Opony to niezbędny element każdego pojazdu, który umożliwia jego prowadzenie. To one zapewniają przyczepność oraz poruszanie się samochodu po nawierzchni. Zaprojektowane są tak, żeby sprostać różnym wyzwaniom, które mogą się na drodze. Ich zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa, dlatego tak ważne jest, żeby były dostosowane do warunków atmosferycznych oraz rodzaju samochodu. Na rynku dostępne jest wiele rodzajów opon, między innymi letnie, zimowe oraz całoroczne. Szeroki wybór tych artykułów oferuje dobry sklep internetowy z oponami. W takim miejscu znajdziesz produkty od wyselekcjonowanych, topowych producentów. Nie każdy użytkownik samochodu, zwłaszcza jeśli jest mniej doświadczonym kierowcą, posiada rozległą wiedzę w tym temacie. Dlatego jeśli zastanawiasz się, jakie są rodzaje opon, kiedy je wymieniać, a także jak znaleźć najlepszy sklep internetowy z oponami, zapoznaj się z informacjami, które prezentujemy poniżej. Z pewnością poszerzą one Twoją wiedzą i pozwolą wybrać opony idealnie dopasowane do potrzeb Twoich i Twojego pojazdu.

  1. Rodzaje opon
  2. Kiedy wymieniać opony?
  3. Jak wybrać najlepsze opony?
  4. Opony całoroczne – zalety
  5. Gdzie najlepiej kupić opony?

Rodzaje opon

Zastanawiasz się, jakie wyróżniamy rodzaje opon? Przede wszystkim są to opony letnie, zimowe i całoroczne. Czym się różnią? Opony letnie przeznaczone są do jazdy od Wielkanocy do jesieni. Nie ma ustawowego obowiązku, żeby montować letnie opony, ale podczas dodatnich temperatur mają zdecydowanie lepszą przyczepność do nawierzchni. Dzięki temu przyczyniają się do bardziej komfortowej jazdy wiosną i jesienią. Duży wybór letnich kół posiada sklep internetowy z oponami, na przykład https://noweopony.pl/. Kolejny rodzaj opon to zimowe. Śnieg zalegający na drodze oraz ujemne temperatury mają bardzo duży wpływ na zachowanie się opon. Biorąc pod uwagę, że pogoda jest nieprzewidywalna, a zimy w Polsce robią się coraz intensywniejsze i dłuższe, zdecydowanie warto zaopatrzyć się w komplet wysokiej jakości opon zimowych. Ich ceny nie są niskie, ale tego typu opony są doskonale przystosowane do jazdy po śniegu i podczas dużych mrozów. Warto szukać promocji i wyprzedaży, które regularnie organizuje każdy dobry sklep z oponami. Innym rodzajem opon są całoroczne, przeznaczone do jazdy o każdej porze roku. Wielosezonowe opony ograniczają koszty wymiany u wulkanizatora, a przy tym zapewniają bezpieczne poruszanie się samochodu po nawierzchni zarówno latem, jak i zimą. Całoroczne opony cieszą się coraz większą popularnością wśród kierowców, jednak decyzja o ich zakupie powinna być dobrze przemyślana i dostosowana do indywidualnych potrzeb.

Kiedy zamieniać opony?

Zastanawiasz się, kiedy wymienia się opony? Jeśli posiadasz opony zimowe i letnie, musisz je zamieniać. Zazwyczaj zleca się to wulkanizatorowi. Przyjmuje się, że letnie koła zakłada się, kiedy temperatura sięga powyżej 7°C. Natomiast zimowe opony zakłada się analogicznie, kiedy temperatura spada poniżej tej wartości. Warto jednak poczekać, aż temperatura się ustabilizuje, a nie od razu decydować się na wymianę. Pogoda jest niestety chwiejna i może się zdarzyć, że decyzja o wymianie zostanie podjęta za szybko. Jeśli zdecydowałeś się na opony całoroczne, nie dotyczy Cię konieczność ich wymiany.

Jak wybrać najlepsze opony?

Nie wiesz, jak wybrać najlepsze opony? Przede wszystkim musisz dopasować je do swojego samochodu. Dobry sklep internetowy z oponami oferuje narzędzie, które w łatwy sposób pomoże Ci wybrać odpowiednie produkty. Możesz szukać opon według auta, wtedy wpisujesz takie dane jak marka, model, wersja, generacja i silnik pojazdu. Na tej podstawie system wybiera najodpowiedniejsze opony dedykowane Twojemu samochodowi. Możesz też filtrować opony na podstawie ich parametrów, takich jak szerokość, średnica, profil, producent, typ pojazdu, nośność, prędkość i przedział cenowy.

Opony całoroczne – zalety

Opony całoroczne cieszą się rosnącą popularnością wśród kierowców. Do ich zalet należy trwałość, niezawodność, dobra przyczepność do nawierzchni niezależnie od panujących warunków. Opony całoroczne nie są tanie, ale warto w nie zainwestować. Posiadanie jednego kompletu opon sprawia, że nie musisz przechowywać opon na zmianę i odwiedzać 2 razy w roku wulkanizatora. Bardzo duży wybór opon całorocznych znajdziesz tutaj https://noweopony.pl/opony/caloroczne. Wielosezonowe opony mają parametry porównywalne do letnich i zimowych, ale nie identyczne. Wybór najbardziej odpowiednich zależy od tego, jak dużo jeździsz i po jakim terenie, a także jaki masz samochód.

Gdzie najlepiej kupić opony? 

Jeśli stoisz przed wyzwaniem zakupu nowych opon, warto obejrzeć ofertę, jaką mają internetowe sklepy, bo możesz zostać miło zaskoczony. Sklep internetowy z oponami oferuje zwykle niższe ceny i ogromny wybór różnych modeli od najlepszych producentów. Dodatkowo często organizuje wyprzedaże i różnego rodzaju promocje. Warto sprawdzić ofertę internetową i tam wybrać najbardziej odpowiednie opony, które sprawdzą się przez wiele sezonów.