Energią pieniądza – co to takiego, czy w ogóle istnieje. Czy ludzie biedni mogą stać się bogaci zmieniając własne myślenie?

Pieniądze jak wszystko inne mają swoją energię. I tak jak z drugim człowiekiem tworzysz relację, tak też tworzysz relację z pieniędzmi. Możesz być w energii braku, wtedy ta relacja nie będzie łatwa lub w energii pieniądza, wtedy będziesz czuć się bogaty i spełniony. Dla niektórych zabrzmi to jak dziwny wymysł, ale jeśli uważnie poobserwujesz swoje życie i życie innych to zobaczysz, że przyciągamy to czym jesteśmy. Gdy jesteś w dobrym nastroju, zobacz jak wszystko ci sprzyja, ludzie się uśmiechają, znajdujesz złotówkę na chodniku, ktoś przytrzymuje ci drzwi, gdy idziesz z zakupami. Natomiast gdy się wściekasz to przyciągasz jeszcze więcej trudnych sytuacji, które wyprowadzają cię coraz bardziej z równowagi. Tak więc chyba już nie warto zaprzeczać, że prawo przyciągania działa, bo działa zawsze czy w to wierzysz czy nie. A mając już tę wiedzę, możesz świadomie wpływać na zmianę swojego życia.

Jak myśleć o pieniądzach?

To czy przyciągamy do swojego życia bogactwo czy biedę zależy od przekonań, które mamy, od tego co myślimy o pieniądzach. Jeśli nie masz tyle pieniędzy ile chcesz mieć to warto, żebyś zastanowił się nad tym co myślisz o pieniądzach, co o nich słyszałaś będąc jeszcze dzieckiem. Opinie i zdanie rodziców, dziadków usłyszane wiele razy stają się również twoim przekonaniem. I w ten sposób  mogłeś “nasiąknąć” niesprzyjającymi stwierdzeniami na temat pieniędzy.

Wymienię kilka z nich, zastanów się czy wydają ci się znajome: pieniądze nie rosną na drzewie, bogaci to złodzieje, tylko biedni nie oszukują, uczciwą pracą się nie dorobisz, na pewno kradł skoro ma taki dom, w Polsce nie da się zarobić.

A może przypominają ci się jeszcze jakieś inne stwierdzenia, które słyszałeś tak często, że stały się twoje? Zastanów się, wypisz je i przypomnij sobie kto tak mówił.

Niektórzy ludzie nieświadomie powtarzaj zdania: nie mam pieniędzy, na to mnie nie stać, zawsze mam długi i w ten sposób właśnie to zapraszają do swojego życia. I choć brzmi to jak magiczne myślenie, w które czasem trudno uwierzyć to tak właśnie jest, przyciągasz myśleniem i zachowaniem swoją biedę lub swoje bogactwo.

Jeśli masz wątpliwości co do własnych możliwości, zacznij obserwować bogatych ludzi. Zobacz w jaki sposób myślą i się zachowują, nie wybierają najtańszej kawy, nie kupują tylko gdy widzą promocję, nie boją się podejmowania nowych decyzji we własnym biznesie, są otwarci na przepływ gotówki. Możesz pomyśleć, że, nie robią tak, bo są bogaci, ale w tym właśnie tkwi sekret, najpierw musisz się nauczyć żyć jak człowiek, który ma więcej pieniędzy, aby się nim stać. Nie będę namawiać do zakupów, na które cię nie stać, ale zachęcę do większej swobody i do porzucenia strachu w temacie pieniędzy. Spróbuj zamienić niesprzyjające przekonania na sprzyjające, np. nie mam pieniędzy na pieniądze przychodzą do mnie zawsze na czas, kupuję tylko tanie produkty na kupuję zdrowe produkty, na które zawsze mnie stać.

Zacznij się obserwować w sklepie, płacąc rachunki, będąc w restauracji. Wsłuchaj się w swoje myśli, czy słyszysz – ale drogo, na to mnie nie stać i czujesz jak ściska ci się żołądek? Jeśli tak, to pora zmienić swoje przekonania i zacząć kontrolować swoje myśli. Możesz powiedzieć do siebie, a właśnie, że mnie stać, bo mam pieniądze w portfelu lub jestem w trakcie zmiany myślenia i pieniądze płyną do mnie stopniowo.

W ten sposób możesz zacząć zmieniać swoje życie, skupiaj się na wdzięczności za to co już dziś masz, zapisuj wszystkie wpływy, które dostajesz, a przestań zapisywać ile i na co wydajesz. Pozwól sobie na obiad w lepszej restauracji, pójdź tam gdzie wcześniej sobie nie pozwalałeś, bo uważałeś, że jest za drogo, zainwestuj w siebie, pójdź na kurs, warsztaty, o których od dawna marzyłaś. Staraj się wydawać pieniądze z lekkością, ponieważ one lubią być w ruchu. Wydawane wracają. Zacznij myśleć o pieniądzach w inny sposób, nie traktuj ich jak temat tabu, myśl o nich dobrze, ciesz się z nich gdy są. Obserwuj zmiany w swoim myśleniu i te, które zachodzą w przypływie pieniędzy. Zmiana nawyków myślowych to proces, zajmuje trochę czasu, ale robiąc to codziennie można szybko zobaczyć pierwsze rezultaty. Zmieniając się w środku, zmienisz się na zewnątrz, bo jak powiedział Albert Einstein:

“Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów”.

Autorka: Magdalena Juda – interesuję się rozwojem osobistym i duchowym, kocham naturę, podróże. W wolnym czasie robię łapacze snów i maluję plecaki. Lubię słuchać historii innych ludzi, być w drodze.

Sprawdź też: Jak mieć zawsze pieniądze? 10 zasad aby nigdy nie zabrakło pieniędzy w portfelu

Podoba Ci się? Postaw mi kawę na buycoffee.toi rośnij z nami w siłę!