Co liczy się dla Ciebie bardziej: sukces materialny czy duchowy? A dlaczego nie mieć obu? Nie musisz przecież od razu pozbywać się wszystkich dóbr doczesnych i żyć jak mnich aby być uduchowionym, ani też sprzedawać swojej duszy i harować kosztem wszystkiego innego, aby odnieść sukces. Jak pogodzić duchowość z sukcesem? Musisz połączyć w sobie dwie potężne siły. Musisz być jak Budda i Twardziel w jednej osobie. Z błogością Buddy i mocą Twardziela staniesz się swoją najlepszą wersją dla siebie, dla rodziny, dla społeczności i dla świata! Staniesz się prawdziwym mistrzem sztuki życia!

„Budda i Twardziel. Bycie prawdziwym Mistrzem Życia wymaga zintegrowania obu tych podejść. Gdy tego dokonasz, będziesz wieść życie na zupełnie innym poziomie niż większość ludzi”.

Sekret duchowej sztuki sukcesu

Twórcą koncepcji łączenia w sobie tych dwóch skrajnych postaw jak Budda i Twardziel jest Vishen Lakhiani założyciel i CEO Mindvalley oraz jedna z najbardziej wpływowych postaci na scenie współczesnej teorii rozwoju osobistego.

Misją Vishen Lakhiani jest zrewolucjonizowanie globalnego systemu edukacji poprzez zastosowanie nowych modeli poszerzania ludzkiego potencjału. Program nauczania Mindvalley koncentruje się na rozwoju osobistym, medytacji mindfulness, zagadnieniach dobrostanu i produktywności.

Lakhiani jest też autorem Kodu nadzwyczajnego umysłu, bestsellera „New York Timesa” przetłumaczonego na ponad dwadzieścia języków oraz książki Budda i Twardziel, która gdy ją przeczytasz prawdopodobnie podważy Twoje najgłębsze przekonania na temat życia i sukcesu.

„Wszyscy żyjemy zgodnie z narzuconym nam zestawem reguł. Te przekonania zostały wtłoczone w naszą psychikę przez rodziców, nauczycieli, kulturę, władze i media. Są one powszechne. A gdy ich nie kwestionujemy, wpadamy w ich pułapkę. Okradają nas z pełniejszego życia, jakie moglibyśmy wieść. […] Musisz zrozumieć, że niezależnie od swojej sytuacji posiadasz niewiarygodne i unikalne moce, których musisz nauczyć się używać. Ciężka praca i bieganina jako recepta na sukces to współczesny mit. Mamy w sobie duszę, której wielu z nas w działalności zawodowej woli nie dopuszczać do głosu. To jest breguła (bezesensowna reguła). Gdy wprowadzasz do pracy przebudzony umysł, zaczyna się dziać magia!” – Vishen Lakhiani

Buda + Twardziel = Mistrz sztuki życia!

Budda to archetyp duchowego mistrzaNie chodzi tu dosłownie o Buddę, ale osobę, która potrafi żyć na tym świecie, ale porusza się z łatwością, gracją i płynnością, zupełnie jakby świat był jej posłuszny.

Twardziel to ktoś, kto wprowadza zmiany. To archetyp osoby, która żyje dla zmian, budowania, programowania, wynajdywania i przewodzenia. Jej celem jest popychanie ludzkości do przodu, by tchnąć życie w nowe struktury przestrzeni fizycznej. Twardziel reprezentuje życzliwego burzyciela — osobę podważającą normy po to, byśmy my ludzie mogli być lepsi jako gatunek.

Co osiągniesz łącząc Buddę z Twardzielem?

Vishen Lakhiani uważa, że łącząc w sobie te dwa piękne oblicza bycia człowiekiem – Buddę z Twardzielem -stajesz się prawdziwym „Mistrzem Życia”, zyskujesz:

#01 Błogość

Znajdziesz wielką radość w tym, co robisz. Praca i zabawa staną się jednym.

#02 Odporność na przytłoczenie

Nie będziesz się martwić nawałem pracy. Wielozadaniowość stanie się łatwa.

#03 Relacje

Będziesz generować pozytywną aurę i energię w kontaktach z ludźmi, z którymi współpracujesz. Wszystkie relacje staną się relacjami typu zwycięstwo-zwycięstwo (ang. „win-win”), a wszystkie interakcje będą przepełnione dobrem i troską.

#04 Inspiracja na żądanie

Będziesz potrafić na zawołanie rzucać pomysłami, inspirować i myśleć twórczo, przez co staniesz się źródłem innowacji i kreatywności.

#05 Obfitość

Finanse, zdrowie, miłość, doświadczenia życiowe — zaczniesz dostrzegać obfitość w każdym aspekcie swojego życia.

#06 Przepływ i spokój

Życie zacznie płynąć, jakby zostało pobłogosławione szczęściem i synchronicznością. Będziesz wręcz odnosić wrażenie, że jesteś w rękach życzliwego Wszechświata.

#07 Zakrzywiona rzeczywistość

Będziesz spokojnie realizować swoje potrzeby, jakbyś był wspierany przez Wszechświat.

„Mistrz sztuki życia nie skupia się na rozróżnieniu między pracą i zabawą, wysiłkiem i relaksem, umysłem i ciałem, nauką i rekreacją, miłością i religią. Być może nie potrafiłby nawet dokonać takich podziałów. On po prostu realizuje swoją wizję we wszystkim, co robi, pozwalając innym ocenić, czy jego aktualne działania są pracą, czy zabawą. W swoich oczach zawsze robi i jedno, i drugie”. – L.P. Jacks

Uwagi końcowe

Aby wyjść poza mit zapieprzania i ciężkiej pracy by odnieść sukces, żeby naprawdę wieść życie o jakim marzysz, w którym praca i życie nie są udręką połącz w sobie Buddę i Twardziela. Ze spokojem Buddy i mocą Twardziela możesz osiągnąć niesamowite rzeczy.

Jednak aby to uzyskać musisz mieć otwarty umysł na nowe idee. Wyższe stany świadomości, intuicja, magia umysłu, czy rozważania o duszy mogą brzmieć jak brednie nawiedzonego, ale są jak najbardziej realne. Każdy z nas może uzyskać do nich dostęp i Ty również możesz z nich skorzystać. Świadomość Cię wyzwoli. Nowe idee, które nigdy nie przyszłyby Ci do głowy, stanowią bramę do większej, lepszej i potężniejszej wersji Ciebie. A to przyniesie korzyści nie tylko Tobie, lecz także Twojej rodzinie, społeczności i światu.

„Przeznaczeniem duszy na Ziemi nie jest ciężka praca i znój. Jej przeznaczeniem jest wolność, łatwość i ekspansja”. – Vishen Lakhiani

Połącz Buddę i Twardziela by zmieniać siebie i świat!

Odkryj sekret duchowej sztuki sukcesu. Stań się Mistrzem Sztuki życia! Aby dowiedzieć jak to zrobić sięgnij po książkę Vishen Lakhiani Budda i Twardziel. Dzięki wydawnictwu Onepress i tłumaczeniu Marcina Machnika ten nieszablonowy i intrygujący poradnik dostępny jest po polsku.

Niech Cię nie zmyli tytuł tej książki. Ta książka nie porusza żadnego kulturowego lub religijnego aspektu buddyzmu, chociaż znawcy tematu z pewnością zauważą pewne podobieństwa w opisywanych punktach widzenia na świat.

O czym jest książka Budda i Twardziel?

Budda i Twardziel to książka o biegłości w pracy i w życiu, niezależnie od tego, czy zakładasz start-up, stoisz na czele dużej organizacji, czy zaczynasz pierwszą pracę. To jest książka dla kogoś, kto poświęca swoją energię na pracę, która nie karmi jego duszy, lub wręcz przeciwnie — kto ma wspaniałą wizję dla swojej pracy, ale nie potrafi wymyślić, jak nadać jej potencjał zmiany świata. To książka dla każdego kto chce wieść bardziej udane, szczęśliwsze i spełnione życie.

Jak napisana jest ta książka?

Książka Budda i Twardziel składa się z trzech części. Każdy rozdział jest bardzo szczegółowy. Obfituje w idee, cenne wskazówki, konkretne narzędzia, eksperymenty myślowe i ćwiczenia. Demonstruje nowe modele rzeczywistości i nowe systemy życia, które możesz swobodnie przyjmować i stosować na co dzień.

  • Budda i twardziel. Sekret duchowej sztuki sukcesu. - Vishen Lakhiani
    Budda i twardziel. Sekret duchowej sztuki sukcesu. – Vishen Lakhiani

    Z części I dowiesz się jak stać się „magnesem”, aby przyciągać do siebie to czego chcesz i potrzebujesz. Odkryjesz też do czego zostałeś stworzony. A gdy odnajdziesz swój prawdziwy cel i swój „odcisk duszy”, wszystko stanie się znacznie łatwiejsze.

  • W części II poznasz cztery żywioły, które transformują pracę i zwiększają rezultaty. To podstawowe potrzeby, których zaspokajania w pracy pragną wszyscy ludzie. Ty też ich potrzebujesz.
  • A dzięki części III staniesz się wizjonerem. Dowiesz się jak stworzyć wizje i cele, które prawdziwie inspirują i ekscytują świat. Nauczysz się szybko i ze spokojem dążyć do tych majestatycznych celów. Połączysz w sobie Buddę i Twardziela, aby zmieniać siebie i świat!

Dużą zaletą tej książki jest to, że nie trzeba je czytać od deski do deski. Możesz swobodnie skakać po rozdziałach lub przechodzić prosto do tego, co najbardziej Cię przyciąga i jest Ci potrzebne w danej chwili.

Pora odrzucić wszystko, co nie Cię nie wzmacnia!

Niezależnie od Twojej obecnej sytuacji, możesz przeżywać życie na poszerzonym poziomie. Budda i Twardziel pokaże Ci nowe sposoby odkrywania siebie i postrzegania świata, które przyczynią się do ogromnej poprawy Twojego funkcjonowania. W zależności od Twojego światopoglądu albo pokochasz tę książkę, albo ją znienawidzisz. Jedno jest pewne, że nie możesz obok niej przejść obojętnie. 

Najwyższa pora byś porzucił wszystko, co nie dodaje Ci siły. Już czas byś stał się Mistrzem Sztuki Życia. A Budda i Twardziel to jest Twój przewodnik, który wskaże Ci drogę!

„Życie każdego człowieka przebiega w unikalny dla niego sposób. Każde znaczące wydarzenie, jakiego doświadczasz, zostawia ślad: każdy wzlot, każdy upadek, każde uniesienie i każde cierpienie. Te doświadczenia odkrywają w Tobie Twoje przeznaczenie. Gdy je odszyfrujesz, odkryjesz, że Wszechświat ma względem Ciebie konkretne plany. Jesteś tu, by wypełnić swoją unikalną rolę, ścieżkę kariery i misję. Twoim najważniejszym zadaniem jest odkryć te niepowtarzalne wartości, trzymać się ich i działać w zgodzie z nimi.”. – Vishen Lakhiani

Budda i twardziel. Sekret duchowej sztuki sukcesu. - Vishen Lakhiani
Budda i twardziel. Sekret duchowej sztuki sukcesu. – Vishen Lakhiani

A Tobie jest bliżej do Buddy czy Twardziela? Napisz w komentarzu.