Nie od dziś wiadomo, że ruch to zdrowie. Aktywność fizyczna może poprawić samopoczucie i zmniejszyć ryzyko rozwoju wielu chorób, takich jak cukrzyca typu 2, nowotwory i choroby układu krążenia. Minimum trzydzieści minut ruchu dziennie poprawi jakość Twojego życia. Aby dobrze zmotywować się do regularnej aktywności fizycznej, warto zaopatrzyć się w funkcjonalne narzędzia. Nie martw się – nie musisz od razu zatrudniać trenera personalnego! Wystarczy, że wybierzesz funkcjonalny i komfortowy zegarek treningowy. Oto, co warto wiedzieć przed jego zakupem.

Dlaczego warto jest mieć zegarek do treningu?

Posiadanie zegarka sportowego służy przede wszystkim do śledzenia codziennej aktywności fizycznej i monitorowania postępów w osiąganiu celów. W dwudziestym pierwszym wieku, analizowanie rezultatów to coś więcej niż przeglądanie się w lustrze i wymiarowanie bicepsów. Technologia dała nam dostęp do bardziej szczegółowych danych poprzez noszenie zegarków przeznaczonych do trenowania, w których zastosowano przydatne funkcje. Po wyjściu na zewnątrz, systemy GPS mogą pomóc w utrzymaniu trasy, a niektóre zaawansowane urządzenia mogą nawet pomóc w identyfikacji problemów zdrowotnych.

Na co zwrócić uwagę kupując zegarek treningowy?

Jak sugerują doradcy sklepu ZEGAREK.NET – Najważniejszymi cechami zegarka sportowego są komfort noszenia oraz funkcjonalność. Aby na bieżąco monitorować aktywność fizyczną, warto zwrócić uwagę, aby zegarek posiadał następujące funkcje:

  • powtarzalny timer: pozwala na ustawienie dwóch lub więcej wartości czasowych o różnej długości. Jeden okres przeznaczony jest na pracę, a drugi na regenerację. Poprzez naprzemienne stosowanie tych dwóch okresów, ustawiasz interwały swojego treningu. Jednym z powodów, dla których tak wiele osób lubi korzystać z timera, jest to, że upraszcza on całą rutynę ćwiczeń.
  • GPS: posłuży do określania lokalizacji oraz przebytej trasy podczas wybranej aktywności fizycznej. Zegarek z funkcją GPS jest doskonałym wyborem dla każdego, kto, ze względu na komfort treningu, nie lubi zabierać ze sobą telefonu.
  • pulsometr: niezależnie od tego, czy biegniesz w maratonie, czy spacerujesz po parku, obserwowanie tętna jest kluczowe do określenia jakości i intensywności treningu. Zegarek z pulsometrem, który na bieżąco mierzy puls, jest świetną alternatywną dla opasek zakładanych na klatkę piersiową.
  • stoper: pomaga w niesłychanie precyzyjny sposób (do tysięcznych części sekundy) zweryfikować wynik czasowy. Jeśli jesteś fanem treningów czasowych, trudno w inny sposób będzie Ci mierzyć rezultaty.
  • licznik okrążeń: świetnie sprawdzi się podczas treningu w zamkniętym obiekcie. Jeśli posiadasz zegarek z tą funkcją, nie będziesz musiał zatrzymywać się po każdym okrążeniu, aby zweryfikować czas jednego z nich.

gg-b100-1ber-smartwatch-meski-g-shock-master-of-g-czarny-12

Co jeszcze warto wiedzieć przed kupnem zegarka treningowego?

  • wygoda: wybierając zegarek treningowy, warto również zwrócić uwagę na komfort użytkowania, który umożliwi swobodę ruchów. Zachęcamy do wyboru zegarków z paskiem z tworzywa sztucznego. Pasek taki jest odporny na uszkodzenia mechaniczne jak przetarcia, zarysowania czy wstrząsy oraz na pot czy wodę. Nie podrażni on również skóry.
  • wodoodporność: niezależnie od tego, czy prowadzisz aktywny tryb życia na świeżym powietrzu i szukasz czasomierza, który wytrzyma pot, deszcz i trening na basenie, czy po prostu chcesz mieć zegarek, który nie będzie tak łatwo zniszczony przez wodę (czytaj: nie musisz go zdejmować przed prysznicem), warto upewnić się, czy jest wodoodporny. Dzięki temu, nie będziesz musiał martwić się o przypadkowe uszkodzenia zegarka.
    Duży wybór wodoodpornych zegarków dostępny jest tu: https://www.zegarek.net/zegarki/do-plywania.html