Coraz więcej rodziców stara się zapewnić swoim dzieciom jak najczęstszy kontakt z językiem angielskim już od najmłodszych lat. Większość z nas przekonana jest też o tym, że najlepszą metodą jest nauka przez zabawę. Szukając narzędzi, które pomogą dzieciom w naturalny sposób chłonąć obcy język natrafimy na szeroki wybór najróżniejszych aplikacji do jego nauki. Jakie są plusy korzystania z tych nowoczesnych technologii i czy rzeczywiście spełniają one swoje zadanie?

Czy warto korzystać z aplikacji dla dzieci do nauki języka obcego?

Łatwo i przyjemnie, a do tego skutecznie

Chcesz zająć czymś dziecko np. podczas podróży samochodem czy pracy w domu, a jednocześnie mieć świadomość, że ono na tym skorzysta? Aplikacje do nauki języka dla dzieci właśnie do tego zostały stworzone.

W nauce języka najważniejsza jest częstotliwość i regularność, a atrakcyjna aplikacja powoduje, że dziecko chętnie do niej wraca. Do jednych z ulubionych i bardzo motywujących aktywności należy zbieranie punktów czy nagród za postępy w nauce.

Codzienne odsłuchiwanie i śpiewanie poznanych piosenek, zabawnych wierszyków, bajek, rozwiązywania quizów, przechodzenie do kolejnych poziomów to tylko część proponowanych działań, dzięki którym nauka jest przyjemna, a dziecko wchłania nowe słówka i wyrażenia w naturalny i najlepszy sposób czyli zupełnie przy okazji.

Pokaż dziecku jak mądrze korzystać z Internetu

Współcześnie niemal wszyscy korzystają z dobrodziejstw Internetu każdego dnia. Wygoda i łatwy dostęp zarówno do informacji jak i rozrywki sprawiły, że ludzie nie wyobrażają sobie życia bez korzystania z sieci.

Świadomość, że nasza przyszłość zdecydowanie zdominowana będzie przez nowe technologie sprawia, że rodzice pozwalają posługiwać się Internetem coraz młodszym dzieciom. Na szczęście rosnąca świadomość na temat uzależnień i negatywnego wpływu nadużywania narzędzi cyfrowych sprawia, że wielu rodziców stara się przede wszystkim kontrolować czas jaki dziecko spędza w sieci. A ponadto zadbać o jego umiejętne wykorzystanie. Wydaje się, że wszelkiego rodzaju aplikacje edukacyjne są w tym wypadku strzałem w dziesiątkę. Dobra aplikacja, która pobudza dziecko do rozwoju, zachęca do codziennej nauki, regularnych powtórek, a przy tym dostarcza zabawy może być wspaniałym narzędziem.

Warto zastanowić się również nad tym, że dzieci naśladują dorosłych, a co za tym idzie, również sposób w jaki ich rodzice korzystają z Internetu. Na szczęście mamy dostęp do całego wachlarza aplikacji również dla dorosłych. Nieważne czy dotyczą rozwoju osobistego, sposobów zarządzania czasem, aktywności fizycznej, zdolności matematycznych czy właśnie nauki języka obcego. Ważne że rodzic na własnym przykładzie może pokazywać dziecku jak mądrze korzystać z Internetu. Jak również, że możemy uczyć się przez całe życie, a nauka nie musi być nudna.

Na co zwrócić uwagę?

Jeśli chodzi o naukę języków obcych przez dzieci, to im wcześniej zaczniemy, tym lepiej. Począwszy od trzeciego roku życia, kontakt z językiem może pomóc dzieciom na wiele sposobów.

Najważniejsze, żeby aplikacja była dostosowana do wieku i poziomu Twojego dziecka. Często istotna jest cena. Istnieje wiele darmowych aplikacji albo takich gdzie płacić musimy dopiero za jej rozszerzenia. Warto się przyjrzeć aplikacji pod kątem jej intuicyjności, rodzaju animacji, a także warstwy dźwiękowej.

Korzystanie z dobrej aplikacji do nauki języka angielskiego dla dzieci to mądry sposób na wspieranie ich rozwoju. Pobudzając wyobraźnię, rozwijając logiczne myślenie i zdolności motoryczne wiele z nich potrafi rzeczywiście rozbudzić ciekawość i zainteresować dziecko nowym językiem. A jak wiadomo, najszybciej wchłaniamy wiedzę, gdy jesteśmy w nią zaangażowani.

Oto 10 aplikacji do nauki języka obcego, które możesz wypróbować

#01 Drops
#02 Duolingo
#03 EWA English: Nauka języka
#04 Khan Academy Kids
#05 Learn English Kids: Playtime
#06 Rosetta Stone
#07 SuperMemo Young Learners
#08 Timmy’s First Words in English
#09 Timmy’s Learning New Skills
#10 Timmy’s Starting to Read

Sprawdź: 5 skutecznych sposobów jak szybciej nauczyć się nowego języka

A Ty jakie aplikacje do nauki i rozwoju polecasz? Napisz w komentarzu.