi takich jak Albert Einstein, Winston Churchill, John F. Kennedy, Ronald Reagan, Napoleon czy Thomas Edison — wszyscy regularnie drzemali. Niektórzy z nich nawet wpisywali czas na drzemkę do swoich kalendarzy.

Drzemki, jak pokazują badania, dają nawet lepsze rezultaty niż kofeina, jeśli chodzi o wydajność mentalną, a nawet motoryczną. Poprawiają rozumowanie logiczne, czas reakcji czy działanie układu odpornościowego.

Jak zamienić swoją drzemkę w drzemkę mocy?

Skorzystaj z technologii dudnień binauralnych (ang. binaural beats) to jedna z lepszych “biosztuczek” ostatnich czasów. Są to specjalne nagrania, które mają wpływ na fale mózgowe. Słuchasz ścieżki dźwiękowej, która podaje jedną częstotliwość albo ton do jednego ucha, a inną częstotliwość lub ton do drugiego ucha. Różnica między tymi dwiema częstotliwościami, między lewym a prawym uchem, określa, które fale mózgowe stymulujesz. Ten rodzaj dźwięków pomaga Ci się lepiej zrelaksować, poprawia wydajność poznawczą. W ciągu 30 minut możesz doprowadzić swój mózg i ciało do regeneracji oraz spokojnego stanu.

Techniki dudnień binauralnych to też świetny sposób na czerpanie korzyści z drzemek, bez faktycznego zaśnięcia. Generując konkretne fale mózgowe, aktywujesz regenerujące stany mentalne i fizyczne, których potrzebujesz do działania.

#11 Skup się na swojej misji i działaj (13:00)

Po doładowaniu mentalnych i fizycznych akumulatorów wróć do pracy i swoich najważniejszych zadań. Pracuj tak efektywnie, jak to tylko możliwe.

Miej misję

Według Marcusa, aby praca dawała nam spełnienie i aby osiągać najlepsze rezultaty powinniśmy znać swoją “misję”. Potrzebujesz widzieć sens w tym, co robisz. Wiedzieć po co i dlaczego pracujesz. Do czego dążysz? Co chcesz uzyskać?

Twoja misja może być związana z obecnie wykonywaną pracą lub nie. Jeśli Twoja misja wykracza poza pracę, powinieneś patrzeć na swój zawód jak na sposób pozyskiwania zasobów niezbędnych do realizowania tej misji.

“Świadomość Twojej misji pomoże Ci zamienić pracę z męki w zwycięstwo”.

Kiedy znasz swoją misję, Twoim kolejnym krokiem jest określenie, w jaki sposób Twoja praca może służyć tej misji. Ludzie są najszczęśliwsi, kiedy pracują i dążą do czegoś. Kiedy mają to poczucie celu. Bez misji samo odnalezienie inspiracji i motywacji będzie bardzo trudne.

Kontroluj swoją przestrzeń i pozbądź się tego co Cię rozprasza

Aby pracować wydajnie musisz też zadbać o swoją przestrzeń pracy. Stworzyć optymalne warunki i środowisko do pracy. By działać skutecznie i efektywnie musisz również ograniczyć liczbę czynników rozpraszających. Nauczyć się mówić „nie” i określać priorytety, aby wiedzieć co trzeba zrobić w pierwszej kolejności, co może poczekać, a z czego w ogóle zrezygnować.

“Jako ludzie pragniemy stosować naszą siłę — naszą pracę — w celu osiągnięcia maksymalnego efektu. Naszą misją jest to, co chcemy osiągnąć, stosując tę siłę”.

#12 Trening (17:00)

Jedną z lepszych rzeczy jaką możesz zrobić dla swojego zdrowia są ćwiczenia fizyczne. Jeśli do tej pory nie ćwiczyłeś zacznij powoli. Z czasem będziesz mógł ćwiczyć bardziej intensywnie.

Jak wygląda idealny trening?

Idealny trening rozwija różne aspekty Twojego ciała. Aby czerpać korzyści z ćwiczeń, Marcus zaleca m.in. 50 minutowy trening rozwijający różne części naszego ciała, który skupia się przede wszystkim na korzyściach zdrowotnych. Taki trening możesz powtarzać z drobnymi modyfikacjami 3-4 razy w tygodniu.

Opiera się on o “piramidę treningową”. U podstawy piramidy leżą ćwiczenia, które koncertują się na wytrzymałości, sprawności ruchowej i elastyczności. Ich wykonanie zajmuje ok. 15 min. Następny poziom piramidy to kardio, na które poświęcasz 10 min. Kolejny stopień to wytrzymałość 8 min. Dalej budowa siły 5 min. U szczytu piramidy jest moc, na którą przeznaczasz 3 min. W mocy chodzi o umiejętność generowania maksymalnej ilości siły.

Czy trenować rano czy po południu?

To trochę zależy od Twoich preferencji i rodzaju ćwiczeń. Po południe to zazwyczaj najlepsza pora na podnoszenie ciężarów i duży wysiłek. Z rana natomiast dobrze wykonuje się ćwiczenia bardzie anaerobowe. Trening o poranku i po południu jest praktycznie taki sam, wiec możesz go umieścić w swoim planie dnia, gdzie bardzie Ci pasuje. Ważne jednak, aby o nim pamiętać i uwzględnić go w swoim grafiku. Warto dorzuć też do ćwiczeń trochę zabawy, aby zadbać o entuzjazm w stosunku do treningu.

“Twoje ciało to pojazd, którym się poruszasz. Musi być sprawne. Musi być w ruchu. Dzięki temu będzie Ci służyć przez długie lata”.

#13 Powrót do domu (18:00)

Tak tak…znowu dojazd tym razem z pracy do domu. Dojazd to takie przejście między pracą a resztą Twojego życia. Powrót z pracy podobnie jak poranny dojazd do pracy to kolejna okazja, aby zamienić “martwy czas”, który przepływa Ci bezsensu przez palce, na “czas żywy”, kiedy możesz się uczyć, rozwijać i praktykować uważność.

Zamiast uznawać czas dojazdów za czas stracony zacznij dostrzegać w dojazdach możliwości. Wykorzystaj czas na dojazdy możliwie produktywnie i efektywnie. „Odzyskaj ten” cenny czas i przejmij nad nim kontrolę.

#14 Reset i odzyskanie więzi

Nie było Cię cały dzień, ale w końcu jesteś w domu. Jako człowiek, masz żyć, a nie tylko pracować. Teraz wycisz swój umysł i podnieś się na duchu.

Ucałuj swoich najbliższych, posłuchaj muzyki albo jak umiesz pograj na instrumencie, wyprowadzać swojego psa. Kieliszek wina też Ci nie zaszkodzi, oczywiście wszystko z umiarem.

Czas po pracy to okazja aby odzyskać więź z samym sobą i wzmocnić więzi z innymi z Twoim “plemieniem”.

“Nikt z nas nie jest samotną wyspą. Jesteśmy stworzeniami plemiennymi i potrzebujemy wsparcia naszego plemienia, by naprawdę żyć”.

#15 Zjedz obiad jak Król (19:30)

Po całym intensywnym dniu zasługujesz na to, aby się solidnie posilić. Obiad to powinna być uczta.

Jedzenie, które spożywasz powinno, odżywić Twoje ciało i umysł. Jeśli chcesz na obiad możesz zjeść więcej węglowodanów. Wzbogacać też swoją dietę w potrawy i produkty, które polepszą Twoją sprawność seksualną.

Jedzenie jest ważną i wspaniałą częścią życia. Jeśli martwisz się cały czas o to, co jesz, jedzenie nie będzie dawało Ci przyjemności. Celebruj swoje posiłki i ciesz się nimi. Obiad powinien być świętowaniem dobrego dnia, więc tak do niego podchodź.

#16 Sex – więcej i lepiej

Jak stwierdził kiedyś Marquis De Sade: “Seks jest równie ważny jak jedzenie i picie i musimy pozwolić sobie zaspokajać apetyt na niego równie chętnie, jak przyzwalamy sobie na inne przyjemności“.

Miej więcej lepszego seksu! Otwórz się na nowe wrażenia i odczucia. Kluczem do lepszego seksu nie są wymyślne techniki i Kamasutra. To co na prawdę się liczy to wieź i jakość Twojej relacji z Twoim partnerem.

Porzuć ego. Porozmawiaj z partnerem o tym, co lubicie, czego nie lubicie, o swoich fantazjach. Musicie wyciągnąć temat seksu na światło dzienne, by mógł rozkwitnąć. Zrelaksujcie się, porzućcie presję i bawcie się dobrze!

“Pomijając ćwiczenia, seks to drugie najlepsze cudowne lekarstwo”.

#17 Odłącz się (22:00)

Dzień powoli zbliża się do końca. Czas przed pójściem spać, powinien być okresem wolnym od stresów. Stres, który towarzyszy nam każdego dnia, przeniesiony na noc, z czasem będzie się kumulował i zacznie Cię spowalniać. Przed snem musisz uwolnić się od szumu docierającego do Ciebie ze wszystkich stron i ograniczyć napięcia.

Wyłącz telefon

Aby stworzyć regenerujący i uspokajający okres poprzedzający sen przede wszystkim musisz wyłączyć swój telefon.

Otwórz dziennik i zacznij pisać

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na radzenie sobie ze stresem jest zapisywanie swoich przemyśleń i prowadzenie dziennika. Określ swoje cele na kolejny dzień. Zapisz wszystko to co chcesz zapamiętać, ale czego też nie chcesz przechowywać w umyśle.

Zajmij się czymś, co lubisz

Ostatnia godzina przed snem to czas na uspokojenie się i zatroszczenie o siebie lub osobę, którą kochasz. To czas na czytanie i inne relaksujące zajęcia.

Zadbaj o siebie i higienę

Zaoferuj swojemu ciału odrobinę miłości, zadbaj o higienę i przygotuj się do snu.

Jeśli się „nie odłączysz”, nie będziesz też mógł się rano „włączyć”.

#18 Sen (22:30)

Dotarliśmy do końca dnia. Czas iść spać. Dobre sypianie to nie tylko położenie się i zdanie się na los. Musisz zapewnić sobie pełną regenerację i odpoczynek.

Niektórzy uważają sen za stratę czasu. Powtarzają frazesy w stylu “wyśpię się po śmierci”. Jeśli też masz takie podejście do snu, to nie zdziw się, że śmierć może do Ciebie przyjść wcześniej niż być chciał.

Jakie są zalety snu?

Dobry sen jest niezbędny dla zdrowia. Pomaga zwalczać otyłość, usprawnia układ odpornościowy, jest kluczowy dla optymalnego myślenia i poprawia wydajność fizyczną. Od jakości Twojego snu zależy to jak będziesz się czuł rano kiedy się obudzisz. Poza odżywianiem sen to jeden najważniejszy składników, dzięki któremu przejmiesz kontrolę nad swoim dniem

Myśl o śnie w kategoriach cyklów na tydzień

Śpimy w cyklach – są cztery fazy snu: zasypianie, lekki sen, głęboki sen oraz faza REM. Typowy cykl snu trwa ok. 90 minut i przechodzi stopniowo z zasypiania do lekkiego snu, potem do głębokiego i kończy się na fazie REM.

Każdy z nas ma trochę inne zapotrzebowanie na ilość snu. Nie przejmuj się tym, ile godzin sypiasz w nocy. Jeśli Ci ich brakuje jednej nocy, nadrobisz to drugiej albo później w tygodniu.

Sen zdaniem Marcusa to nie zajęcie dobowe, ale tygodniowe. Policz ile 90 min cyklów snu otrzymujesz tygodniowo. Powinieneś dążyć do 35 cyklów.

Zadbaj o komfortowe warunki do snu

Przygotuj odpowiednio swoją sypialnię, eliminuj ciepło obniżając temperaturę, światło i elektronikę. Nie zapomnij też dodać kilku roślin produkujących tlen.

“Sen to most, który zabierze Cię z dziś do jutra”.

Kończysz dzień i zasypiasz. A jutro czeka na Ciebie nowy dzień, w którym wyskoczysz z entuzjazmem i energią z łóżka gotów zmierzyć się ze światem! Bo to będzie dzień, który jest całkowicie pod Twoją kontrolą!

Uwagi końcowe

Jeden dobry dzień poprowadzi nas do kolejnego, a potem do jeszcze kolejnego. Świadomość, tego co robisz i dlaczego to robisz, to istotne aspekty kontrolowania swojego dnia. Przejmij kontrolę nad swoim dniem, poprzez działania, które codziennie podejmujesz, a przejmiesz kontrolę nad swoim życiem.

Jeśli już dziś żyjesz życiem, którego pragniesz, masz ciało, umysł, zdrowie, pracę, relacje i inne ważne obszary życia pod pełną kontrolą i takie jakie chcesz, a każdy Twój dzień jest wspaniały to gratuluje! Nie potrzebujesz żadnej książki i wskazówek. Jednak, jeśli uważasz, że wciąż możesz coś zmienić na lepsze w swoim życiu, szukasz inspiracji i wspartej naukowymi badaniami wiedzy jak udoskonalić siebie i swoje życie to koniecznie sięgnij po książkę Marcusa Aubrey „Twój dzień, Twoje życie“. Jest dostępna dzięki wydawnictwu Septem po polsku w tłumaczeniu Wojciecha Usarzewicza.

To co wyróżnia książkę „Twój dzień, Twoje życie.” i jest jej dużą zaletą to całościowe podejście do tematu. Zamiast kupować oddzielne książki dotyczące diety, zdrowia, ćwiczeń fizycznych czy poprawy życia seksualnego – możesz po prostu kupić tą jedną.

Znajdziesz w niej często wręcz zaskakujące informacje, dotyczące właściwego żywienia, treningu, podejścia do pracy czy do czasu wolnego. Wzbogacona jest o nietypowe przepisy na zdrowe posiłki oraz szczegółowo opisane i uzupełnione ilustracjami plany treningów. Dowiesz się z niej w jaki sposób ulepszyć swoje działania, by stać się bardziej produktywnym, ale też po prostu radosnym i szczęśliwszym człowiekiem.

To pozycja obowiązkowa dla każdego kto chce zadbać o siebie i swoje życie, zmieniając na lepsze każdy swój dzień.

“Wszyscy możemy coś zmienić na lepsze”.

Chodzi o to, aby tworzyć i doświadczać życia, którego pragniesz każdego dnia.

Nie chodzi o to, aby zastosować wszystkie praktyki, które są opisane w książce. Twój dzień nie musi wyglądać dokładnie tak jak idealny dzień według Marcusa Aubrey.

Chodzi o to, abyś lepiej poznał siebie. Jakie są Twoje najważniejsze wartości? Jaka jest Twoja życiowa misja? Czego chcesz od życia? Do czego dążysz? Jaką jakość życia chcesz mieć? Co daje Ci siłę, a co Ci ją odbiera? Co jest dla Ciebie najlepsze, a co Ci nie służy? Kiedy odpowiesz sobie na te i inne pytanie, które pozwolą Ci odkryć siebie zyskasz większą świadomość tego kim jesteś i jakiego życia pragniesz doświadczać.

Gdy już to lepiej zrozumiesz i określisz, będziesz mógł stworzyć swój idealny dzień, swoje wspaniałe i wymarzone życie. Wskazówki, narzędzia i sposoby opisane w książce “Twój dzień, Twoje życie.” mogą po prostu przyspieszyć Twoją drogę i pomóc Ci szybciej dotrzeć tam gdzie chcesz się znaleźć ze swoim życiem.

“Kontroluj dzień, a będziesz kontrolował swoje życie!”

Premiera w Polsce! Twój dzień, Twoje życie. Holistyczna filozofia bycia - Aubrey Marcus

A jaki Ty masz przepis na idealny dzień? Napisz w komentarzu.