Z reguły po całym tygodniu niekiedy ciężkiej i wyczerpującej pracy, nastaje czas wolny w postaci weekendu. Te ostatnie dni tygodnia, jeżeli chodzi o definicję, powinny kojarzyć się z z relaksem, odpoczynkiem. Nie zawsze to się udaje, czasami weekend poświęcamy na generalne porządki, na które nie bardzo mamy czas i chęci między poniedziałkiem a piątkiem a niekiedy zdarza się tak, że dopada nas nuda w efekcie której nie bardzo wiemy co ze sobą zrobić i pozwalamy by czas metaforycznie przeciekał nam przez palce. Co robić w weekend, by wolny, weekendowy czas był czasem aktywnym, kreatywnym, pozwalającym choć na chwilę oderwać się od rutyny? Jak mieć udany weekend? Sprawdź te pomysły!

„Idealny dzień jest dziś jeśli go takim uczynimy”.

Kreatywne pomysły, jak spędzić wolny weekend

Spacer, rower…

Ładna pogoda sprzyja aktywnościom, zwłaszcza jeżeli lubimy spędzać czas na świeżym powietrzu, bez względu na porę roku. Możemy więc wybrać się na spacer za miasto lub na rowerową przejażdżkę. Jeżeli opcja spacerowania lub jeżdżenia rowerem po okolicy nie specjalnie do nas przemawia, warto poszukać lokalizacji gdzieś dalej. Zawsze gdzieś znajdziemy nowe miejsce do odkrycia. Do pieszej wędrówki możemy z powodzeniem wykorzystać kijki nordic walking. Zarówno przy eskapadach rowerem jak i pieszej przechadzki, szczególnie gdy udajemy się w nowe miejsca, wskazane jest zaopatrzyć się w mapę danego terenu. Warto też mieć ze sobą wodę, jakieś przekąski oraz naładowany telefon lub powerbank w plecaku, który także powinien posiadać odpowiedni zasób energii. Rowery, podobnie jak kijki nordic walking, jeżeli ich nie posiadamy to też kupować ich od razu nie musimy. W wielu miastach, miejscowościach w naszym kraju dostępne są wypożyczalnie. Kwestię bezpieczeństwa uzupełnia konieczność posiadania przez nas kasków oraz elementów odblaskowych.

Weekend kulinarny

Wielu z nas lubi jeść i równie wielu z nas dodatkowo lubi też gotować. Możemy więc urządzić ze znajomymi lub przyjaciółmi weekend pełen kulinarnych wyzwań ale też takowych doznań… Gotowanie to bardzo kreatywne zajęcie a przy okazji, jeżeli gotujemy z kimś kto jest nam bliski, życzliwy, jest to najczęściej bardzo radośnie i przyjemnie spędzony czas. Pasjonaci gotowania chcą uczyć się przyrządzania potraw z nowych przepisów a debiutanci niekiedy poważnie myślą o nauczeniu się przynajmniej kuchennych podstaw. Weekend można więc wykorzystać na udział, czy to stacjonarnie czy w wersji online, w rozmaitych warsztatach kulinarnych, których moda zdaje się w ogóle nie przemijać.

Sztuka na weekend

Szeroko rozumiana sztuka to coś co łączy w sobie kreatywność i relaks. Weekend możemy bowiem przeznaczyć na wizytę w muzeum lub galerii. Jeżeli interesuje nas malarstwo to w zaciszu własnego domu lub na łonie natury (ogród, park, las, łąka) możemy stworzyć własny warsztat twórczej pracy. Potrzebne nam będą farby, płótno i trochę wolnego czasu. Malując własne obrazy a przynajmniej jeden obraz rozładujemy stres, rozwiniemy naszą być może uśpioną kreatywność i wzbogacimy nasze wnętrze. W sklepach dostępne są również gotowe obrazy do malowania po numerach, sprzedawane w zestawach ze wszystkim co będzie nam potrzebne.

Jeżeli jesteśmy przedstawicielami społeczności singli, możemy pomyśleć, w ramach zainteresowania twórczością artystyczną, o wzięciu udziału w spotkaniu ze sztuką połączoną z degustacją wina. Podczas takiego spotkania możemy pod okiem fachowca, czyli doświadczonego twórcy samodzielnie stworzyć autorskie dzieło. W ten sposób będąc singlem dajemy sobie szansę na poznanie kogoś, kto być może pomoże zmienić nam status z wolnego na zajęty…

Jeżeli jesteśmy rodzicami, w wolny weekend możemy zabrać nasze pociechy na kurs rysunku, malowania lub na jakąś wystawę urządzoną z myślą o dzieciach. W tym zakresie możliwości jest sporo, gdyż istnieją takie miejsca jak muzea z zabawkami, instrumentami muzycznymi a nawet… piernikiem! W takich muzeach, co dodatkowo może nam się opłacać, przewidziane są zazwyczaj zniżki na wstęp dla całych rodzin.

Sentymentalna podróż w czasie

Zdjęcia sprzed lat to najprostszy sposób na sentymentalną, niezapomnianą podróż w czasie. To pielęgnacja, swoista celebracja wspomnień. Jeżeli decydujemy się na spędzenie weekendu w domowym zaciszu, poszukajmy starych zdjęć, na przykład z rozmaitych wyjazdów. Możemy też odnaleźć stare książki, może jakieś atlasy lub mapy, jeżeli jesteśmy zapalonymi podróżnikami. Możemy też wspólnie obejrzeć jakiś znany nam lecz może już zapomniany film czy serial. Spotkania z rodziną lub przyjaciółmi są bardzo dobrą okazją do tego by odbyć taką podróż w czasie.

Weekendowa gra

W wolny weekend ewentualną nudę możemy zabić grą – scrabble, kalambury, państwa-miasta – to tylko niektóre, niezobowiązujące przykłady. Dużą popularnością cieszą się gry planszowe. Wielu z nas po prostu lubi w nie grać. Jest wiele tematycznych planszówek w których możemy sprawdzić naszą wiedzę, kreatywność a przy okazji świetnie się bawić. Co jeszcze bardziej ekscytujące, taką czy inną grę i to w dowolnej formie możemy sobie sami wymyślić, stwarzając ją od podstaw. Wbrew pozorom jest to bardzo proste, wystarczy wpaść na pomysł a później kreatywnie go zrealizować i weekendowa gra wcale nie musi być… oklepana!

A Ty jak lubisz spędzać weekendy?

Sprawdź też: Co robić w weekend? 8 sekretów udanego weekendu ludzi sukcesu

„Weekend może się kończyć, ale szczęście, które przyniósł, będzie trwało przez cały tydzień”.

Podoba Ci się? Postaw mi kawę na buycoffee.toi rośnij z nami w siłę!