Czujesz, że twoim życiem zawładnął chaos? Chciałabyś prowadzić bardziej uporządkowane życie? A może masz już swoje lata, a dalej czujesz, że wszystko dzieje się u ciebie spontanicznie i nad niczym nie masz kontroli, nad niczym nie panujesz? Coś zawładnęło tobą i nie wiesz jak wrócić na brzeg? Pragniesz w końcu się ustatkować, poszukujesz równowagi, harmonii, wewnętrznego spokoju, ciszy i odpoczynku od tego wszystkiego? Nie wiesz, co z twoim życiem jest nie tak, że czujesz się z każdym dniem coraz bardziej wykończona, przeforsowana, a przede wszystkim nieszczęśliwa? Jak odzyskać dawno porzucony spokój i cieszyć się pełnią życia, tym co jest? Chodzisz ciągle niezadowolona i wszystko się denerwuje, frustruje? Czas najwyższy powiedzieć temu wszystkiemu stop! Zacznij całkiem nowe życie pełne miłości, wsparcia, ciepła oraz tego, czego najbardziej potrzebujesz w tej chwili!

„Nadszedł czas by uporządkować życie, wyrzucić to co niepotrzebne i iść do przodu”.

Jak uporządkować swoje życie, jeśli jest w nim bałagan?

Krok pierwszy – reaguj na wszystko spokojem ducha

Wypisz na kartce wszystko to, co cię denerwuje i jednocześnie niszczy od środka. Mogą to być różne nieprzyjemne sytuacje, które co dzień się zdarzają w twoim życiu. Pomyśl, co mogłabyś zrobić, żeby ich unikać. Zmień się. Zamiast reagować na coś krzykiem, czy stresem przypominaj sobie te wszystkie wypisane sytuacje i staraj się tym razem podejść do wszystkiego spokojniej, na luzie. Może twój szef jest wiecznie niezadowolony, a ty ciągle denerwujesz się w pracy. Przestań się tym przejmować. Wyrób w sobie nawyk, w którym będziesz inaczej reagować na podobne sytuacje. W końcu nic się nie stało, że pomyliłaś się lub źle wykonałaś powierzone ci zadanie. Masz prawo do pomyłek i tak samo do błędów. Nikt nie jest perfekcyjny. Zrozum to i przestań się tyle przejmować. Kiedy odnajdziesz wewnętrzny spokój zmieni się wszystko.

Porządek w życiu = porządek w domu

Możesz myśleć, co chcesz, ale zadbaj na co dzień o to, by twoje wnętrze, w którym przebywasz było ładne, uporządkowane, by każdy przedmiot miał swoje miejsce. By przestrzeń była czysta, przyjemna dla oka, zadbana. W takim otoczeniu znajdziesz harmonię, równowagę, spokój. W takim domu najlepiej się zrelaksujesz po pracy. Postaraj się podzielić obowiązki na domowników, jeśli nie masz za wiele czasu na sprzątanie. Niech każdy posprząta część mieszkania. Zobaczysz od razu, że porządek w domu przełoży się również na twoje samopoczucie.

Sprawdź: Chcesz być szczęśliwy? Pozbądź się bałaganu wokół Ciebie!

Krok kolejny – uspokój swój „lifestyle”

Może to dziwnie brzmi, ale warto uspokoić się na chwilę, przerwać to samo napędzające się koło, w którym tkwisz. Jasne, pieniądze są ważne, ale jeśli chcesz odzyskać wewnętrzną harmonię i równowagę powinnaś mieć też oprócz pracy czas dla innych, na rozrywkę, dla siebie, na swoje obowiązki i dla przyjaciół. Zamiast tylko pracować, wygospodaruj czas dla dawno niewidzianej przyjaciółki, męża, dzieci. Idźcie wspólnie do kina, do droższej restauracji, do teatru, na koncert. Zrób sobie domowe Spa, poczytaj książkę, obejrzyj serial. Zapisz się na kurs szycia, angielski. Kup nową książkę kucharską i razem z całą rodziną upiecz coś dobrego. Możliwości jest mnóstwo.

Czytaj książki, które właściwie nakierują cię w życiu

Poradniki rozwojowe są nie tylko dla ludzi, którzy poszukują sensu w życiu i totalnie się pogubiły. Taka książka, a jest ich w księgarniach wiele, tylko poszukaj, może sprawić, że zaczniesz inaczej patrzeć na swoje życie. Wyluzujesz się a przede wszystkim zweryfikujesz swoje życie, sprawdzisz i dowiesz się, co w nim było nie tak, zmienisz się, zmienisz postrzeganie świata, nauczysz się żyć w spokoju, równowadze i bez zbędnego pośpiechu.

Słowo końcowe

Jeśli czujesz, że coś zawładnęło twoim życiem, warto się temu bliżej przyjrzeć. Jeśli taki styl życia, który obecnie prowadzisz ci z jakiegoś względu nie pasuje, warto to zmienić. Odnajdź równowagę i wewnętrzny spokój w motywacyjnych książkach, ale też na przykład w codziennej medytacji. Postaraj się trzymać u siebie porządek i tak zorganizuj i zaplanuj swoje życie, by mieć czas na najważniejsze rzecz. Tymi błahymi i niepotrzebnymi kompletnie się nie przejmuj. A jeśli ktoś doprowadza cię do skrajnych emocji – zmień nastawienie do tego kogoś i staraj się do wszystkiego podchodzić ze spokojem. Ucz się tej sztuki, a twoje życie pozytywnie się odmieni. Odnajdziesz to, czego dawno szukałaś, czego było ci zwyczajnie brak.

Sprawdź: Sztuka prostego życia. 100 sposobów na szczęście i spokój ZEN

„Wszystko co kosztuje Cię Twój wewnętrzny spokój jest zbyt drogie”.