Czy żyjesz życiem, z którego jesteś dumny? Każdego dnia robisz coś, co przybliża cię do tego, kim chcesz być? Czy tworzysz historię, która będzie dla ciebie źródłem radości i dumy w przyszłości? A może masz poczucie, że utknąłeś w martwym punkcie? Czujesz, że się nie rozwijasz, nie realizujesz, nie osiągasz swoich zamierzeń? Jeśli chcesz od życia czegoś więcej musisz rozwinąć w sobie mentalność zwycięzcy.

Nastawienie mentalne jest ważne. Twoje podejście do życia pełni rolę filtra, przez który postrzegasz świat. To może być zarówno przeszkodą, jak i motorem napędowym, wpływającym na realizację marzeń. Aby śmiało dążyć do  realizacji większych celów i sukcesu, konieczne jest przekonanie, że to, czego pragniesz, jest osiągalne. Nawet jeśli obecnie tego nie doświadczasz, wiara i przekonanie, że wkrótce to osiągniesz, jest kluczowe. To właśnie mentalność zwycięzcy, sposób myślenia dostępny dla każdego z nas.

„Jednym z największych wyzwań jest wyzwolenie się z sytuacji życiowej, która jest „dobra, ale nie mistrzowska”. – Lewis Howes

Jak osiągnąć i rozwijać mentalność zwycięzcy? Odblokuj moc swojego umysłu i żyj najlepszym życiem!

Jak osiągnąć i rozwijać mentalność zwycięzcy? Lewis Howes główny mówca i gospodarz cenionego podcastu The School of Greatness oraz autor bestsellera z listy New York Times i książki Mentalność Zwycięzcy uważa, że mentalność zwycięzcy zaczyna nabierać kształtów, kiedy rozpoczynamy podróż ku uzdrowieniu z doświadczonych w przeszłości traum i cierpienia. Dopóki się od nich nie uwolnimy, będziemy zupełnie nieświadomie zdawać się na ich łaskę.

„Naprawdę można napisać swoją przeszłość na nowo, żeby stworzyć sobie lepszą przyszłość”. – Lewis Howes

4 kroki na drodze do mentalnego zwycięstwa

#01 Krok – misja i cel

Jedną z głównych przyczyn, dla których ludzie nie dążą do wielkości, jest to, że na początku swojej drogi napotykają jej wroga: brak jasno sprecyzowanej istotnej misji. Kiedy nie wiesz, co tak naprawdę chcesz robić, trudno jest to realizować. Zatem krok pierwszy to ustalenie swojego życiowego celu.

„Chodzi o ustalenie, kim się jest i jak można w sposób autentyczny i wyjątkowy dla siebie sprawić, żeby otaczający nas ludzie i cały świat stali się lepsi”. – Lewis Howes

#02 Krok – pokonanie lęków

Brak jasno wytyczonej ścieżki tworzy w twojej duszy próżnię, którą natychmiast wypełniają lęki, smutek i problemy ze zdrowiem psychicznym. Dlatego tak ważny jest krok drugi czy wiedza jak pokonać najpowszechniejsze przeszkody stojące na drodze do zwycięstwa. Lęk przed porażką, sukcesem, tym, co myślą o tobie inni, i wreszcie przed tym, co sam o sobie myślisz.

„Prawda jest taka, że lęki pozostawione same sobie prowadzą nas wszystkich do tego samego miejsca: braku wiary w siebie i przekonania, że jesteśmy niewystarczający. Jedynym sposobem na ich pokonanie i przekształcenie jest stawienie im czoła”. – Lewis Howes

#03 Krok – rozwój mentalności zwycięstwa

W kroku trzecim istotne jest uzdrowienie swojej przeszłości i odkrycie swojej tożsamości. Głównym elementem mentalności zwycięstwa jest niezachwiane przekonanie, że jesteś wystarczający. Nie oznacza to, że dotarłeś już do końca swojej podróży, osiągnąłeś doskonałość czy zrobiłeś w świecie maksymalnie dużo dobrego. Oznacza to, że nadal się rozwijasz, nadal idziesz naprzód, próbujesz, potykasz się, uczysz i jednocześnie pomagasz innym ludziom robić to samo.

Dopiero po rozpoczęciu uzdrawiania przeszłości można dokonać autentycznej oceny czterech kluczowych elementów mentalności zwycięzcy, które składają się na coś, co Lewis Howes nazywa schematem mentalności w działaniu.

Schemat mentalności zwycięzcy:

 • Tożsamość: Jesteś co prawda bohaterem własnej przygody, ale prawdziwymi bohaterami stają się wyłącznie ludzie, którzy stawiają czoła wyzwaniom i je pokonują.
 • Myśli: Twoje myśli, zwłaszcza te niekontrolowane, kształtują twoją rzeczywistość. Najnowsze odkrycia neuronauki pomagają zrozumieć, co się dzieje w naszym mózgu i wykorzystać tę wiedzę z korzyścią dla nas.
 • Emocje: Uczucia są blisko związane z twoimi myślami i ciałem. W tym przypadku neuronauka i psychologia również dostarczają przełomowych spostrzeżeń. Paul Conti, autor doskonałej pozycji Trauma: niewidzialna epidemia, przypomina o konieczności uzdrowienia bólu pochodzącego z przeszłości, ponieważ „trauma zmienia nasze emocje. A zmienione emocje wpływają na nasze decyzje”.
 • Zachowania: Za pomocą swoich działań wcielasz w życie wewnętrzną mentalność. Istotną rolę w podtrzymywaniu nastawienia na sukces odgrywają twoje nawyki i zwyczaje.

„Dotarcie w każde wybrane miejsce, w którym warto się znaleźć, wymaga działania”. – Lewis Howes

#04 Krok – mistrzowski plan

Potrzebujesz też planu dochodzenia do mistrzostwa. Poniższe siedem działań, zapewni ci sprawdzony plan opracowany na podstawie własnego doświadczenia Lewisa Howesa oraz ogromnej wiedzy ekspertów, od których miał możliwość się uczyć.

 1. Zadawaj odważne pytania: Kiedy ośmielasz się stawiać sobie odważne pytania, sprawiasz, że niemożliwe staje się możliwe.
 2. Daj sobie pozwolenie: Kiedy drzwi zostaną już otwarte, musisz pozwolić sobie budzić się każdego dnia i przez nie przechodzić.
 3. Przyjmij wyzwanie: Jeżeli chcesz stać się nieustraszony, musisz z pełnym zaangażowaniem oddawać się pokonywaniu lęków, dopóki nie znikną.
 4. Zdefiniuj cele rozwoju:  Określ do czego dążysz. Jeżeli nie będziesz wyznaczać sobie celów, brak jasnej wizji tego, dokąd zmierzasz, utrudni ci osiągnięcie zwycięstwa.
 5. Pozyskaj wsparcie: Nie uda ci się osiągnąć wszystkiego w pojedynkę. Będziesz potrzebować pomocy płynącej z wnętrza w postaci nawyków i rutyn, a także zewnętrznego wsparcia znajomych, trenerów i innych osób, aby utrzymać się na właściwej drodze.
 6. Bierz się do pracy: Teraz jest czas na działanie. Naucz się realizowania założeń i angażowania się w istotne działania, żeby przeć naprzód niezależnie od wszystkiego.
 7. Doceń to! Wszystko to sprowadza się do uznania, że jesteś wystarczający, będąc autentycznym sobą, niezależnie od osiąganych wyników.

„Jeżeli wierzysz w siebie i codziennie trzymasz się wypracowanych nawyków, które potwierdzają tę wiarę, oraz zaplanowanych czynności, możesz osiągnąć w zasadzie wszystko – łącznie z sukcesem.”. – Lewis Howes

Słowo na zakończenie

Sukcesem, zwycięstwem, mistrzostwem jest odkrycie swoich wyjątkowych darów i talentów w celu realizowania istotnej misji i wywarcia jak największego pozytywnego wpływu na otaczających nas ludzi.

Czy jesteś gotowy odkryć swoje wyjątkowe dary i talenty, a potem w pełni zaangażować się w ich rozwijanie?

Bez względu na to, czy masz wrażenie, że utknąłeś w życiu przeciętnym – albo coś poszło nie tak i ledwo udaje ci się utrzymać na powierzchni, albo zdaniem innych wiedziesz dobre życie, ale ty sam w głębi duszy czujesz się niespełniony – czy po prostu chcesz przejść na wyższy poziom i zyskać dodatkową przewagę książka Mentalność Zwycięzcy ci w tym pomoże.

Mentalność zwycięzcy. -Lewis Howes
Mentalność zwycięzcy. –
Lewis Howes

Mentalność zwycięzcy pomoże ci odnaleźć własną istotną misję oraz pokonać lęki i zwątpienie w siebie, dzięki czemu uda ci się odblokować moc umysłu i nareszcie osiągnąć cele i marzenia, które od tak dawna ci się wymykają.

Mentalność zwycięzcy to:

 • Motywacja płynąca z własnej misji
 • Przekształcanie lęków w pewność siebie
 • Pokonanie braku wiary w siebie
 • Uzdrawianie doświadczonego w przeszłości cierpienia
 • Tworzenie zdrowej tożsamości
 • Podejmowanie działania zgodnie z planem osiągania mistrzostwa.

Kiedy odbędziesz tę podróż, a potem będziesz podtrzymywać mentalne nastawienie na sukces, otworzy się przed tobą mnóstwo możliwości. Twój potencjał będzie wręcz nieograniczony. Uwolnij kryjące się w tobie mistrzostwo! Stwórz mistrzowskie życie!

„Nie mam wszystkich odpowiedzi. Nikt z nas ich nie ma. Ale wspólnie możemy osiągnąć coś więcej, coś wspanialszego, a może nawet prawdziwy sukces. Nie twierdzę, że mnie się to już udało. Bynajmniej. Moja podróż nadal trwa. Ale… Jestem wystarczający”. – Lewis Howes

Źródło: Mentalność zwycięzcy. Odblokuj moc swojego umysłu i żyj najlepszym życiem – Lewis Howes, wydawnictwo Feeria 2023, tłumaczenie Ischim Odorowicz-Śliwa

Sprawdź też: Jak zwyciężać? Postaw na wygraną – wybierz sukces

Podoba Ci się? "Postaw