Chciałbyś zostać milionerem? Co byś zrobił, aby nim zostać? Te pytania powinny wywołać uśmiech na Twojej twarzy. Jeśli jesteś jak większość ludzi, to po cichu myślisz: „Pewnie, że tak — byłoby naprawdę miło. Ale musiałbym wygrać na loterii, żeby to zrobić”. Cóż, wygrana na loterii to jeden ze sposobów na zostanie milionerem, ale szanse są dość niewielkie. Możesz zwiększyć te szanse, jeśli zdecydujesz się myśleć jak bogaci i ów milion zarobić.

„Jeśli masz ograniczone myślenie o pieniądzach, nigdy nie będziesz w stanie zgromadzić bogactwa”.

Niezależnie od tego, jak duży cel sobie postawisz, możesz go osiągnąć. Aby odnieść sukces, zakoduj to w swojej głowie. Aby być bogatym, musisz po pierwsze wierzyć, że to możliwe. Bez wiary nie miałbyś motywacji, a bez motywacji- nie ma działania. Wiara jest tym, co dodaje skrzydeł.

Teraz postaramy się dowiedzieć, jakie są Twoje ograniczone przekonania na temat pieniędzy i jak utrudniają one ich napływ do Twojego życia.

Czy jesteś mentalnym biedakiem? 

Nie ma takiego asa, który całe życie myśli tylko pozytywnie. Każdemu zdarzają się chwile zwątpienia, irytacji czy „niechciejstwa”. Kluczem do sukcesu jest jednak umiejętność kontrolowania swoich myśli. Gdy łapiesz się na negatywnych myślach, które uniemożliwiają swobodny przepływ pieniędzy do Twojego życia i zdobycie bogactwa, jesteś w stanie je „zatrzymać”. Tak po prostu. Mówisz sobie- ale ja bredzę! Koniec z tym. Zajmę się czymś, by tyle nie myśleć, albo wyobrażę sobie zgoła odmienny, pozytywny scenariusz, żeby nie nakręcać się na ten negatywny.

Jeśli wykorzystasz moc pozytywnych myśli w swoim życiu, nikt nie powstrzyma Cię przed byciem zamożnym!

Jakie są szkodliwe przekonania, które są typowe dla biednych ludzi?

Przedstawię Ci za moment szkodliwe przekonania, które są typowe dla biednych ludzi. Przeanalizuj je.

Masz silny opór wobec pieniędzy, jeśli nie czujesz się swobodnie po którymkolwiek z tych  punktów. Jeśli coś Cię „zakuło” to znaczy, że myślisz podobnie i czujesz się obrażony.

Będziesz musiał zadać sobie pytanie, dlaczego nie czujesz się komfortowo, czytając te sugestie, ponieważ pomoże ci to wyjść z ograniczonych przekonań na temat pieniędzy.

Jeśli zrozumiesz jak niedorzeczne i fałszywe są te „Januszowe” przekonania, wyśmiejesz je i staniesz po stronie odwrotnych. Będziesz reprezentował myślenie ludzi bogatych i powitasz bogactwo w swoim życiu, a także pozbędziesz się statusu braku pieniędzy w umyśle.

Przechodząc przez kolejne kroki, przekonasz się, że są one bardzo proste. Jednak rzeczywiste wdrożenie może nie być takie łatwe, jeśli masz silne ograniczające przekonanie o pieniądzach. Znajdź przyczyny takich odczuć i spróbuj wymazać je na stałe ze swojego umysłu.

Będziesz mógł sprawdzić swoje uczucia, gdy spróbujesz zwizualizować to, czego chcesz w życiu. Pomoże ci to wprowadzić w życie wszelkie zmiany, które musisz wprowadzić w swoim życiu.

Na przykład, gdy idziesz ulicą i widzisz luksusowy samochód zaparkowany przed sklepem…

Gapisz się na olśniewające piękno tego samochodu. Patrzysz na piękną karoserię auta. Nawet ekskluzywne wnętrze samochodu jest dla Ciebie widoczne.

Jakie myśli krążą Ci po głowie? Jakie są twoje uczucia w tym momencie? Poznaj je tak, jak pojawiają się w twoim umyśle, abyś mógł je zapisać.

Jeśli myślisz tak, jak wspomniano poniżej, oznacza to, że twoje rozumienie pieniędzy jest ograniczone:

1. „Osoba prowadząca ten samochód na pewno kupiła go na popis, ukradła komuś coś, że ją na niego stać, albo za mało płaci pracownikom!”

2. „Osoba prowadząca ten samochód mogła przecież przekazać pieniądze potrzebującym, zamiast wydawać je na samochód”.

3. „To jest poza moimi możliwościami, w życiu nie będę takiego miał!”

4. „Niektóre domy mogą kosztować tyle, co ten samochód, więc po co niby kupować tak drogi samochód?! Absurd…”

5. „Kierowca to pewnie zwykły szpaner, buc albo krętacz. Też mi coś… też bym taki miał, jakbym oszukiwał… phi…”

6. „Tylko ludzie, którzy są obrzydliwie bogaci, będą mogli kupić taki samochód, więc nie jest to coś dla mnie. Nie wyobrażam sobie nawet, jak miałbym niby zdobyć taki hajs…”

7. „Dobra, może i typ ma fajny samochód, ale na pewno żona go zdradza z sąsiadem…”

8. „Nawet gdybym całe życie harował, nie zarobię tyle, żeby kupić tak luksusowy samochód…”

„Bogaci są zdeterminowani, by być bogatymi. Biedni chcą być bogaci”. – T. Harv Eker

Jeśli masz pozytywne myślenie o pieniądzach, twoje myśli będą następujące:

1. „Wow! To jeden z moich ulubionych samochodów. Moim celem jest kiedyś taki mieć”

2. „Jest tyle sposobów zarabiania pieniędzy, że jak się postaram, też taki kupię!”

3. „Jestem pewien, że ta osoba jest w stanie spełnić wszystkie swoje życzenia, bo ma tak dużo kasy! To cudowne, też taki będę!”

4. „Co za wspaniały samochód! Fajnie, że są ludzie, którzy pokazują na żywym przykładzie, że posiadanie takiego cuda jest możliwe. Skoro ktoś mógł na to zarobić, ja też mogę! Nie w taki sam sposób i nie tą samą drogą, ale na pewno jakoś mogę!”

5. „Mam szczęście, że zbliżyłem się tak blisko osoby odnoszącej sukcesy, która osiągnęła tak wiele w swoim życiu”.

6. „Dobrze jest wiedzieć, że ludzi stać na takie samochody”.

7. „Jeśli pozwolę, aby ten samochód pojawił się w moim życiu dzięki mojemu pozytywnemu myśleniu, na pewno go będę miał”.

8. „Wow, wyobrażam sobie, jak fajnie musi być nim jeździć!”

9. Milion złotych? Niby dużo, ale wystarczy tysiąc razy sprzedać komuś coś za tysiąc złotych. Albo zatrudnić 10 osób, które zarabiają dla Ciebie po 100 złotych dziennie przez 3 lata… hmmm… jest sporo opcji.

Postaraj się zrozumieć swoje uczucia, kiedy jesteś w podobnej sytuacji. Jeśli są negatywne- pracuj nad nimi, bo będziesz klepał biedę!

Jeśli pozytywne- gratulacje, ale nie spoczywaj na laurach! Cały czas się doskonal i pamiętaj, że samym myśleniem nikt sukcesu nie osiągnął! Działanie jest najważniejsze! Myślenie to dopiero pierwszy etap. I choć najważniejszy- kolejnym krokiem jest podjęcie wysiłków, by te myśli wcielić w życie.

Słowo końcowe

Dobre życie kosztuje dużo pieniędzy w dzisiejszym szybko zmieniającym się, materialistycznym świecie, ale nie pozwól, aby to Cię zniechęciło, ponieważ możesz z pewnością cieszyć się dobrym życiem, jeśli naprawdę chcesz.

Podejmij zdecydowaną decyzję o wprowadzeniu ważnych zmian w swoim życiu i pamiętaj: pieniądze zdecydowanie poprawiają komfort życia.

Czasem można usłyszeć, jak biedni, ale mający dobre intencje ludzie mówią, że pieniądze nie są dla nich ważne, bo oni chcą tylko czynić dobro w tym życiu.

W 1910 roku Wallace D. Wattles napisał książkę The Science of Getting Rich. Odpowiedź Wattlesa na takie stwierdzenia brzmiała: „Jeśli chcesz czynić dobro, najpierw się wzbogać”.

Wattles miał rację. Dobro, które możesz uczynić bez pieniędzy, będzie ograniczone do Twojej fizycznej obecności w danym czasie i miejscu. Jednak kiedy masz dużo pieniędzy, jesteś w stanie bez swojej fizycznej obecności przysłużyć się ludziom w najdalszych zakątkach świata. Niezależnie od tego, jaka jest Twoja obecna sytuacja finansowa, uświadom sobie, że możesz mieć tyle pieniędzy, ile tylko chcesz, ale musisz je zarobić. Zdecydowana większość naszego społeczeństwa o tym nie wie.

Jeśli bogactwo jest czymś, co do tej pory w Twoim życiu Ci umykało, nie jesteś jakimś wyjątkiem. Bogactwo wymknęło się większości ludzi. Wyjątkowa natomiast byłaby Twoja decyzja, by coś z tym zrobić. Kiedy podejmiesz tę decyzję, nie pozwól, by ktokolwiek Cię od niej odwiódł.

Nie pozwól, by bogactwo Ci uciekło!

„Pieniądze są lepsze od biedy, choćby ze względów finansowych”.

Sprawdź też: Jak mieć zawsze pieniądze? 10 zasad aby nigdy nie zabrakło pieniędzy w portfelu

Podoba Ci się? Postaw mi kawę na buycoffee.toi rośnij z nami w siłę!