Pozytywne myślenie może przynieść nam wymierne korzyści, co już nie raz i nie dwa było udowadniane. Trzeba jednak wiedzieć, że samo pozytywne myślenie nigdy nie zmieni naszego życia na lepsze. Jeśli chcesz wiedzieć, co pomoże Ci osiągnąć sukces i jednocześnie wzmocni działanie pozytywnego myślenia, koniecznie zapoznaj się z tą listą pięciu zasad skutecznych afirmacji!

„Optymizm jest wiarą, która prowadzi do osiągnięć. Nic nie da się zrobić bez nadziei i zaufania:. – Helen Keller

5 zasad skutecznego pozytywnego myślenia

#01 Ćwicz wdzięczność, doceniaj to, co masz

Ważne jest, aby za pozytywnym myśleniem szło coś więcej. Dlaczego mamy dostać od losu coś, czego nie będziemy w stanie docenić? Dlatego razem z praktykowaniem afirmacji powinniśmy także ćwiczyć wdzięczność. Powodów, dla których jest nam ona potrzebna, jest niezliczona ilość, ale podstawowy jest naprawdę prosty: dzięki niej nie będziemy zatracać się w dążeniu do powiększania swojego majątku czy dóbr materialnych, ale docenimy to, co mamy i nauczymy się lepiej radzić sobie z tym, co dał nam los. W ten sposób nasze rozczarowania będą mniej bolesne i łatwiej je przepracujemy.

Sprawdź: Dlaczego warto być wdzięcznym? 8 mega korzyści z wdzięczności

„Za każdym razem, kiedy coś doceniasz, za każdym razem, kiedy coś wychwalasz, za każdym razem kiedy cieszysz się z czegoś, mówisz do wszechświata ” Więcej tego poproszę”.. Jeśli przez większość czasu przebywasz w stanie wdzięczności, wszystkie te dobre rzeczy znów przyjdą do Ciebie”.
Abraham Hicks

#02 Działaj, zamiast zatrzymywać się na myśleniu

Podstawowym błędem, który popełniają głównie początkujące osoby stosujące pozytywne myślenie, jest zatrzymywanie się na poziomie samego myślenia. Zasada działa tu podobnie jak w przypadku wdzięczności. Jeśli nie robimy niczego, żeby osiągnąć sukces albo zmienić swoje życie, to dlaczego los miałby dawać nam na to szansę? Ponadto nic nie przychodzi samo. Musimy pracować na nasze sukcesy, bo na drodze do nich może nas wyprzedzić ktoś, kto daje z siebie 200%, aby osiągnąć to, o czym my marzymy. W ten sposób złapiemy się w pułapkę, z której bardzo ciężko będzie nam w przyszłości wyjść. Nie ma magicznych rozwiązań. Wszystko zależy od Ciebie. Nic na tym świecie, co jest coś warte nie przychodzi łatwo. Pamiętaj myśl pozytywnie, ale działaj aktywnie!

Sprawdź: Strategia działania ACTION – zwiększ wydajność i osiągnij cel!

„Wszystko rozpoczyna się od myśli. Myśli prowadzą do uczuć, uczucia prowadzą do działań, działania prowadzą do rezultatów”. – John Beck

#03 Nie przeceniaj swoich możliwości

Wiele osób marzy o czymś, co jest dla nich zwyczajnie nieosiągalne. Nie stosuj pozytywnego myślenia, aby dostać coś, co jest daleko poza twoimi możliwościami, finansowymi, duchowymi czy psychicznymi. Jeśli nie ćwiczyłeś całe życie wokalu, nie staniesz się z dnia na dzień sławnym piosenkarzem. Ta zasada dotyczy wszystkiego, o co starasz się w życiu. Warto pamiętać, że jesteśmy tylko ludźmi, a rzeczą ludzką jest nie znać się na czymś albo czegoś nie umieć. Ale pozytywne myślenie nie nadgoni za nas naszych zaległości i nie sprawi, że staniemy się ekspertami w dziedzinie, o której nie mamy pojęcia.

„Mierz siły na zamiary. Ustalaj realne cele i marzenia adekwatne do Twoich możliwości i potencjału, a sukces na pewno będzie w Twoim zasięgu”.

#04 Rozwijaj się nieustannie

Rozwój sprzyja spełnianiu marzeń, zwłaszcza jeśli mówimy o rozwoju na wielu płaszczyznach naraz. Pozytywne myślenie pozwala nam wizualizować sobie nasze marzenia i opracować drogę do nich. Ale im więcej chcemy, tym mocniej powinniśmy stawiać na rozwój osobisty, w tym także duchowy. Rozwój pomaga nam zmierzyć się z coraz trudniejszymi wyzwaniami, a do tego daje nam motywację do działania. Nie pozwala nam spocząć na laurach. Napędza do realizacji naszych zadań i osiągania kolejnych coraz bardziej ambitnych celów. W połączeniu z pozytywnym myśleniem da nam naprawdę ogrom energii i możliwości.

Sprawdź: Jak się rozwijać? 15 niezawodnych praw rozwoju

Nadal się uczę. – Michelangelo w wieku 87 lat

#05 Nie zapominaj o innych

Ludzie, którzy Cię otaczają, mają na Ciebie dużo większy wpływ niż mogłoby Ci się wydawać. Dobro wraca, bez względu na to, czy była to tylko drobna przysługa, czy uratowałeś komuś życie. Osoby, dla których byłeś i jesteś życzliwy, będą życzliwe w stosunku do Ciebie. Działa to oczywiście również w drugą stronę: kiedy okazujesz komuś brak szacunku, może się to mocno odbić na waszych przyszłych relacjach, co może Cię na przykład kosztować utratę szansy na wymarzony awans. Zawsze szukaj więc dobra w ludziach i nie zaczynaj konfliktów, jeśli nie jest to naprawdę konieczne. Życie staje się łatwiejsze i piękniejsze, gdy widzimy dobro u innych ludzi.

Sprawdź: Strategie wzajemności. Czy lepiej dawać czy brać?

„Ile dasz dobrego z siebie tyle Ci się zwróci od innych osób, w innej postaci, w innym czasie, ale na pewno wróci do Ciebie”.

A jak Twoje nastawienie? Myślisz pozytywnie?