Wszyscy marzymy o zwiększeniu swoich dochodów, ale bez odpowiedniego planu i jego realizacji nie da się tego osiągnąć.  Z oczywistych względów nie mogę dać Ci gotowego planu na to, jak zarabiać 2, 5 czy 10 razy więcej, bo każdy z nas ma inną sytuację życiową, umiejętności, cechy i problemy, więc ów plan musisz sam sobie stworzyć. Myślisz pewnie, że to zbyt trudne albo niemożliwe, ale spokojnie- cierpliwy to i kamień ugotuje. Gdy masz wystarczająco duże ambicje, Twój umysł sam popchnie Cię we właściwą stronę. Innymi słowy- gdy tak bardzo chcesz być bogaty, że nie wyobrażasz sobie życia bez tego, w końcu znajdziesz na to sposób. Choćbyś miał przetestować 100 różnych biznesów i 99 razy upaść, w końcu, siłą rzeczy (i statystyki) trafisz na ten jeden, który się uda. Zatem wspomniana cierpliwość się przydaje. Wraz z nią masa innych cech, jak samodyscyplina, pracowitość, i tak dalej, ale to przychodzi z czasem. Teraz po prostu nauczę Cię podstaw. Oto mój sposób, by dojść do celu i zarabiać więcej, aby spełniły się wszystkie Twoje marzenia.

„Wizja to sztuka dostrzegania tego, co dla innych jest niewidoczne”. – Bob Proctor

Jedyny słuszny, sprawdzony sposób, by być bogatym – miej wizję i cel.

Zacznij tworzyć w swoim umyśle obraz tego, czego chcesz w życiu.  Przemyśl szczegółowo, w jakim środowisku chcesz przebywać, jakimi ludźmi chcesz się otaczać.  Wybierz biznes, który jest realistyczny, rozwiązuje rzeczywisty problem i przyniesie ci wystarczający dochód.  Wizualizuj wszystkie detale w najdrobniejszych szczegółach. Następnie wyznacz sobie cel, który jest trudny do osiągnięcia, ale nie niemożliwy. Na początek zastanów się, co chcesz osiągnąć w ciągu jednego roku.

Niech Twoja wizja będzie jak najwyraźniejsza. Znajdź przynajmniej 30 minut każdego dnia, by o niej myśleć i pożyć chwilę marzeniami. Część z was już na tym etapie się oburzy i pomyśli- co za kretyńska porada, od marzeń jeszcze nikt się nie wzbogacił!

No, nie bezpośrednio. Chodzi jednak o coś innego. Te marzenia i wizje mają za zadanie stworzyć tak jasny i namacalny obraz w Twojej głowie, że w końcu w niego uwierzysz. Poczujesz to, zapragniesz tego, będziesz mieć siłę i motywację, by wcielić to w życie. Wiesz dlaczego 99% ludzi nie spełnia swoich marzeń lub nie osiąga sukcesu? Bo nie wierzą, że to możliwe! Powtarzająca się i coraz wyraźniejsza wizja w Twojej głowie tak zaprogramuje Twój umysł, że zaczniesz wierzyć, że to realnie jest do zrobienia, a zatem zaczniesz to robić. Bez wiary nie ma działania. Ludziom nie chce się robić czegoś, w co nie wierzą. Wiara dodaje skrzydeł.

Pamiętaj też, by w swojej wizji mieć jak najwięcej detali. To pomoże Ci się przygotować na wdrożenie jej w życie. Przykładowo, gdy marzysz o otwarciu firmy produkującej sandały i skarpety, sprawdź, ile kosztuje bawełna do wytworzenia skarpet i jak wygląda cały ten proces i jaki daje zwrot. Ilu ludzi potrzeba w fabryce, ile miejsca, jakie maszyny, jaki wkład początkowy… Rozmyślaj, jakie problemy napotkasz, rozwiązuj je. Ta wizja będzie tak realna, że gdy faktycznie wcielisz ją w życie, będziesz miał już gotowe rozwiązania na wiele problemów. Ponadto podczas tych rozmyślań na pewno wpadniesz na wiele ciekawych pomysłów, które przydadzą Ci się w przyszłości.

„Świat potrzebuje wszystkiego, co możesz dać”.

Wracając jednak do teraźniejszości: Każdy duży cel należy podzielić na mniejsze. Gdy masz swój wieloletni cel, podziel go na mniejsze, roczne cele. Roczny cel można podzielić na kilka kilkumiesięcznych. Warto mieć też cel codzienny, czyli jedną lub kilka rzeczy, które zbliżają Cię do Twojego większego celu.

Wypisz strategie osiągnięcia celu na dany rok. Pomyśl o wszystkich problemach, które napotkasz i jak sobie z nimi poradzić.  Pomyśl o wszystkich przeszkodach, które napotykasz na swojej drodze do sukcesu i naucz się sposobów ich unikania.  Dowiedz się, jakiego dodatkowego szkolenia lub kwalifikacji potrzebujesz, aby osiągnąć swój cel.  Usuń wszystkie negatywne myśli, które pojawiają się w twoim umyśle.  Spróbuj zwalczyć wszystkie negatywne myśli o swoich dochodach i biznesie.  Kontynuuj dążenie do celu, walcząc ze wszystkimi negatywnymi myślami, które Cię zniechęcają.

Zapisz wszystkie swoje plany, które chcesz osiągnąć za rok, jakie kroki zamierzasz podjąć.  Zaplanuj każdy krok i wykonuj z odpowiednim nabożeństwem.  W razie potrzeby skorzystaj ze wskazówek osoby, która jest lub była w miejscu, w którym Ty chcesz się znaleźć.

Ludzie, którzy odnieśli sukces, choć nie w Twojej branży, będą w stanie Cię poprowadzić. Miej pozytywne nastawienie i czytaj książki motywacyjne dla zachęty. Czerp z nich mądrość, przekładaj ją na swoje życie. Nie zazdrość ludziom sukcesu, tylko się nimi inspiruj.

Słowo końcowe

Zrób pierwszy krok do zbudowania własnej pomyślnej przyszłości. Utwórz w swoim umyśle obraz tego, jak chciałbyś, żeby wyglądało Twoje życie. Podejmij konkretną decyzję o trzymaniu się tej wizji, a do Twojego umysłu zaczną napływać pozytywne sposoby na zrealizowanie tego celu.

Pracuj nad swoją wizją, planem i celami, a gwarantuje Ci, że sposoby na zarabianie większej liczby PLNów i to w łatwiejszy sposób, będą Ci się nasuwać same. Po prostu myśl, myśl, myśl! Nie tyraj jak wół, bo nabawisz się problemów zdrowotnych. Usiądź na sofie i myśl intensywnie nad nowymi rozwiązaniami starych problemów, czy nowymi sposobami robienia jakiejś rzeczy. Uwierz mi, pomysły przychodzą do tych, którzy ich szukają. Niech Twoja wizja Cię napędza i motywuje, a plan wyznacza realne i mierzalne cele. W ten sposób możesz stać się bogaty szybciej, niż myślisz.

„Pieniądze nie stanowią sukcesu, stanowi go wolność”. – Bob Proctor

Sprawdź też: Bogaty, czy jednak biedny? To zależy od siedmiu cech. Sprawdź, czy je masz!

Podoba Ci się? Postaw mi kawę na buycoffee.toi rośnij z nami w siłę!