Myślałaś kiedykolwiek, że jesteś niewystarczająco dobra? Że jesteś niewystarczająco szczupła? Że nie da się ciebie kochać? Że jesteś kiepską mamą? Pomyślałaś kiedykolwiek, że zasłużyłaś sobie na złe traktowanie? Że do niczego w życiu nie dojdziesz? To wszystko kłamstwa! To kłamstwa podtrzymywane przez społeczeństwo, media, relacje w rodzinie, a także niestety przez Ciebie!

Rachel Hollis amerykańska pisarka, mówczyni motywacyjna, blogerka oraz prezeska własnej firmy medialnej w swojej inspirującej książce “Dziewczyno, ogarnij się!“, wskazuje na 20 kłamstw, które zdecydowanie zbyt często powstrzymują dziewczyny i kobiety na całym świecie przed bardziej radosnym, produktywnym i spełnionym życiem. Kłamstwa te powtarzane są tak często, że wiele z nich przyjęłyśmy jako oczywistość! Te kłamstwa są niebezpieczne i mogą rujnują Twoje poczucie wartości. A prawda jest taka, że jesteś lepsza niż Ci się wydaje musisz tylko przestać wierzyć w kłamstwa na swój temat, które odbierają Ci siłę, wstrzymują przed sukcesem i szczęściem.

Przestań wierzyĆ w kłamstwa na swój temat i bądź taka, jak jesteś naprawdę. – Rachel Hollis

Dziewczyno ogarnij się! 20 kłamstw, które zbyt często sobie powtarzasz

#01 Kłamstwo: Uszczęśliwi mnie coś innego
#02 Kłamstwo: Zacznę od jutra
#03 Kłamstwo: Nie jestem wystarczająco dobra
#04 Kłamstwo: Jestem lepsza od ciebie
#05 Kłamstwo: Wystarczy mi, że go kocham
#06 Kłamstwo: „Nie” to ostateczna odpowiedź
#07 Kłamstwo: Jestem kiepska w łóżku
#08 Kłamstwo: Nie wiem, jak być mamą
#09 Kłamstwo: Nie jestem dobrą mamą
#10 Kłamstwo: Jestem do tyłu ze swoim życiem
#11 Kłamstwo: Dzieci innych ludzi są czystsze/lepiej zorganizowane/grzeczniejsze
#12 Kłamstwo: Muszę być niewidzialna
#13 Kłamstwo: Poślubię Matta Damona
#14 Kłamstwo: Jestem fatalną pisarką
#15 Kłamstwo: To mi nigdy nie przejdzie
#16 Kłamstwo: Nie mogę powiedzieć prawdy
#17 Kłamstwo: Moja waga mnie definiuje
#18 Kłamstwo: Muszę się napić
#19 Kłamstwo: Jest tylko jedna słuszna metoda na życie
#20 Kłamstwo: Potrzebuję bohatera

Uwagi końcowe

Oto 20 kłamstw, z którymi w “Dziewczyno ogarnij się!” po kolei rozprawia się Rachel Hollis. Rachel dzieli się swoimi przemyśleniami, życiowymi historiami i konkretnymi strategiami, które pomogły jej przezwyciężyć te kłamliwe schematy. Rozkłada na części pierwsze mity, które kiedyś ją samą przytłaczały i zaniżały jej poczucie wartości.

Jak mówi Rachel, jeśli chcesz, aby zmieniło się twoje życie, musisz świadomie wybrać bycie szczęśliwą, wdzięczną, spełnioną. Jeśli będziesz dokonywać tego wyboru każdego dnia, wtedy niezależnie od miejsca zamieszkania i okoliczności będziesz czuła się szczęśliwa.

Twoje szczęście zależy od Ciebie. To Ty sprawujesz kontrolę nad swoim życiem. Ale żeby to osiągnąć, potrzebujesz określić i zniszczyć – wszystkie kłamstwa, które sobie powtarzasz, które odbierają Ci siłę, radość życia i szczęście.

Dostrzeżenie kłamstw na własny temat, które na przestrzeni lat nauczyłaś się akceptować do tego stopnia, że przestałaś je zauważać, jest pierwszym krokiem na drodze do stania się lepszą wersją samej siebie.

Jeśli określisz istotę swoich problemów z jednoczesną świadomością, że oto jesteś w stanie zacząć je kontrolować, aby w końcu je pokonać, wtedy dopiero naprawdę będziesz miała pełną władzę nad tym, w jakim kierunku zmierzasz.

Dziewczyno, ogarnij się! - Hollis Rachel
Dziewczyno, ogarnij się! – Hollis Rachel

Przestań się dobijać, przestań pozwalać na to innym. Przestań godzić się na mniej, niż zasługujesz. Jesteś silna i odważna. Jesteś wojowniczką! Twój rozwój nie kończy się na obecnym stadium – jesteś lepsza, niż ci się wydaje, możesz więcej!

„Ogarnij się!” czym prędzej i weź się do roboty! Uwierz w siebie, wyjdź z cienia, rozkwitnij i zacznij żyć odważniej i prawdziwie. Motywacja od Rachel Hollins i lektura “Dziewczyno ogarnij się!” z pewnością Ci w tym pomoże – zainspiruje, doda Ci sił i zmobilizuje do działania!

 

 

“To książka o wielu krzywdzących kłamstwach i jednej istotnej prawdzie. Jaka jest prawda? Ty i tylko ty jesteś odpowiedzialna za to, kim jesteś i czy jesteś szczęśliwa. To kluczowy fakt”. – Rachel Hollis

Sprawdź też: Najlepsze książki dla kobiet o sukcesie, marzeniach i życiu w pełni