Znalezienie miłości w dzisiejszych czasach nie jest wcale łatwe. Wiele osób jest zainteresowanych wyłącznie przelotnymi relacjami. Mnóstwo aplikacji randkowych działa właśnie na takiej zasadzie.

Ale… co jeśli powiem Ci, że mamy na to rozwiązanie? Twoje droga po portalach randkowych może się dziesięciokrotnie skrócić. W tym celu powstał nasz artykuł, który uchwycił najlepsze bezpłatne portale randkowe, które zdobyły popularność w bieżącym roku oraz przedstawił cechy, które powinien posiadać godny zaufania portal.

Internetowe portale randkowe – jak ocenić ich skuteczność?

Dość łatwo jest się domyślić, że nie każdy darmowy portal randkowy będzie tym serwisem, któremu zechcesz poświęcić swój czas i uwagę. Oczywista oczywistość, ale pomimo tego, że mamy XXI wiek, wiele osób wciąż skreśla portale towarzyskie tylko przez jedno negatywne doświadczenie z przeszłości.

By ocenić skuteczność serwisu randkowego należy przede wszystkim się z nim zapoznać. Jak to mawia stare, mądre przysłowie – nie oceniaj książki po okładce. Wśród darmowych portali randkowych jest naprawdę wiele perełek wartych zauważenia.

Jakie czynniki decydują o skuteczności?

Osoby korzystające z usług portali randkowych z pewnością jednogłośnie się zgodzi, że skuteczny portal to portal, który nie ogranicza użytkownika. Co przez to rozumiemy? Unikaj serwisów, które za dostęp do podstawowych funkcji, wymagają od Ciebie wkładu finansowego.

Kolejnym istotnym elementem jest test osobowości, który gromadzi cechy osobowości, zainteresowania oraz preferencje użytkownika, dając fundament logarytmowi, który później podsunie nam osoby, które według niego będą względem nas najbardziej kompatybilne.

I coś, co jest równie ważne – fałszywe profile, a raczej ich brak. Dla osób, które szukają miłości w internecie, boty, które zasypują im skrzynkę pocztową to najgorsza zmora. Zwłaszcza gdy są ona dość trudne do rozróżnienia na tle prawdziwych użytkowników.

Brak konieczności wykupienia konta premium. Nie warto jednak popadać w skrajność i irytować się, gdy w serwisach randkowych dostrzeżemy opcję rozszerzenia swojego konta o subskrypcję VIP. Problem pojawia się dopiero wtedy, gdy domniemany “darmowy” portal zmusza użytkownika do takiego zakupu.

Tinder? Czy może jednak niekoniecznie?

Oczywiście wiele osób z automatu odpowie: Tinder. Owszem, Tinder jest niezwykle popularną aplikacją randkową, jednak ma swoje wady.

Przede wszystkim jest on maksymalnie uproszczony. Ma to oczywiście swoje plusy. Nie musisz przekopywać się przez setki filtrów podczas wyszukiwania drugiej połówki. Wystarczy, że przeciągniesz palcem w lewo lub w prawo i wybór już został podjęty.

Jednak prostota i intuicyjność jego obsługi ma także drugą stronę medalu. Jeśli zmęczyły Cię przelotne relacje (które dominują na Tinderze) wolisz zapewne poznać osobę, która jest maksymalnie zbliżona jeśli chodzi o zainteresowania, hobby i ogólny światopogląd do Ciebie.

I tutaj z pomocą przychodzi portal randkowy Be2. To serwis, który króluje w wielu rankingach.

Nie dzieje się tak jednak bez powodu, gdyż Be2 został opracowany przez twórców, którzy cenią sobie nie tylko komfort, ale także stały rozwój. A jest to dość istotne, biorąc pod uwagę ciągle zmieniające się trendy i oczekiwania użytkowników. To jeden z niewielu portali randkowych, które potrafią wykorzystać swoją elastyczność i się do nich dostosować.

Bardzo ważną funkcją Be2 jest wspomniany wcześniej test osobowości. Na samym początku podczas rejestracji odpowiadasz na szereg szczegółowych pytań. Owszem, zajmuje to zdecydowanie więcej czasu niż “swipe” na Tinderze, ale dzięki temu po założeniu konta otrzymasz listę z potencjalnymi partnerami, którzy są najbardziej dopasowani do Ciebie.

To zdecydowana zaleta nad większością aktualnych aplikacji randkowych, które skupiają się wyłącznie na sparowaniu dwóch zupełnie różnych osób, a resztę zostawiają im. To nieco płytkie podejście bazujące z reguły wyłącznie na wyglądzie, który umówmy się jest ważny ale nie najważniejszy. Zwłaszcza, jeśli masz już za sobą niejeden związek i wiesz czego szukasz w swoim wymarzonym partnerze.

Innym ciekawym rozwiązaniem jest eDarling. To portal, który istnieje na rynku już od 2009 roku i zdobył dobre opinie użytkowników. On także w przeciwieństwie do Tindera posiada zaawansowane filtry na podstawie których będziesz mógł wybrać partnera, który odpowiada Twoim wymaganiom.

Krótkie podsumowanie

Założenie konta na idealnym portalu randkowym tak naprawdę nigdy nie było prostsze niż w dzisiejszych czasach. Jednak wybór tego, który sprosta Twoim oczekiwaniom – to już zupełnie inna para kaloszy.

Komfort, wygoda i szybkie, sprawdzone działanie – kto tego nie lubi? Mamy nadzieję, że nasz artykuł przybliżył Ci nieco temat darmowych portali randkowych i dzięki niemu wybierzesz odpowiedni dla siebie.

Pamiętaj, że ogłoszenia towarzyskie to nie wszystko, przy wyborze idealnego portalu nie kieruj się więc jedynie liczbą aktywnych użytkowników. Zdecydowanie lepiej poznać opinie specjalistów oraz pozycję w rankingach danego portalu i na tej podstawie zbudować swoją opinię.