Oto 10 rzeczy, które powinieneś robić każdego dnia, aby poprawić swoje życie. Podejmij wyzwanie rób je codziennie przez 30 dni, a zobaczysz różnicę, która sprawi, że wejdą na stałe do Twojego harmonogramu dnia.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

Oto 10 rzeczy, które powinieneś robić każdego dnia:

#1 Wyjdź na łono natury

Wiele osób nie docenia tego, że obcowanie z przyrodą jest ważne. Spędzania czasu na wolnym powietrzu w otoczeniu natury nie tylko sprawia, że czujesz się lepiej, relaksujesz się i odpoczywasz od „miejskiej pustyni”, jeżeli na co dzień mieszkasz w dużej metropolii. Bycie bliżej natury może tez pozytywnie wpłynąć na Twoją kreatywność, poprawić koncentrację i pamięć oraz zmniejszyć poziom stresu.

#2 Spędzaj czas z rodziną i przyjaciółmi

Nigdy nie zapominaj o swojej rodzinie i przyjaciołach. Czasem natłok spraw i obowiązków do załatwienia sprawia, że zaniedbujemy relacje i bliskimi. Zarezerwuj w swoim harmonogramie czas na wzmacnianie więzi z rodziną i przyjaciółmi oraz budowanie nowych relacji. Z prowadzonych badań wynika, że spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi jest jednym z największych źródeł szczęścia w życiu człowieka. Bycie odludkiem, unikanie kontaktów z ludźmi sprawi, że będziesz samotny. Samotność może sprawić, że niektóre schorzenia pojawiać się będą częściej, a niektóre staną się groźniejsze dla życia. Samotność niestety może prowadzić do depresji, a czasem też do innych schorzeń, udaru, cukrzycy, czy ataku serca.

#3 Czytaj książkę

Każdego dnia weź książkę i po prostu czytaj. Książki potrafią przenieść nas w inny świat. Rozbudzają naszą wyobraźnię, przenoszą w inne miejsca i światy. Poświęć na czytanie każdego dnia co najmniej 20-30 minut. Czytanie pozwoli Ci ćwiczyć Twój mózg i zachować bystrość umysłu. Książki sprawiają, że wzbogacasz swoje słownictwo i zdobywasz nową wiedzę. Pozytywnie wpływają też na Twoją kreatywność. Czytanie książek każdego dnia może pozytywnie wpłynąć na Twoje życie.

#4 Okazuj bezinteresowną pomoc i wdzięczność

Wykonanie każdego dnia jakiegoś dobrego uczynku może sprawić, że nie tylko komuś pomożesz, ale również dzięki temu Ty poczujesz się lepiej. Czasem nawet zwykły uśmiech czy miłe słowo wypowiedziane do nawet obcej nam osoby może poprawić nastrój. Pamiętaj też o docenianiu i wyrażaniu wdzięczności za to masz oraz postaraj się też wyrażać wdzięczność w stosunku do innych osób. Takie gesty dobra mogą polepszyć Twoje życie i osób, które spotykasz na swojej drodze. Zachowując się w ten sposób będziesz szczęśliwszy. Poprawi to też Twoje relacje oraz może sprawić, że będziesz lepszą osobą. Możesz wspierać ludzi na wiele różnych sposobów. Istnieje dużo możliwości, by pozytywnie wpłynąć na czyjeś życie, a pomaganie innym ludziom czyni nas szczęśliwszymi osobami.

#5 Uśmiechaj się

Nie musisz mieć wielkich powodów do uśmiechu, jednak każdego dnia znajdź coś co sprawi, że się uśmiechniesz. Uśmiechanie się i śmiech to zdrowie i pozytywnie wpływa też na Twoje ciało. Sprawia, że lepiej dotleniasz organizm, rozładowuje stres, zwiększa odporność, poprawia nastrój, dodaje energii. Uśmiech sprawia również, że jesteś postrzegany przez innych jako osoba bardziej otwarta, sympatyczna i przyjazna. Pamiętaj o uśmiechu każdego dnia.

#6 Komplementuj innych

Wszyscy doceniamy miłe słowa kierowane w naszym kierunku i pochwały. Dlaczego, więc samemu regularnie nie rozdawać innym komplementów skoro samemu lubimy je przyjmować? Dobre słowo potrafi skutecznie poprawić humor i rozjaśnić ponury dzień. Skoro sami się mamy codziennie uśmiechać, warto też wywoływać uśmiech na twarzach innych ludzi. Pamiętaj też, że aby coś otrzymasz musisz też dać coś od siebie.  Mów komplementy tak często jak możesz tak wielu ludziom jak możesz. Będziesz dzięki temu bardziej szczęśliwy oraz sprawisz, że świat innych osób również zmieni się na lepsze.

#7 Porozmawiaj z nieznajomym

Rozmowa z osobą, której nie znasz, może być stresująca. Jednak czemu nie wyjść poza swoją strefę komfortu i nie porozmawiać z kimś kogo nie znamy. Kto wie może z takiej rozmowy, wyniknie coś wartościowego i zbudujesz nową relację. Rozmawianie z obcymi ludźmi ma też tę zaletę, że wzmacnia naszą pewność siebie. Pamiętaj, aby każdego dnia poszerzać swoją strefę komfortu i włączać do niej nowe elementy.

#8 Ćwicz

Każdego dnia poświęć czas na jakąś formę aktywności fizycznej. Regularne ćwiczenia i treningi przyniosą Ci wiele korzyści. Zwłaszcza jeśli wykonujesz pracę biurową przez wiele godzin w ciągu dnia, jakaś forma ruch i ćwiczeń jest Ci potrzebna. Regularna aktywność fizyczna jest ważnym elementem zarówno zdrowia fizycznego jak też psychicznego. Znajdź formę aktywności i ruchu, która sprawi Ci najwięcej przyjemności. Nawet jeśli do tej pory nie ćwiczyłeś, po prostu zacznij. Wiele ćwiczeń można wykonywać nawet w domu, nie musisz koniecznie zapisywać się do klubu fitness czy na siłownię.

Aby dowiedzieć się więcej o korzyściach jakie dają ćwiczenia fizyczne przeczytaj też: 6 powodów, że ćwiczenia fizyczne pomagają osiągnąć w życiu sukces

#9 Korzystaj z drzemki

Drzemka jest dobra na wszystko, korzystaj kiedy możesz. Zwłaszcza jeśli chcąc zintensyfikować czas na pracę i aktywne działanie kosztem krótszego snu w nocy, drzemka może być skutecznym sposobem na odzyskanie w ciągu dnia energii i szybką regenerację. Już 20 minut drzemki powiększa nasz zasób energii, poprawia naszą efektowność, koncentrację i skupienie. Według prowadzonych badań, ludzie którzy regularnie ucinają sobie w ciągu dnia drzemkę, w starszym wieku mają średnio o 5 lat “młodszy mózg“. Drzemka przywraca czujność, łagodzi stres, zmniejsza ryzyko chorób serca i zapobiega wypaleniu. To dobre powody, aby każdego dnia korzystać z dobrodziejstw drzemki.

#10 Naucz się czegoś nowego

Każdego dnia staraj się nauczyć czegoś nowego. Jak mówi powiedzenie „jeśli się nie rozwijasz stoisz w miejscu”. Bez nauki nie można mówić o rozwoju w żadnej dziedzinie życia. Każdego dnia przed pójściem spać, zadaj sobie pytanie „czego się dzisiaj nauczyłem?”. Źródeł pozyskiwania wiedzy i możliwości nauki jest obecnie bardzo dużo. Internet, radio, rozmowy z innymi osobami, to tylko przykłady, które pomogą Ci w nauce i dowiedzeniu się czegoś o czym do tej pory nie miałeś pojęcia i wzbogacają Cię w wiedzę. Poszerzaj swoje horyzonty myślowe, zdobywaj nowe kompetencje i umiejętności.

Co byś dodał do tej listy? Jaką aktywność moglibyśmy wykonywać codziennie, która pomogłaby nam poprawić nasze życie?