Chcę mieć to i tamto. Chcę osiągnąć sukces. Chcę to zrobić, tyle że okoliczności mi nie sprzyjają. Zdarzyło ci się zetknąć z takimi stwierdzeniami albo podobnymi? A może pojawiły się również w Twojej głowie i padły z Twoich ust? A na dodatek nic nie wychodzi tak, jak powinno i zastanawiasz się, gdzie tkwi problem? Zagadka zaraz sama się rozwiąże.

„Nikt nie jest w stanie powstrzymać cię przed tym, abyś zrobił więcej, niż to, za co ci zapłacili, przed pójściem o krok dalej we wszystkim, co robisz. A właśnie wtedy postępujesz we właściwy sposób”. – Napoleon Hill

Czy dajesz z siebie wszystko?

Każdej osobie, której marzą się wspaniałe sukcesy, fortuna, podróże, samochody, wygodne życie itd. nie otrzyma tego, wyłącznie śniąc na jawie. Wyobraźnia to jedno, a rzeczywistość to drugie. Niemniej wyobraźni nie można negować. Ona odgrywa ważną rolę w realizacji celów. To ona podsuwa pomysły, obrazy i kształtuje wizję naszych pragnień. Jednak przychodzi czas, kiedy trzeba zrobić coś ważnego, żeby te obrazy zmaterializowały się w życiu.

Należy zacząć działać i dać z siebie wszystko – i to dosłownie. Kiedy coś jest naprawdę bardzo ważne, nie można temu poświęcić minimum uwagi, zainteresowania i czasu. Tyle ile człowiek da, tyle wróci do niego. To, co dostanie z powrotem, będzie wprost proporcjonalne do tego, ile włożył w to wysiłku i samego siebie. Jeśli będzie to tylko 30% zaangażowania to i otrzymany rezultat będzie na takim samym poziomie. Dlatego tak istotne jest uświadomienie sobie, że skoro już się za coś brać to albo włożyć w to 100% energii i czasu, albo w ogóle lepiej nie zaczynać.

Wyobraź sobie biznes, któremu nie poświęca się należytej uwagi czy związek. To samo dotyczy jakiejkolwiek innej formy działalności. Czy biznes lub związek przetrwają, jeśli odpowiednio się o to nie zadba? Nie ma się co oszukiwać. Przy małym zainteresowaniu i zaangażowaniu wszystko szybko runie. Oczekując, że wszystko pójdzie gładko, kiedy nic się nie robi, jest tak naprawdę proszeniem się o porażkę. Niestety tak postępuje sporo osób, które próbują coś osiągnąć, niewiele dając od siebie. Nie ma jednak drogi na skróty. Pragnąc zrealizować wielki cel, trzeba się nastawić na to, że wymagać on będzie 100% skupienia się na nim.

Kiedy człowiek zaczyna działać i materializuje marzenia w rzeczywistości, oznacza to, że podjął konkretną decyzję na temat tego, czego tak naprawdę chce w życiu. To jest niczym świadectwo ukazujące jego pragnienia i zamiary. Widać, gdzie ta osoba zmierza i jak bardzo jest zdeterminowana, żeby doprowadzić to do końca. Oddać się w pełni robieniu czegoś, co prowadzi do sukcesu, jest dowodem na to, że tej osobie na tym zależy. I to za nią też podążą ludzie, którzy mają cele i ambicje i stanie się ona przykładem dla nich.

Wyobraźnia, marzenia i cele są paliwem napędzającym człowieka do robienia rzeczy niezwykłych. I od niego zależy czy ruszy się z miejsca, da z siebie 100% i wykorzysta w pełni to, co może zaoferować: czas, energię i skupienie. Łącząc razem marzenia, cel i działanie na pewno osiągnie sukces. Ty też to zrób. Dzięki temu dokonasz czegoś wspaniałego.

„Przeciętna osoba wkłada 25% energii i możliwości w pracę. Świat zdejmuje kapelusz dla tych, którzy dają z siebie więcej niż 50% i staje na głowie dla tych niezwykłych dusz, które poświęcają 100%”. – Andrew Carnegie