Zastanawiałeś się kiedyś, jak przyciągnąć do siebie, to czego pragniesz? Patrzyłeś na innych ludzi i zastanawiałeś się, dlaczego to oni dostają awans, zarabiają na giełdzie i wygrywają w lotto? Jak to się dzieje, że jednym sprzyja szczęście, a innym nie? Jak osiągnąć sukces, miłość i mieć w życiu szczęście? Oto 5 kroków do skutecznej manifestacji tego czego pragniesz. Zaczynamy!

“Jeśli odczuwasz znudzenie życiem — nie budzisz się każdego ranka z wielkim pragnieniem działania — nie masz wystarczających celów”.

Jak osiągnąć sukces, miłość i mieć w życiu szczęście? 5 kroków do skutecznej manifestacji

Może inni potrafią manifestować swoja marzenia?

Prawo przyciągania nie jest magią i nie polega na tym, że siadamy na wygodnym fotelu i czekamy, aż manna spadnie nam z nieba. Do przyciągnięcia do siebie szczęścia potrzeba zdecydowanie więcej. Prawo przyciągania ma to do siebie, że zupełnie tak samo jak grawitacja działa, czy tego chcesz, czy nie. To logiczne, jeśli we wszechświecie wszystko jest energią, my także jako ludzie jesteśmy energią, a co więcej, jako gatunek inteligentny możemy dowolnie ją wytwarzać. Ważne jest, by nie sabotować własnych działań i nie działać wbrew siłom wszechświata.

#01 Zacznij od tego, czego chcesz

Podstawa rozwoju osobistego to umiejętność definiowania swoich pragnień. Nie da się spełnić marzeń, jeśli ich nie poznamy. Zacznijmy od dokładnego zdefiniowania, czego chcemy: satysfakcjonującej pracy, udanego związku, domu, rocznych wakacji… Pomyślmy, czy spełnienie naszego marzenia, da satysfakcje tylko nam, czy też posłuży innym. Trudno dążyć do spełnienia marzenia o domu na wsi, jeśli wiemy, że nasza rodzina nienawidzi prowincji i nie będzie chciała w takim domu mieszkać. Naszym marzeniom musi towarzyszyć pozytywna wibracja, bo wtedy się spełniają.

#02 A teraz pomyśl, dlaczego

Mieś, posiadać… Ale po co? Zastanów się, czy to, co chcesz przyciągnąć, faktycznie da ci szczęście? Pomyśl, czy przypadkiem nie sprawi ci więcej kłopotu, niż da satysfakcji. Żyjemy w świecie, w którym posiadanie zaczyna być celem samym w sobie, a przecież nie chodzi o to, by mieć pieniądze na koncie, tylko faktycznie czerpać z nich radość. Chcesz mieć nowe auto, lepsze niż sąsiad? Pomyśl, po co. Czy przypadkiem nowy samochód nie stanie się dal ciebie kolejnym powodem do stresu, czy nie zaczniesz się denerwować przy każdym parkowaniu, bać stłuczki czy kradzieży? Posiadanie może być stresujące, jeśli nie wiesz, dlaczego chcesz mieć daną rzecz.

#03 Zaufaj i nie pytaj, jak

Bywają cele realne i takie, które wydają się nie do zrealizowania. Cóż, jeśli zarabiasz średnią krajową, a marzysz o domu na wybrzeżu Hiszpanii, najlepiej z basenem i garażem, w którym trzymasz dwa samochody, nie możesz pytać: jak? Zwyczajnie, odpowiedź na to pytanie nie istnieje, bo na tym etapie twojego życia, marzenie jest nierealne i niemożliwe do spełnienia. Gdy spytasz, jak i policzysz, skażesz się na klęskę, bo przestaniesz otwierać się na szansę spełnienia marzenia, pomimo wszystko i wbrew rozumowi. A marzenie da się spełnić, tylko trzeba wierzyć, że pomoże ci w tym wszechświat, a nie rozum.

#04 Ufaj intuicji

Musisz dostroić się do wyższych częstotliwości i wsłuchać w to, co wszechświat ma ci do powiedzenia. Nie musisz wiedzieć, jak i kiedy to się wydarzy, wystarczy, że będziesz wiedzieć, co ma się zdarzyć i dlaczego. Teraz tylko pozwól działać sile przyciągania, myśl i wizualizuj, a przede wszystkim, ufaj intuicji. Na poziomie świadomości, wiemy i rozumiemy, co ma się wydarzyć, ale nasza podświadomość działa jak program komputerowy. Przetwarza dane i podsuwa nam gotowe rozwiązanie. Czujemy je dzięki intuicji. Teraz tylko wystarczy odrzucić uprzedzenia i blokady, przestać myśleć stereotypowo, a świat da ci to, czego chcesz.

#05 Ciesz się tym, co masz

To smutne, ale bardzo często w pogoni za spełnieniem kolejnego marzenia, dążeniem do realizacji następnego celu, wytracamy zdolność cieszenia się tym, co mamy. Tak bardzo skupiamy się na naszych celach, że nie potrafimy docenić tego, że jesteśmy zdrowi, starcza nam pieniędzy na opłaty, czy mamy satysfakcjonujący związek. Zapominamy o urodzie wschodzącego słońca, przyjemności płynącej z kubka herbaty czy dotyku ukochanej osoby. Nie zapominajmy o docenianiu tego, co już udało nam się osiągnąć, bo wszechświat potrafi być przewrotnie złośliwy.

Bądź wytrwały i nie ustawaj w działaniach, a większość pragnień okaże się możliwa do zrealizowania!

Sprawdź też: Afirmacje i ich siła. Jak przyciągnąć do swojego życia to czego pragniesz?

“Pragnienie jest kluczem do motywacji, ale to determinacja i zaangażowanie w nieustanne dążenie do celu — zaangażowanie w doskonałość — pozwolą ci osiągnąć upragniony sukces. – Mario Andretti

Podoba Ci się? Postaw mi kawę na buycoffee.toi rośnij z nami w siłę!