Jak myśleć aby odnieść sukces? Sposób, w jaki zdecydowana większość ludzi postrzega siebie, życie i rzeczywistość może przyprawić o przysłowiowy ból głowy. Mentalność ludzka niestety w dużej mierze nie jest nastawiona na sukces. Jak nie trudno się domyślić, ma to przykre konsekwencje objawiające się w postaci braku oczekiwanych rezultatów w życiu osobistym oraz zawodowym. Czy można to jednak zmienić?

Odpowiedź brzmi: tak, zawsze można i to w każdej chwili. Każdy człowiek ma możliwość dokonania zmian w swoim życiu, o ile zadecyduje o tym, żeby coś zmienić i dokona wyborów, które wprowadzą go na nową drogę życia. Co należy jednak zrobić, aby zmienić niechciany stan i wyrwać się z impasu?

„Myśl jak myślisz! Od sposobu Twojego myślenia zależy Twój sukces”.

Jak myśleć aby osiągnąć sukces? Myśl o sukcesie, a nie o porażce!

Dobrze byłoby przyjrzeć się przede wszystkim własnym przekonaniom i nawykom. To one zasadniczo stoją na przeszkodzie do osiągnięcia sukcesu. Nie trzeba być wcale żadnym czarodziejem lub jasnowidzem, żeby móc zauważyć, jak szkodliwe są one dla ludzi – szczególnie te negatywne. Jednak ludzie w swojej błogiej nieświadomości nie zwracają na nie uwagi i cały czas uparcie powtarzają te same wzorce. Dokąd ich to jednak prowadzi? Ciągle w te same miejsca; w miejsca, do których nie chcą wracać. Koło się zamyka. Negatywne nastawienie do życia i takie samo przekonanie o nim nie przyczynią się do wyrwania się z marazmu. Stale będą prowadzić do otrzymywania tych samych rezultatów i ludzie będą cały czas cierpieć.

„Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów –  Albert Einstein”.

Niestety, ogólny fatalizm to choroba, z której należy się jak najszybciej wyleczyć. Smutnym faktem jest, że większość społeczeństwa myśli i postrzega wszystko w negatywny sposób. Wydaje się, iż ludzie nastawieni są bardziej na porażkę i sromotną klęskę niż na zwycięstwo i sukces. Ich codzienne zachowania i podejście do wielu spraw tylko to potwierdzają. Zakorzenione głęboko przekonania o własnej niemocy i o tym, że nic więcej nie da się zrobić, pogłębiają tylko frustrację i rozpacz. Nauczeni przez otoczenie i panującą praktycznie wszędzie świadomość porażki ludzie nie widzą jakiegoś wyjścia i nadziei dla siebie. Fakt jest jednak taki, że to wyjście istnieje. Należy tylko nieco zmienić własne myślenie, postrzeganie życia oraz przekonania i nawyki.

„Kiedy zastąpisz negatywne myślenie pozytywnym, zaczniesz zauważać pozytywne skutki tej zmiany”. – Willie Nelson

Dlaczego by więc dla odmiany nie zacząć myśleć o sukcesie? Dlaczego by nie zacząć planowania go? Dlaczego by nie pomyśleć o tym, że można osiągnąć świetne wyniki w życiu i żyć w zupełnie inny sposób? Warto w tym miejscu zrozumieć, że to nie czynniki zewnętrzne hamują człowieka przed zmianami i osiągnięciem sukcesu tylko jego postawa i sposób, w jaki myśli. To właśnie tam – w umyśle i myślach człowieka – leżą przyczyny wszelkich nieszczęść i porażek, jak i sukcesów oraz szczęścia. Tak więc wszystko sprowadza się do uświadomienia sobie tego faktu i dokonania świadomego wyboru co do tego, o czym pragnie się myśleć.

Kiedy człowiek jest nastawiony na sukces i zadecyduje o tym, żeby go osiągnąć, umysł automatycznie zaczyna być wtedy kreatywny i pojawiają się wspaniałe idee, które po wdrożeniu w życie czynią cuda. Tak więc myślenie w sposób pozytywny sprzyja rozwojowi człowieka i wprowadza go na coraz to wyższe poziomy życia. Natomiast negatywne myślenie nie jest twórcze. Ono pogłębia tylko rozpacz i tworzy jeszcze więcej ograniczeń, blokad i cierpienia, które skutecznie uniemożliwiają człowiekowi jakąkolwiek pomoc w wydostaniu się ze stanu stagnacji i frustracji.

Każdy marzy o tym, żeby osiągnąć sukces, ile jednak osób jest gotowych na to, aby na nowo zrewidować swoje poglądy dotyczące siebie i życia? Ile osób będzie gotowych zacząć myśleć w inny, bardziej sprzyjający sposób po zrewidowaniu swoich poglądów? No i w końcu ile osób wdroży w życie pomysły, które mogą przyczynić się do diametralnych zmian w ich życiu – oczywiście na lepsze? To naprawdę świetne pytania. A Ty jesteś na to gotów?

Należy mieć nadzieję, że tak. Przecież każdy może osiągnąć sukces w życiu, dlaczego więc i Ty miałbyś go nie osiągnąć, racja? Zrób to, osiągnij sukces. Wyrwij się z marazmu, w jakim tkwi wiele osób i wejdź na ścieżkę, która poprowadzi Cię we właściwym kierunku – czyli do poprawienia jakości własnego życia. Myśl o sukcesie, a nie o porażce. Lepiej na tym wyjdziesz, a być może także zaczniesz być zdziwiony rezultatami, jakie otrzymasz w życiu. Oczywiście w pozytywnym sensie. Zatem do dzieła!

„Twoje pozytywne działanie połączone z pozytywnym myśleniem przekłada się na sukces”.

Sprawdź: Jak myśleć aby osiągnąć sukces? 7 rodzajów ukierunkowania