Dopadła Cię jesień? Chcesz wiedzieć jak pokonać jesienną chandrę? Mamy na to sposób. Przede wszystkim musisz zmienić bieg swoich myśli. Pamiętaj, że Twoje przekonania kształtują Twoją rzeczywistość. Tak, jesień jest szara, pochmurna, zimna i deszczowa. Ale to tylko pora roku, a nie twój nastrój.

Jesień to naturalny cykl natury, czas odpoczynku. W tym okresie człowiek również musi trochę zwolnić, poświęcić czas dla siebie i swojej wewnętrznej ciszy, ale nie na stałe. Nie pogrążaj się długo w przygnębieniu.

„Jesień jest takim czasem w roku, kiedy Matka Natura mówi: “spójrz, jak łatwe, jak zdrowe i jak piękne może być odpuszczanie” – Toni Sorenson

Jak pokonać jesienną chandrę?

Możesz udekorować jesień swoimi kolorami, uczynić ją bardziej przytulną, ciepłą i czarującą.

Oprócz zmiany nastawienia do jesieni istnieją inne proste sposoby na pokonanie jesiennej chandry:

  1. Dodaj więcej ciepła swojemu życiu: zapal świece w domu, zaopatrz się w przytulne ciepłe skarpetki, miękki koc, sweter z dzianiny. Chodź częściej do łaźni, na przykład do łaźni tureckiej. Niech w związku będzie więcej ciepła: częściej przytulaj się z bliskimi, mówcie do siebie dobre słowa, uśmiechaj się i żartuj.
  2. Zaparz sobie pyszną herbatę, kup nie tylko torebki herbaty, ale rozgrzewającą herbatę z kawałkami owoców, kwiatów i jagód, przywodzącą na myśl lato. Grzane wino też dobrze rozgrzewa również w zimnych porach. Dla tych, którzy w ogóle nie piją alkoholu, jest bezalkoholowe.
  3. Oglądaj pozytywne filmy: komedie, humorystyczne transmisje, po prostu śmieszne filmy.
  4. Dodaj więcej aktywności fizycznej do swojego życia, nie zatrzymuj się z naturą — ruszaj się.
  5. Włącz zabawną muzykę, tańcz i śpiewaj. Rano wykonuj przynajmniej prostą gimnastykę, rozprowadź krew, rozgrzej się.
  6. Czytaj swoje ulubione książki, uzdrawiające, inspirujące, motywujące.
  7. Częściej odwiedzaj znajomych, wychodź gdzieś w weekend.

Życie nie zatrzymało się wraz z jesienią, wciąż jest ciepło w przytulnych kawiarniach, kinach i właśnie w domach, w których można spotkać się w wesołym towarzystwie.

Jesień to nie czas na depresję. Życie toczy się dalej, a każdy dzień jest cudem i darem. Ciesz się tym!

Jesienią samotność jest bardziej odczuwalna. Szkoda, gdy nie ma z kim dzielić chłodnej jesieni, nie ma osoby, z którą można by się ogrzać. Cierpienie zaczyna się z powodu nieodwzajemnionej lub niespełnionej miłości. Ale nie możemy zmienić pogody, tak jak nie możemy zmienić niektórych okoliczności w naszym życiu. Pozostaje tylko zaakceptować wszystko takim, jakim jest. I zrozum, że wszystko jest dobrze. Wszystko idzie tak, jak powinno.

Wszystko dzieje się z jakiegoś powodu

Musisz uwierzyć, uświadomić sobie i zaakceptować, że wszystko, co dzieje się z człowiekiem lub się nie dzieje — wszystko ma jakiś sens, którego czasem od razu nie pojmujemy. Takich przykładów jest wiele. Spóźnili się na samolot — uniknęli katastrofy lotniczej, nie mieli z kimś związku — uniknęli bólu zdrady itd. Musisz nauczyć się ufać mądrości Wszechświata i słyszeć go w sobie.

Miłości nic nie ogranicza

Miłość jest wolna. Ten egoizm chce zawładnąć, związać ze sobą obiekt pożądania. A miłość jest poza granicami, poza zakazami. Ona po prostu jest. I możesz kochać zarówno na odległość, jak i w separacji. Nie wymagając niczego, nie oczekując niczego w zamian.

Wielu ludzi myli miłość z innymi uczuciami i z tego wynikają wszystkie problemy. Musisz kochać duszę osoby i nikt i nic w tym nie przeszkadza. Wielu kocha nie duszę, ale ciało. Trzymają się stanu, którego doświadczają obok tej osoby, uzależniają się i od tego stają się nieszczęśliwi.

Ale zadaniem człowieka jest być szczęśliwym, przeżywać czas wyznaczony mu na ziemi dla przyjemności, realizować swój potencjał, ujawniać swoje talenty i zdolności. Nie pozwól nikomu innemu kierować tobą, twoim nastrojem, twoimi myślami.

„Żyj życiem które sama zbudujesz, a nie które podyktują Ci inni”.

Kochaj siebie, swoją wolność, swój mikrokosmos.

Każda osoba to mała planeta, to własna przestrzeń, to głębia. A w duszy każdego człowieka jest źródło siły, źródło miłości. Nikt nie jest sam. I nie powinieneś ograniczać swojego tak fascynującego świata wewnętrznego przez przywiązanie do konkretnej osoby. Twój świat nie powinien kręcić się wokół tego. Rozejrzyj się. Wszędzie jest tyle ciekawych rzeczy, tyle nieznanych.

Każdego dnia możesz wymyślać sobie małe święta, znajdować powody do radości. Musisz nauczyć się dostrzegać piękno wokół i otwierać się na innych ludzi. Powoli zapoznaj ich ze swoim światem, otwierając do niego drzwi i poznając świat innych. Otacza nas wielu ciekawych ludzi. Nie skupiaj się na jednej osobie. Jeśli to los, to prędzej czy później będzie z tobą. Jeśli dla doświadczenia, to odpuść, życząc szczęścia. Nie skazuj się na cierpienie za kogoś innego. To udział słabych ludzi.

„Życie ma tyle kolorów, ile potrafisz w nim znaleźć”.

Uwagi końcowe

Musisz wybrać szczęście, a nie nudną egzystencję! Bądź szczęśliwy pomimo jesiennego bluesa. Wbrew prognozom pogody. Nie ulegając smutnej melodii deszczu. Odtwarzaj swoją muzykę.

Świętuj swój czas na tym świecie, świętuj swoje życie! Dopóki możesz się nim cieszyć, używaj go. Wypełniamy nasze życie przyjemnymi spotkaniami, radosnymi wydarzeniami, życzliwymi uśmiechami, delikatnymi uściskami… A takich szczęśliwych chwil powinno być jak najwięcej. Jesteśmy w stanie sami je stworzyć, dekorując nimi nasze życie.

Nie uzależniaj się od miłości. Bądź wolną, jasną, silną i niezależną Osobowością, a wtedy wszystko w życiu potoczy się tak, jak powinno. Wszystkie elementy układanki można łatwo ułożyć w piękny obraz, który stanie się Twoją rzeczywistością. Pamiętaj, że twoje życie jest odbiciem twoich myśli.

Klucze do szczęścia są w rękach samego człowieka. Nie dawaj tych kluczy nikomu innemu. Bądź panem własnego życia. Naucz się dostrzegać piękno wokół siebie.

„Życie to wieczna zmiana! Życie składa się z dobra i zła, z miłości i nienawiści, ze szczęścia i cierpienia. Nasza świadomość rozwija się po to byśmy mogli to zrozumieć i być szczęśliwym mimo wszystko”.

Sprawdź też: Chcesz utrzymać formę jesienią? Pomyśl o treningu interwałowym

A Ty jakie masz sposoby na jesień?