Wszyscy z pewnością z zaciekawieniem czytamy artykuły, w których opisywane są nawyki i rutyna dnia ludzi, którzy doszli w życiu do sukcesu. Nie ma w tym nic dziwnego, dążymy do ciągłego rozwoju, doskonalenia się, a najlepiej i najmniej inwazyjnie uczymy się, naśladując dobre nawyki mądrych i zaradnych ludzi. Czy zatem tworzenie codziennie list zadań „do zrobienia”, gimnastyka każdego ranka oraz czytanie przynajmniej kilku stron książki dziennie jest w stanie sprawić, że przynajmniej troszkę zbliżymy się rutyną dnia do ludzi sukcesu? Na pewno. Musimy jednak pamiętać, że każdy z nich jest tak naprawdę zwykłym człowiekiem, który oprócz genialnych pomysłów i samych udających się wizji ma również nawyki, które mogą wydawać się nam niecodzienne lub nawet dziwne. Oto nietypowe zwyczaje i niecodzienne nawyki 5 ludzi sukcesu. Dowiedz się co robią inaczej. Zaczynamy!

„Skoro Ty jesteś dziwna i ja jestem dziwny, to się wspaniale składa. Razem zadziwimy świat”

Dziwne zwyczaje i niecodzienne nawyki ludzi sukcesu

#01 Bill Gates

Bill Gates to człowiek, którego nikomu dziś nie trzeba specjalnie przedstawiać. Zwłaszcza w ostatnim czasie jego działalność wzbudza emocje i budzi kontrowersje. Twórca firmy Microsoft, niedoszły absolwent studiów na Harvardzie, miliarder i głowa najpotężniejszej fundacji świata. Oprócz ogromu genialnych pomysłów i swojej błyskotliwości, na uwagę zasługują również dziwne nawyki, które posiadał. Co na przykład?

Bill Gates znany był przede wszystkim ze swojej pracowitości. Na początku swojej działalności musiał bardzo uważać, żeby nie narzucać swojego sposobu pracy pracownikom. Chcąc, czy nie, wyrobił sobie nawyk, aby zapamiętywać tablice rejestracyjne auta każdego pracownika. Dzięki temu wiedział, kto kiedy zaczyna pracę i o której godzinie ją kończy. Oczywiście sytuacja ta była przez niego na bieżąco kontynuowana, jednak kiedy firma znacznie się rozrosła, musiał pieczę nad pracownikami przekazać innym osobom, przez co ze swojego nawyku powoli rezygnował.

Poza tym Gates zaskakuje towarzyszy swoim zamiłowaniem do mycia naczyń. Za każdym razem, gdy nadarzy się okazja- proponuje, że sam to zrobi i nie czeka, aż ktoś go od tej decyzji odwiedzie.

Bill Gates, ma też niezwykły zwyczaj kołysania się w przód i w tył na swoim krześle. Ma ten nawyk od dzieciństwa, buja się w fotelu, zwłaszcza kiedy myśli o czymś ważnym.

#02 Shigeru Miyamoto

Kolejną ciekawą postacią z dość osobliwym nawykiem jest Shigeru Miyamoto. Nazwisko może nie tak bardzo znane, jak produkt, który stworzył – Nintendo. Nintendo raczej nikomu już przedstawiać nie trzeba. Shigeru jest w firmie głównym dyrektorem oraz managerem do spraw rozrywki i analizy. Jego kariera rozpoczęła się w wieku 24 lat, kiedy przyjęto go pracy w przedsiębiorstwie Nintendo jako grafik. W 1981 roku stworzył kultową już dziś grę Donkey Kong. Dlaczego to on właśnie ląduje na naszej liście?

Shigeru ma jeden dziwny nawyk, mianowicie przy każdej możliwej okazji nosi w kieszeni miarkę. Zwykłą miarkę, którą może zmierzyć większość przedmiotów. Nie wynika to z żadnego złożonego procesu myślowego. Shigeru najzwyczajniej w świecie lubi zgadywać wymiary przedmiotów, które się wokół niego znajdują, a następnie wykorzystuje miarkę, aby sprawdzić, czy się nie pomylił.

#03 Jack Dorsey

Na naszej liście nie może zabraknąć również prezesa i założyciela Twittera. Jack Dorsey oprócz szeregu pozytywnych nawyków, które każdy z nas powinien wdrożyć do swojego życia, posiada również takie, które na pewno wzbudzą w nas kontrowersje.

Dorsey w swoich przekonaniach żywieniowych wierzy, że do najlepszego samopoczucia wystarczy jeden posiłek dziennie. Sam stosuje tę zasadę i codziennie zjada jedynie jeden, jak sam zapewnia, naprawdę duży posiłek. Znajdzie się w nim miejsce na kurczaka, rybę lub czerwone mięso. Do tego zjada deser z jagód i okazjonalnie popija wszystko czerwonym winem.

W weekend natomiast stara się pościć. Chociaż badania bardzo skrajnie podchodzą do tego tematu, on sam uważa, że taki sposób żywienia pozwala na maksymalną pracę jego mózgu i dzięki temu potrafi się lepiej skupić.

#04 Tim Kendall

Tim Kendall jest kolejną osobą, której nawyki zasługują na wzmiankę w tym artykule. Kim jest? To dyrektor wykonawczy producenta aplikacji Moment, która skupia w sobie społeczność już prawie ośmiu milionów osób. Tim jest byłym też prezesem Pinterest – w różnych momentach kierował rozwojem produktu, inżynierią, marketingiem i sprzedażą. Przed rozpoczęciem pracy w Pinterest, Tim był dyrektorem ds. monetyzacji w Facebooku, gdzie kierował rozwojem biznesu reklamowego Facebooka.

Milioner Tim Kendall zapewnia, że oprócz zdrowego odżywiania i codziennej aktywności fizycznej, zbawiennie wpływa na niego również poranna kąpiel w lodowatej wodzie. Nie ma tutaj bynajmniej na myśli polania się zimną wodą po ciepłym prysznicu, co jest praktykowane przez dużą liczbę osób, lecz wylegiwanie się w wannie z wodą napełnioną lodowatą wodą przez 5 minut. Zapewnia, że taka codzienna sesja pomaga mu maksymalnie wytężyć umysł i naładować baterie na cały dzień. Jak mówi, „codzienna kąpiel w lodzie jest jak poranna kawa”.

#05 Tom Hanks

Tom Hans amerykański aktor, reżyser i producent filmowy. Znany przede wszystkim z tak rozpoznawalnych tytułów jak „Forrest Gump” czy „Cast Away”. Hanks pomimo swojej rozpoznawalności na całym świecie, uznawany jest za naprawdę miłego i skromnego człowieka. Dlaczego więc znalazł się w naszym zestawieniu?

Dość powszechnie wiadomo, że Hanks ma zamiłowanie do zwykłych, staromodnych maszyn do pisania. Zbiera je i przy swojej ogromnej, bo aż 300-egzemplarzowej kolekcji, może poszczycić się tym, że większość z nich działa do dziś. Co więcej, aktor korzysta z tych sprzętów przy każdej możliwej okazji, a nawet stworzył aplikację, która imituje dźwięki pisania na maszynie.

Uwagi końcowe

Ludzie sukcesu, których życia nieustannie śledzimy i staramy się czerpać wiedzę z ich doświadczeń, mogą pochwalić się również nawykami, które dla zwykłego człowieka mogą wydawać się naprawdę niecodzienne. To właśnie dzięki nim możemy uświadomić sobie, że pomimo swojego geniuszu, są tak naprawdę ludźmi jak każdy z nas. Tak jak oni my również możemy wspiąć się po drabinie sukcesu i osiągnąć swoje cele szybciej i łatwiej, niż nam się wydaje.

„Ludzie wystarczająco szaleni, by sądzić, że mogą zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają”. – Steve Jobs

Sprawdź też: 23 cechy i nawyki ludzi sukcesu – co robić, aby odnieść sukces?

A Ty jakie znasz nietypowe nawyki ludzi sukcesu? Może sam masz jakieś własne rytuały i dziwne zwyczaje?