Jak zdobyć bogactwo? W dzisiejszych czasach bogacenie się i zapewnianie sobie bezpieczeństwa finansowego jest stosunkowo proste. Jest proste, ale to nie znaczy, że jest łatwe. W dobie globalizacji, łatwego dostępu do światowych rynków, nowoczesnych technologii i Internetu, sposobów na zarabianie pieniędzy nigdy nie było tak wiele jak kiedyś. Jednak wyzwaniem jest to, że żyjemy też w epoce, w której wiele osób oczekuje wyników bez żadnego wysiłku. Powszechne jest oczekiwanie natychmiastowej gratyfikacji. Chcemy wszystkiego już, od razu, tu i teraz. Brak nam cierpliwości i chęci do poświęceń.

Ludzie, więc pragną pieniędzy i bogactwa, ale wciąż szukają dróg na skróty. Szybkich sposobów na wzbogacenie się. Marzą, że w jednej chwili bez wysiłku i pracy, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki staną się bogaci. Ale prawda jest taka, że nie ma dróg na skróty. Sukces w jedną noc to mrzonka. Nie ma czarodziejskiej różdżki czy “magicznego przycisku”, którego wciśnięcie w jednej chwili odmieni nasze życie. Jeśli chcesz poprawić swoją sytuację finansową, stać się bogaty czy odnieść sukces musisz na to zapracować. Powinieneś postępować zgodnie ze sprawdzonymi zasadami, które od wieków pomagały ludziom sukcesu osiągać, to co sobie postanowili i do czego wytrwale dążyli.

Ten wpis nie udzieli Ci wszystkich odpowiedzi, jeśli chodzi o skuteczne sposoby na bogacenie się. Jeśli na to liczysz możesz przestać czytać i oszczędzić swój cenny czas. Jednak, może dać Ci cenne wskazówki i inspirację. Pozwoli Ci przemyśleć pewne kwestie dotyczące zarządzania finansami. Może sprawić, że zaczniesz iść we właściwym kierunku do zdobycia cennej wiedzy. Wiedza ta wykorzystana w działaniu w konsekwencji doprowadzi Cię do pożądanego przez Ciebie celu finansowego czy życiowego.

Pieniądze lgną do tego, kto rozumie proste prawa rządzące ich zdobywaniem. Obecnie pieniędzmi rządzą te same prawa, które obowiązywały, gdy wieki temu ulice starożytnego Babilonu wypełniali bogacze. Więc, bez dalszej zwłoki oto najlepsze rady na bogacenie się i życiowy sukces o najbogatszego człowieka w Babilonie. Niech pomogą Ci one podjąć decyzję o pełnym zainwestowaniu w solidną jak skała edukację finansową i doprowadzą Cię do obfitości i bogactwa. Zaczynamy!

Jak zdobyć bogactwo? Cenne rady najbogatszego człowieka w Babilonie

Aby zrealizować swoje cele i pragnienia, musisz umieć dobrze obchodzić się z pieniędzmi.

Nasze czyny nie będą mądrzejsze niż nasze myśli. Nasze myślenie nie może być mądrzejsze od naszego zrozumienia.

Inwestujcie wasz skarb z wielką rozwagą, aby go nie stracić. Lichwiarskie procenty to złudne syreny, które kuszą nierozważnych na skały strat i wyrzutów sumienia.

Część tego co zarabiasz, powinieneś zatrzymać dla siebie

Część tego, co zarobię, należy do mnie. Powtarzajcie to sobie z rana, zaraz po przebudzeniu. Powtarzajcie w południe. Powtarzajcie wieczorem. Powtarzajcie w każdej godzinie dnia. Powtarzajcie, dopóki słowa te nie będą dla was tak wyraźne, jakby były wypisane ogniem na niebie.

Odłóż ze swoich zarobków jedną dziesiątą i zainwestuj ją roztropnie.

Wyrażam swój podziw dla ciebie, który jesteś obcy w naszych murach, ale nie wahasz się powiedzieć prawdy.

Zdałem sobie sprawę, dlaczego nigdy nie udało się nam zdobyć bogactwa. Nigdy go nie szukaliśmy.

Dobre rady nic nie kosztują, ale bacz, abyś słuchał jedynie tych, które są tego warte. Ktoś, kto radzi się osób niedoświadczonych w danej kwestii, zapłaci własnymi oszczędnościami, by dowieść, że ich rady są nieskuteczne.

Jeśli chcesz pomóc przyjacielowi, rób to w taki sposób, by jego problemy nie przeszły na ciebie.

Osiągnęliśmy sukces w tym, czemu oddawaliśmy się całym sercem.

Szukanie mądrej rady u przyjaciela nic nie kosztuje.

Bogactwo rodzi się tam, gdzie człowiek wkłada energię.

Im bardziej jesteś głodny, tym lepiej funkcjonuje twój umysł – i tym wrażliwszy jesteś na aromat jedzenia.

Cieszcie się życiem, póki tu jesteście.

Jeśli człowiek ma szczęście, nie da się przewidzieć, w czym mu się powiedzie. Wrzuć go do Eufratu, a może z niego wypłynąć z perłą w dłoni.

To samo słońce, które przyświeca nam dzisiaj, świeciło też w dniu, w którym urodził się twój ojciec, i będzie nadal świeciło, kiedy twój ostatni wnuk przejdzie na stronę ciemności.

Są dwa rodzaje wiedzy: to, czego nauczyliśmy się i co wiemy, oraz znajomość tego, czego nie wiemy.

Mądrość przychodząca z wiekiem jest niczym gwiazda, której niezmienne światło wskazuje drogę żeglarzom.

Zadecydowałem, że do spełnienia moich pragnień będę potrzebował czasu i wiedzy. Czasu wszyscy ludzie mają pod dostatkiem.

Nie można potępiać człowieka, któremu się powiodło, bo wiedział, jak osiągnąć sukces. Niesprawiedliwe również byłoby odebranie człowiekowi tego, co uczciwie zarobił, aby oddać to temu, który ma mniejsze zdolności

To, co nazywamy “koniecznymi wydatkami”, będzie rosło, póki nie dorówna naszym zarobkom, chyba że zaczniemy temu przeciwdziałać. Nie mylcie koniecznych wydatków z waszymi pragnieniami.

Zanim rozstaniecie się ze swoim skarbem, dobrze się zastanówcie, upewniając się, że w razie czego będziecie mogli go odzyskać. Nie dajcie się zwieść romantycznym pragnieniom szybkiego zarobku.

Ludzie czynu są ulubieńcami szczęścia

Najlepszym sposobem na przywabienie do siebie powodzenia jest wykorzystywanie nadarzających się okazji.

Każdy człowiek musi pokonać skłonność do odwlekania spraw, nim będzie dopuszczony do udziału w bogactwach Babilonu.

Nie ma łańcucha nieszczęść, którego nie dałoby się przerwać.

Bez mądrości majątek szybko przecieknie nam przez palce, ale każdy, kto ma mądrość, zdobędzie złoto.

Bogactwo, które szybko się pojawia, szybko znika. Bogactwo, które trwa, dając radość i satysfakcję właścicielowi, pojawia się stopniowo jako owoc wiedzy i konsekwencji działania.

Lepsza odrobina ostrożności niż wielki żal.

Nie możemy sobie pozwolić na brak właściwej ochrony.

Tam gdzie jest determinacja, znajdzie się i sposób.

Zły los dotyka każdego, kto woli pożyczać niż oddawać.

Najpierw dorób się armii złotych niewolników, potem będziesz mógł bez żalu spożywać wystawne bankiety.

Rady, w odróżnieniu od większości innych rzeczy, otrzymuje się za darmo, ale uważaj, by brać tylko to, co warto posiadać.

Każda złota moneta, którą zaoszczędzisz, jest niewolnikiem pracującym na ciebie. Każdy miedziak, który ona zarabia, jest jej dzieckiem, które także może dla ciebie zarabiać.

Pamiętaj, uczciwa praca dobrze robi pracującemu. Czyni go lepszym człowiekiem.

Poczuj jak to jest być wolnym człowiekiem. Postępuj jak wolny człowiek i odnieś sukces godzien tego miana! Zadecyduj, co chcesz osiągnąć, a praca pomoże ci tego dokonać!

Młodość jest ambitna. Młodość szuka drogi na skróty prowadzącej do sukcesu i wymarzonych rzeczy, które go uosabiają. Aby szybko się wzbogacić, młodzi często dokonują niemądrych pożyczek. Nie mając doświadczenia, nie zdają sobie sprawy, że dług bez szans na spłatę jest niczym głęboki lej, w który można szybko wpaść, a później długo walczyć na próżno.

Uprawa roli, uczciwy handel, wszelkie szlachetne zajęcia są okazją do zysku dzięki wysiłkom i dokonywanym transakcjom. Postępując w ten sposób, być może nie zawsze wygramy, ponieważ niekiedy nasz osąd może być niewłaściwy, a czasem wiatr czy pogoda przeszkodzą naszym działaniom. Jeśli jednak wykażemy się niezłomnością, możemy zazwyczaj oczekiwać, że uda się wypracować zysk. A wszystko dlatego, że zwiększamy swoje szanse.

Silna wola to jedynie niewzruszona determinacja, by wykonać zadanie, które sobie wyznaczyłeś.

Jeśli wyznaczę sobie jakieś zadanie, nawet najdrobniejsze, zrobię wszystko, aby je ukończyć. Jakże inaczej mógłbym zaufać sobie w ważniejszych kwestiach?

Na człowieka, który posiada własny dom, spływa wiele błogosławieństw. Ma on znacznie mniejsze koszty życia, dzięki czemu może więcej ze swoich zarobków przeznaczyć na przyjemności i zaspokajanie własnych pragnień.

Radzę wszystkim mężom żeby przedsięwzięli mądre i dobrze przemyślane działania, które pozwolą im zapobiec pustkom w sakiewce na starość. Pusta kiesa u człowieka zbyt starego, by cokolwiek zarobić, lub u rodziny pozbawionej głównego żywiciela jest bowiem prawdziwą tragedią.

Realizację celu musi poprzedzać pragnienie. Wasze marzenia powinny być silne i jasno określone. Pragnienia ogólne to jedynie zachcianki. Człowiekowi, który pragnie bogactwa, brakuje determinacji. Jeśli natomiast marzy o pięciu sztukach złota, nosi w sobie konkretne pragnienie, do którego realizacji może dążyć.

Złoto chętnie pomnaża się u tego – i takiej osoby szuka – kto odkłada nie mniej niż jedną dziesiątą zarobków, aby zgromadzić sobie majątek zabezpieczający przyszłość jego i jego rodziny.

Złoto pracuje pilnie i chętnie dla mądrego właściciela, który znajduje mu opłacalne zatrudnienie, pomnażając je niczym stada na polu.

Złoto szuka schronienia u ostrożnego właściciela, który inwestuje je zgodnie ze wskazówkami mądrych ludzi.

Złoto ucieka od ludzi inwestujących je w działania czy przedsięwzięcia, na których się nie znają, lub które nie mają aprobaty osób biegłych w zdobywaniu pieniędzy.

Złoto ucieka od tych, którzy żądają od niego nieprawdopodobnych procentów albo ulegają knowaniom oszustów i naciągaczy, lub też ufają w kwestii inwestowania własnemu niedoświadczeniu czy romantycznym pragnieniom.

Praca dała mu wielu przyjaciół… Praca przyniosła mu wiele zaszczytów… Praca była źródłem tych wszystkich rzeczy, którymi mógł się cieszyć

Jeśli nie zdobyliście przez te lata więcej niż absolutnie minimum potrzebne do przeżycia, to dlatego, że albo zaniedbaliście nauczenia się praw rządzących budowaniem bogactwa, albo też się do nich nie stosowaliście.

Sukces oznacza osiągnięcia, które są rezultatem naszych własnych wysiłków i umiejętności. Odpowiednie przygotowanie to klucz do sukcesu. Nasze czyny nie będą mądrzejsze niż nasze myśli. Nasze myślenie nie może być mądrzejsze od naszego zrozumienia.

Bogactwo niczym drzewo wyrasta z maleńkiego ziarenka. Pierwszy miedziak, który odłożysz, jest takim właśnie ziarenkiem. Im szybciej je posiejesz, tym szybciej ujrzysz, jak wyrasta z niego drzewo. Im pilniej będziesz odżywiał i nawadniał to drzewo, tym wcześniej będziesz mógł z zadowoleniem ułożyć się w jego cieniu.

Najpierw nauczyłeś się żyć za mniej, niż zarobiłeś. Potem nauczyłeś się szukać rad u tych, którzy mogli ci ich udzielić dzięki zdobytemu doświadczeniu. I wreszcie nauczyłeś się, jak skłonić złoto, by dla ciebie pracowało. Nauczyłeś się, jak zdobywać pieniądze, jak je zatrzymać i jak z nich korzystać.

Uwagi końcowe

Oto otrzymałeś cenne rady od najbogatszego człowieka w Babilonie. Dokładnie przestudiuj i zrozum te mądre słowa, a potem wciel je w czyn w swoim życiu.

Starożytne miasto Babilon to niezwykły przykład ludzkiej umiejętności osiągania wielkich celów z wykorzystaniem dostępnych środków. W historii świata trudno szukać drugiego tak wspaniałego miasta jak Babilon. Już sama nazwa stawia nam przed oczami bogactwo i splendor.

Niezwykłe skarbce Babilonu były pełne złota i kosztowności. Wszystkie zasoby zasilające to ogromne miasto były dziełem człowieka, podobnie jak jego bogactwa. Babilon co prawda jako miasto przestał istnieć. Chwała Babilonu w pewnym momencie zgasła. Jednak jego mądrość przetrwała do dziś i wciąż trwa.

Babilon dlatego stał się najbogatszym miastem starożytnego świata, że jego obywatele byli najbogatszymi ludźmi swoich czasów. Doceniali wartość pieniądza. Stosowali mądre zasady ekonomiczne w zdobywaniu pieniędzy, utrzymywaniu ich i pomnażaniu tego, co mieli. Zapewniali sobie to, o czym wszyscy marzymy – dochód na przyszłość i finansowa wolność.

Najbogatszy człowiek w Babilonie

W 1926 roku George Samuel Clason opublikował pierwszy z serii popularnych pamfletów dotyczących gospodarności i sukcesu finansowego, tworząc na poparcie swych tez przypowieści osadzone w starożytnym Babilonie. Najpopularniejszy okazał się Najbogatszy człowiek w Babilonie, przypowieść, od której pochodzi tytuł książki i powyższe cytaty.

Najbogatszy człowiek w Babilonie - George Samuel Clason

To legendarna, kultowa pozycja, która od dziesięcioleci jest natchnieniem dla coraz to nowych pokoleń. Określana mianem “przewodnika na drodze do finansowego oświecenia“, który odkrywa tajemnice jak stać się bogatym. Do dziś jest na listach bestsellerów. Przetłumaczona na wiele języków jest dostępna też po polsku, w przekładzie Małgorzaty Małeckiej.

Najbogatszy człowiek w Babilonie to książka zawierająca sekret przyciągania pieniędzy, utrzymania pieniędzy i sprawiania, by jedne pieniądze zarabiały następne. Opisane w niej rady są tak samo skuteczne obecnie, jak skuteczne były tysiące lat temu w Babilonie. A Babilończycy wiedzieli co nieco o pieniądzach.

To jedna z najlepszych, najpraktyczniejszych książek motywacyjnych poświęconych finansom osobistym i sztuce inwestowania. Jeśli jeszcze jej nie czytałeś to zrób to koniecznie. To niewielka inwestycja w stosunku do korzyści i zysków, jakie możesz dzięki nie osiągnąć.

“Przed Tobą rozciąga się przyszłość niczym droga wiodąca w dal. Napotkasz na niej cele, które zapragniesz osiągnąć, i marzenia, które będziesz chciał spełnić. Aby zrealizować swoje cele i pragnienia, musisz umieć dobrze obchodzić się z pieniędzmi Podobnie jak prawo ciążenia, reguły finansowe są uniwersalne i niezmienne. Niech sprawdzą się w twoim życiu tak, jak sprawdziły się u wielu innych osób. Niech staną się kluczem do pełnego portfela, okrągłej sumki na koncie i zadowalających wyników finansowych”.

Sprawdź też: Jak stać się bogatym? Sztuka bogatego życia 30 nawyków bogatych ludzi

Jaki jest Twój ulubiony cytat z najbogatszego człowieka w Babilonie?