Masz marzenia, cele? Szybciej, łatwiej, przyjemniej- spełniaj marzenia i realizuj cele, używając pięciu tipów, które Ci to ułatwią

„Szczęśliwi są ci, którzy mają marzenia i są gotowi zapłacić cenę, która pozwoli je zrealizować”. – Leon J. Suenens

Jak spełniać marzenia i osiągać cele? 5 skutecznych tipów na sukces

#01 Wybierz zadanie, na które masz ochotę

Aby nie popaść w rutynę, ale też realizować małe cele, czerpiąc z tego przyjemność, wybierzmy zadanie, na które w tej chwili mamy najwięcej ochoty. Dążenie do celu to nie jest wyścig, ani spieranie się ze sobą, co takiego powinniśmy w danej chwili wykonać. Niektóre zadania będą odpowiednie do wykonania w innym momencie dnia, czy miesiąca, a za inne znów zabierzemy się teraz z przyjemnością.

Nie tyle osiągnięcie celu, a sama droga do niego powinna być dla nas pewnego rodzaju przyjemnością i czasem pełnym nauki o samym sobie, jak również o tym, czego dla siebie chcemy i czego od siebie oczekujemy. Są momenty, w których mamy siłę jedynie na niewielkie kroki naprzód, jednak są też takie, w których mamy wrażenie, że możemy przenosić góry, więc i te bardziej skomplikowane sytuacje przychodzą nam z większą łatwością. Dobierzmy więc zadanie zgodnie z naszym obecnym samopoczuciem i sytuacją, a wykonanie go zajmie nam zdecydowanie mniej czasu i dostarczy więcej przyjemności.

#02 Poznaj swoje słabe i mocne strony

Kolejną ważną rzeczą jest to, by poznać swoje słabe i mocne strony. Nikt z nas nie składa się wyłącznie z pozytywnych cech charakteru. Są rzeczy, nad którymi musimy pracować i to właśnie one w głównej mierze przyczyniają się do tego, że spełnianie marzeń nie przychodzi nam z taką łatwością, jakiej się spodziewamy. Dążąc do osiągnięcia konkretnego celu, warto wypisać sobie więc nasze wady i zalety, które mogą okazać się pomocne lub destrukcyjne w całym tym procesie. Uwidoczni to idealnie rzeczy, nad którymi musimy popracować dużo bardziej i te, których użycie może zdecydowanie ułatwić nam pracę.

Sprawdź: Jak odkryć swój talent i mocne strony? StrengthsFinder.

#03 Wizualizacja daty spełnienia marzenia

Wyobraź sobie do kiedy chcesz osiągnąć swoje marzenie. Nie musi to być konkretny dzień, z przypisaną do niego godziną. Wystarczy, jeśli za cel obierzemy sobie konkretną porę roku, czy nawet konkretny rok. Ważne tutaj jest to, aby data ta była realnie dostosowana do naszych możliwości. Zbyt krótki czas realizacji zadań spowoduje, że bardzo szybko zniechęcimy się, myśląc, że nie jesteśmy zwyczajnie w stanie dopełnić żadnego z założonych celów. Nawet jeśli wiemy, że nie jest to prawda, nasza podświadomość właśnie tak zadziała. Miejmy w głowie (lub na kartce) datę, która będzie nam przyświecać i kierujmy do niej nasze myśli i emocje. Im bliżej wyznaczonego terminu, tym determinacja również będzie dużo większa.

#04 Miej negatywne myśli pod kontrolą

Kontrolujmy negatywne myśli. Nie wiemy nawet, jak bardzo przeplatanie pozytywnych emocji negatywnymi myślami ma wpływ na to, co realnie dzieje się w naszym życiu. Każda myśl ma znaczenie, dlatego też tak ważne jest, aby nie skupiać się na tych o negatywnym wydźwięku. Słowa i myśli generujące właśnie taką energię działają destrukcyjnie na te wszystkie dobre i pozytywne sytuacje, które tworzymy sobie w swojej głowie. Nasza droga nabierze właśnie takiego charakteru, bowiem to, co negatywne, ma z reguły mocniejszy wydźwięk niż to, co dobre- prawda ta jest znana od wieków, natomiast to jedynie od nas zależy, które z nich przejmą władzę nad naszym umysłem.

Sprawdź: Siła pozytywnego nastawienia, czyli praktyczny poradnik zmiany myślenia

#05 Manifestuj marzenia i zacznij działać już teraz!

Podejmijmy się realizacji wyznaczonych zadań. Przy tym skupmy się na tym, jak będzie wyglądało nasze życie, kiedy uda nam się to już osiągnąć. Przepełnijmy się pozytywnymi emocjami, o których wspominaliśmy wcześniej i wskazane jest wręcz udawanie, że to, do czego dążymy, już się wydarzyło i obecnie znajdujemy się w wymarzonej sytuacji. O ile nie zabrniemy w to zbyt daleko i marzenia nie przysłonią nam rzeczywistości, możemy wykreować sobie ciekawy i skuteczny motor napędowy do spełniania poszczególnych celów prowadzących nas na szczyt. Cała nasza energia musi być skupiona właśnie na tej konkretnej czynności. To jest moment, w którym od tego, ile czasu i zaangażowania przeznaczymy na tę rzecz, zależy to, czy będziemy w stanie ją spełnić i czy z takim skutkiem, na jaki liczymy. Gdy już masz określony swój cel czas zacząć działać!💪🔥

Słowo końcowe

Manifestacja marzeń ma moc, o której wiele osób nie jest w stanie nawet pomyśleć. Ciężko jest nam dostrzec coś, czego nie możemy zobaczyć gołym okiem. Podróż w głąb siebie i docieranie do największych marzeń, jak również rozbieranie ich na czynniki pierwsze nie jest najprostsze na świecie. Każdy z nas musi dojść do tego w swoim tempie i na swoich zasadach. Techniki manifestacji pozwalają osiągnąć największy cel, jak również pomagają uporać się z problemami dnia codziennego. Każdą z nich możemy wykorzystywać przy wszystkich okazjach. Praktykowanie ich jak najczęściej sprawi, że będziemy korzystać z nich automatycznie, nie zastanawiając się nawet nad poprawnością ich wykonania. Jeśli staną się częścią naszego życia, dużo łatwiej będzie nam odznaczać kolejne punkty na mapie naszych marzeń.

„Najważniejsze jest aby się nie poddawać znaleźć siłę💪 w sobie i podążać za marzeniami. Nie ma co czekać, aż ktoś Cię popchnie do działania. Trzeba samemu dojrzeć do powiedzenia sobie – Teraz czas na mnie i moje marzenia!”

Sprawdź też: Najbardziej konieczna ze wszystkich umiejętności aby osiągnąć sukces