Zrównoważony styl życia nie tylko stał się modnym trendem, ale też świadomym wyborem wielu ludzi. Kwestie ekologiczne są coraz częściej obecnym tematem w społeczeństwie i skłaniają nas one do bardziej przemyślanych wyborów. Warto spróbować żyć bardziej ekologicznie i świadomie, zaczynając nawet od mniejszych rzeczy takich jak poprawne segregowanie odpadów czy zabieraniu torby płóciennej na zakupy. W tym wpisie podpowiemy Wam jak sprawić, aby Wasze życie było bardziej w stylu less waste. Nie tylko przyczynisz się do lepszego stanu planety, ale również pozwoli Ci to zaoszczędzić na niepotrzebnych wydatkach i dzięki temu lepiej zorganizujesz swój budżet jak i również przestrzeń domową, nie zagracając jej niepotrzebnymi rzeczami. Jednak każdy z nas ma wydatki, przed którymi nie ucieknie, dlatego zamiast kupować rzeczy po standardowej cenie, często wygórowanej, to najpierw sprawdź i użyj najnowsze Bravokupony!

Less waste a promocje, czyli jak zniżki przyczyniają się do zrównoważonego stylu życia!

#01 Mniej znaczy więcej

Większość z nas lubi od czasu do czasu wybrać się na tour zakupowy i uzupełnić garderobę o parę ładnych rzeczy. Często jednak idziemy do sieciówek i wybieramy rzeczy nie najlepszej jakości, które po pierwszym praniu nie będą się już zbytnio nadawać do użytku. Nie jest tajemnicą, że często przy wyborze ciuchów, bardzo dużą rolę odgrywa ich cena i pod tym względem sieciówki wygrywają z bardziej ekskluzywnymi salonami. Warto jednak czasem zainwestować w jedno ubranie, które jest trochę droższe, ale starczy nam na dłużej.

Dodatkowo, starajmy się wybierać sklepy, gdzie wiemy mniej więcej w jaki sposób przebiega produkcja odzieży, nawet jeśli nie jest łatwo uzyskać rzetelne informacje na ten temat. Nie musimy też kupować lepszych ubrań w ich wyjściowych cenach, poczekajmy na wyprzedaże albo skorzystajmy z dostępnych kuponów, które pozwolą nam kupić wymarzoną sukienkę w racjonalnej cenie. Jeśli lubicie klimaty second handów, to zajrzyjcie również do nich od czasu do czasu, bo jest duża szansa, że traficie na świetne jakościowo rzeczy, które posłużą Wam na dłuższy czas!

#02 Handmade

Część rzeczy, które kupujemy, moglibyśmy spróbować zrobić samemu, jak na przykład akcesoria dekoracyjne czy różne potrawy, które kupujemy z zamrażarek w supermarketach. Część z nas jednak nie posiada zdolności manualnych czy kulinarnych albo po prostu brakuje nam czasu. Wtedy jednak zamiast lecieć od razu do pierwszego lepszego sklepu, lepiej rozejrzeć się czy nie możemy tych rzeczy dostać w formie rękodzieła.

Rękodzieła zazwyczaj nie przyczyniają się do pogorszenia warunków środowiska, nie są pakowane w niepotrzebne plastiki, a dodatkowo wspieramy mniejsze przedsiębiorstwa, które tworzą kreatywne wyroby. Tą samą taktykę możemy zastosować na wakacjach, będąc w nowym miejscu starajmy się zakupić pamiątkę u lokalnych artystów. Problemem może być fakt, że rzeczy handmade do najtańszych nie należą, ale tu znowu z pomocą przychodzą nam wyprzedaże i kupony, które pozwolą nam na takie zakupy po niższej cenie i wtedy my będziemy zadowoleni, lokalne przedsiębiorstwa i środowisko.

#03 Przemyślanie zakupy

Produktami, których najczęściej za dużo kupujemy i które potem masowo wyrzucamy, są zakupy spożywcze. Zakupy spożywcze robimy zazwyczaj parę razy w tygodniu, więc warto postarać się je dokładnie zaplanować. Jeśli chcemy żyć ekologicznej i nie dać się ponieść konsumpcjonizmowi potrzebny nam będzie dokładny plan działania. Postaraj się zrobić listę wszystkich produktów, których potrzebujesz i staraj się chodzić do sklepu raz w tygodniu. Jest jednak spora szansa, że nawet idąc raz w tygodniu, wyjdziesz z mnóstwem niepotrzebnych rzeczy, dlatego staraj się trzymać wcześniej zrobionej listy i nie zbaczać do półek ze słodyczami.

Zakupy spożywcze to obecnie również duży wydatek, dlatego warto pomyśleć w jaki sposób możemy go zmniejszyć. Sprawdzajmy co w danym tygodniu jest na promocji i pomyślmy co możemy z tego przygotować. Nie dajmy się tylko ponieść zanadto i nie kupujmy nadmiaru danego produktu, bo prawdopodobnie się wtedy zmarnuje. Sporo sklepów oferuje też swoim klientom kody zniżkowe czy karty lojalnościowe, dzięki którym możemy dużo zaoszczędzić w dłuższej perspektywie. Często jednak nie chce nam się zagłębiać w kupony promocyjne i przez to wychodzimy z większym rachunkiem, dlatego postarajmy się poświęcić te parę minut, które pozwoli nam zmienić nasze nawyki konsumenckie, z korzyścią dla naszego portfela i środowiska.