Zmień myślenie, a zmienisz swoje życie! Według słynnego Briana Tracy trenera rozwoju osobistego, przedsiębiorcy i autora licznych bestsellerów jeśli chcesz zmienić swoje życie, musisz mieć odpowiednie nastawienie mentalne. Sukces wymaga odpowiedniego ukierunkowania. Brian Tracy w swojej książce Przemiana Feniksa wskazuje siedem sposobów myślenia — inaczej ukierunkowań, które są praktykowane przez 10% najwybitniejszych specjalistów w dowolnej dziedzinie. Wyróżniają one osoby, które cieszą się największym szczęściem i odnoszą najbardziej imponujące sukcesy.

„Jakość Twojego myślenia wpływa na jakość Twojego życia bardziej niż jakikolwiek inny czynnik. Tak naprawdę przez większość czasu stajesz się tym, co myślisz. Zmieniając
myślenie, zmieniasz swoje życie”. – Briana Tracy

Jak myśleć aby osiągnąć sukces? 7 rodzajów ukierunkowania

#01 Ukierunkowanie na przyszłość

Pierwszym z nich jest ukierunkowanie na przyszłość. Możesz stworzyć wyraźną, pozytywną, ekscytującą wizję swojej przyszłości. Najlepiej w perspektywie 5 lat fantazję dokładnie opisującą, jak ma wyglądać twoje życie w przyszłości. Ta wizja jest potężną motywującą siłą, która pomaga Ci zachować pozytywne nastawienie i przypomina, aby zawsze myśleć do przodu. Liderzy mają wizję, a nieliderzy jej nie mają. Kiedy stworzysz ekscytującą wizję przyszłości, staniesz się liderem w swoim życiu.

#02 Ukierunkowanie na cel

Drugi rodzaj to ukierunkowanie na cel. Wymaga to stworzenia listy celów, które chcesz osiągnąć w danym roku. Wybierz najważniejszy z nich, opracuj plan jego osiągnięcia, a następnie realizuj ten plan dzień po dniu, aż odniesiesz sukces. Już samo to ćwiczenie może odmienić twoje życie.

#03 Ukierunkowanie na doskonałość

Trzeci to ukierunkowanie na doskonałość. Obiecaj sobie już dzisiaj, że zostaniesz mistrzem w tym, co robisz. Dołącz do grona 10% najwybitniejszych specjalistów w Twojej dziedzinie. Wybierz jedną umiejętność, która pomoże ci bardziej niż jakakolwiek inna zdolność, i obiecaj sobie, że opanujesz ją do perfekcji. Zdobywaj kolejne umiejętności, jedną po drugiej.

#04 Ukierunkowanie na rezultaty

Czwarty rodzaj to ukierunkowanie na rezultaty. Prawda jest taka, że dostajesz pieniądze wyłącznie za rezultaty, które osiągasz dla innych osób. Planuj każdy dzień z listą, która będzie uporządkowana według priorytetów. Zawsze szukaj sposobów na to, żeby jak najlepiej wykorzystać czas. Ciągle zadawaj sobie pytanie: „Co mogę zrobić — ja i tylko ja — żeby naprawdę coś zmienić w moim życiu?”. Wytrwale nad tym pracuj.

#05 Ukierunkowanie na rozwiązania

Piąty to ukierunkowanie na rozwiązania. Życie jest pasmem problemów, trudności, wyzwań, przeciwieństw, przeszkód i tymczasowych niepowodzeń. To, jak reagujesz na te wszystkie wzloty i upadki, ma duży wpływ na Twoje sukcesy i poziom odczuwanego zadowolenia. Nie skupiaj się na problemach, tylko na rozwiązaniach. Im więcej będziesz o nich myśleć i mówić, tym bardziej ukierunkujesz się na rozwiązania — i tym więcej rozwiązań będziesz w stanie wymyślić, żeby wyeliminować problemy, które stoją na drodze do Twojego celu.

„Najlepsi myślą o tym, czego pragną i jak to zdobyć. Przeciętni myślą o tym, czego nie mają i kto jest temu winien”. – Brian Tracy

#06 Ukierunkowanie na rozwój

Szósty to ukierunkowanie na rozwój. Obiecaj sobie, że będziesz się uczyć przez całe życie. Jeśli chcesz więcej zarabiać, musisz więcej wiedzieć i więcej umieć. Każdego roku inwestuj w swój umysł co najmniej tyle samo, co w swój samochód. Jeżeli poświęcisz tyle czasu i pieniędzy na doskonalenie się w swojej branży, zwiększysz swoje szanse że osiągniesz bogactwo, szczęście i sukces.

#07 Ukierunkowanie na działanie

Siódmym ukierunkowaniem, które jest kluczem do wszystkiego, jest ukierunkowanie na działanie. Działanie jest wszystkim. Wykształć w sobie silną potrzebę działania. Szybko reaguj na każdą okazję i na każdy problem. Niech działanie stanie się Twoim naturalnym trybem reagowania. Bądź w ciągłym ruchu i wytrwale przybliżaj się do swoich celów. Powtarzaj sobie na okrągło te słowa: „Zrób to teraz. Zrób to teraz. Zrób to teraz”.

Słowo końcowe

Zmieniasz swoje życie zmieniając swoje myślenie. Masz w sobie wielki potencjał. Twoim zadaniem jest odblokować potęgę swojego umysłu poprzez nieustanne myślenie i mówienie o rzeczach, których pragniesz, a także o kierunku, w którym zmierzasz. Nie pozwalaj sobie na myślenie lub mówienie o tym, co Cię unieszczęśliwia, o problemach albo trudnościach. Wyrób w sobie nawyk skupiania się wyłącznie na najważniejszych celach, zadaniach i aktywnościach. Myśl i rozmawiaj w kategoriach rozwiązań i możliwości i przede wszystkim podejmuj działania — codziennie, dzień po dniu — które przybliżą Cię do zdobycia tego, czego naprawdę pragniesz.

„Wszystko sprowadza się do tego, aby myśleć lepiej o sobie, czuć się lepiej i osiągać lepsze wyniki we wszystkich obszarach życia. Podstawowe założenia, które przyjmujesz, wpływają na to, w jakim kierunku podąża całe Twoje życie”. – Brian Tracy

Powstać jak feniks z popiołów!

Jeśli chcesz nadać swojemu życiu kierunek działania, pragniesz ubrać swoje marzenia w cele i plany oraz rozwinąć w sobie cechy, które wyróżniają osoby odnoszące największe sukcesy sięgnij po książkę Briana Tracy Przemiana Feniksa. Ten praktyczny poradnik pisany w charakterystycznym dla Briana Tracy stylu ułatwi ci wprowadzenie pozytywnych zmian, które sprawią, że przejmiesz kontrolę nad swoim życiem, a w efekcie łatwiej wyznaczysz i osiągniesz cele stanowiące o Twoim sukcesie i poczuciu satysfakcji.

Przemiana Feniksa. - Brian Tracy
Przemiana Feniksa. – Brian Tracy

Dzięki książce Przemiana Feniksa Briana Tracy dowiesz się m.in.

  • jak zmiana myślenia może zmienić życie
  • co robić, aby uwolnić swój potencjał
  • jak zmotywować się do osiągania maksymalnej wydajności
  • nauczysz się wpływać na ludzi, lepiej zarządzać sobą w czasie i jak uprościć swoje życie
  • odkryjesz i rozwiniesz 12 cech ludzi sukcesu, które pomogą Ci ruszyć do przodu w pracy i życiu prywatnym.

Z pomocą tej książki jeśli skorzystasz w praktyce z zawartej w niej wiedzy, możesz przejść całkowitą przemianę i niczym mityczny feniks odrodzisz się z popiołów z nowa siłą!

„Aby zmienić sposób myślenia, musimy przyjąć do wiadomości fakt, że jesteśmy niezwykli, mamy niesamowite zdolności i potencjał i możemy osiągnąć wszystko, czego pragniemy”. – Brian Tracy

Sprawdź też: Nawyki milionerów. 10 nawyków szczęśliwości droga do bogactwa i sukcesu