Twój potencjalny sukces i poziom bogactwa, do jakiego dojdziesz w życiu, zależą w zdecydowanej większości od cech, jakie posiadasz.  Istnieją pewne zalety, które cechują większość bardzo bogatych ludzi. Warto je w sobie doskonalić, by też dojść do posiadania dużego majątku w przyszłości. Pamiętaj, że Twój charakter nie był Ci dany przy urodzeniu, masz na niego realny wpływ. Budują go nawyki, które praktykujesz dzień za dniem.  Zatem- jakie cechy sprzyjają zarabianiu pieniędzy? Oto one:

“Twój charakter, sposób myślenia i twoje przekonania w największym stopniu decydują o tym, czy odniesiesz sukces”. – T. Harv Eker

Bogaty, czy jednak biedny? To zależy od siedmiu cech. Sprawdź, czy je masz!

#01 Wiara 

Oczywiście w siebie. Tylko gdy masz wewnętrzne przekonanie, że jesteś w stanie osiągnąć sukces- osiągniesz go.

Przekonania nie biorą się znikąd- jeśli więc Twój umysł podpowiada Ci, że nie osiągniesz sukcesu, znaczy to, że wewnętrznie odczuwasz, że nie jesteś w stanie tego zrobić.

Zmień swoje przekonania, zmieniając siebie- tylko tyle i aż tyle.

#02 Obsesja 

Każdy, kto osiągnął coś wielkiego, ma na tym punkcie “obsesję“. Możesz robić coś, czego nie lubisz, ale będziesz w tym mierny lub średni.

Rób to co kochasz, a będziesz mieć motywację by robić to nawet 16 godzin dziennie! 16 godzin?! Zwariowałeś?! Nie. Tyle pracuje Elon Musk. A robi to, bo chce polecieć na Marsa.

#03 Pracowitość 

Wynika bezpośrednio z obsesji, bo jeśli pracujesz nad czymś, co uwielbiasz, w co wierzysz i w czym widzisz dosłownie swoją misję, praca to już nawet nie praca, a po prostu hobby.

Większość bogatych ludzi, nie tylko miliarderów, ale i milionerów, bardzo dużo pracuje. Naśladuj ich.

#04 Ambicja 

Właściwie ta cecha jest najważniejsza. Bez pracowitości i obsesji niekiedy da się osiągnąć sukces, gdy wymyślisz coś rewolucyjnego. Bez wiary też, gdy nawet mimo jej braku zmuszasz się do czegoś. A bez ambicji? Nie da się!

“Fajnie byłoby zarabiać 5 tysięcy PLNów na rękę”- na tym kończą się aspiracje wielu młodych ludzi. Jak myślisz- będzie im się chciało pracować, albo chociażby myśleć o czymś, co wykracza poza wymarzone 5 tysięcy? Nie. Dlatego wysokie ambicje to podstawa.

“Nigdy nie bój się marzyć o wielkich rzeczach. Lepiej spełnić 1% gigantycznego celu, niż 100% miernego”.

#05 Szaleństwo 

Po części wynika z ambicji. Nie chodzi mi o chodzenie w kitlu i udawanie kogoś, kto uciekł z wariatkowa, a o szaleńczą wręcz wizję swojego sukcesu, która Cię doń przyciąga. O szaleńczy upór w tym co robisz, szaleńczo dużo myślenia i pracy nad tym, czy czasem szaleńczą skłonność do ryzyka, gdy takowe się opłaca.

Ludzie będą nazywać Cię stukniętym wariatem, czy mówić, że musisz odpocząć, albo wyluzować. Nie. Jeśli Twoim celem jest coś gigantycznego, nie słuchasz “małych ludzi”. Oczywiście czasem warto odpocząć, ale tylko Ty wiesz, kiedy. Na pewno nie każdego dnia po 3 godziny przed telewizorem. Sen to najlepszy odpoczynek. 6 godzin dziennie załatwi sprawę- tylko upewnij się, że to efektywny i głęboki sen, a nie przerywana drzemka.

#06 Kreatywność 

Bez niej konkurencja po prostu Cię zje. Kto wprowadza na rynek innowację, bogaci się.

Kto jest chociaż pięć lat do tyłu z technologią lub jakimkolwiek innym elementem firmy- może wypaść z gry.

#07 Chęć do nauki 

Jeśli myślisz, że szkoła nauczyła Cię czegokolwiek, niczego się nie nauczyłeś. Wiedzę musisz zdobywać sam- z zakresu tematów, które pomogą Ci osiągnąć sukces w swojej branży. Chcesz być dobrym copywriterem- ucz się zasad SEO, marketingu i wywierania wpływu na ludzi. Nie musisz znać na pamięć budowy komórki roślinnej, ani tablicy pierwiastków.

Jest jeszcze wiele cech, które mogą przyspieszyć lub hamować Twój postęp na drodze do sukcesu, więc pamiętaj, że nie sztuką jest samo posiadanie tych siedmiu cech, bo zazwyczaj sukces wymaga całościowo oszlifowanego charakteru. Samo posiadanie go to też nie gwarancja zwycięstwa, bo jeszcze trzeba umieć odpowiednio swoich zasobów (cech) używać.

“Żadna myśl nie mieszka w twojej głowie za darmo. Każda z myśli, które posiadasz, jest albo inwestycją, albo kosztem. Albo popchnie cię w stronę szczęścia i sukcesu, albo oddali cię od niego. Albo cię wzmocni, albo cię osłabi. Dlatego musisz mądrze wybierać swoje myśli i przekonania”. – T. Harv Eker

Sprawdź też: Nawyki milionerów. 10 nawyków szczęśliwości droga do bogactwa i sukcesu