Wasza miłość jest w kryzysie? Ludzie, którzy daremnie szukają szczęścia w miłości, gdyż, jak sądzą, nie znaleźli dotychczas tej właściwej osoby albo utknęli w nieudanym związku, w zdecydowanej większości mają w sobie potencjał, aby stworzyć ze swoim partnerem – także obecnym – szczęśliwą relację. Jednak żeby to osiągnąć, należy nauczyć się kilku rzeczy, które stanowią podstawę udanego związku. Jak stworzyć udany związek?

Aby utrzymać szczęśliwy związek, wymagana jest przynajmniej minimalna ilość wysiłku od obu stron w celu utworzenia dogodnych warunków do rozkwitu naszych uczuć.

Z czasem to początkowe, intensywne zakochanie, może pod wpływem codziennej rutyny maleć. Na szczęście istnieją bardzo zróżnicowane sposoby, by nieco mu pomóc i „odświeżyć” wasz związek.

Jak na nowo zakochać się w sobie nawzajem? Oto 6 przykładowych, niebanalnych sposobów, dzięki którym możecie odkrywać siebie na nowo:

„Spełniony związek miłosny nie jest sprawą szczęścia, ale kwestią osobistych decyzji i wewnętrznego nastawienia”.

Jak na nowo zakochać się w sobie nawzajem? 6 porad dla znudzonych par

#01 Podkręćcie atmosferę w łóżku

Numer jeden najoczywistszy, a być może najważniejszy z punktów to…odświeżenie atmosfery w łóżku. Większość szczęśliwych par
regularnie uprawia seks, nawet w zaawansowanym wieku.  Nie od dziś wiadomo, że problemy z bliskością z reguły powodują wiele innych dookoła. Przychodzi czasami taki moment, że wszystko robimy automatycznie, a sam seks staje się dla nas taką codziennością, że nie czujemy ekscytacji na myśl o wieczornym zbliżeniu. Wówczas możemy być sfrustrowani, możemy tracić zaufanie do partnera lub obniżyć poczucie własnej wartości. Bardzo skutecznym lekarstwem jest wówczas wprowadzenie nieco świeżości do łóżka. Zaproponujmy partnerowi coś nowego- może to być niecodzienne miejsce, nowe pozycje, przebieranki lub zabawki erotyczne. Już sam pomysł na pewno polepszy nastrój, a wykonanie go jedynie zachęci do dalszych eksperymentów.

#02 Róbcie niespodzianki

Numer dwa – małe niespodzianki. Nauczmy się wyszukiwania możliwości zaskakiwania drugiej osoby. Nie chodzi tutaj o ogromne prezenty, a niewielkie czyny, które udowodnią, że cały czas się staramy. Jeśli każdy dzień rozpoczynamy od kawy i szybkiego wyjścia z domu, spróbujmy raz na jakiś czas wstać wcześniej i przygotować ukochanej osobie jej ulubione śniadanie, zaparzmy kawę i stwórzmy atmosferę do wspólnego cieszenia się porankiem. Jeśli co niedzielę jedziemy z dziećmi na obiad do dziadków, skorzystajmy z ich uprzejmości, zostawmy im dzieci i wybierzmy się gdzieś tylko we dwoje.

#03 Zmieńcie dietę

Numer trzy to zmiana diety. Nikt nie jest idealny. Po jakimś czasie przyzwyczajamy się również do określonych sposobów żywienia. Na śniadanie jemy jajecznicę, lunch kupujemy wciąż ten sam w knajpie niedaleko miejsca pracy, a na kolację wcinamy kanapki, które z dnia na dzień robimy na zmianę w czasie, kiedy druga osoba wynosi śmieci. Zróbmy sobie więc wyzwanie zmiany diety, pilnujmy się i wspierajmy wzajemnie. Nie tylko urozmaici to nasze doznania kulinarne, ale również zmusi do wspólnej pracy nad posiłkami, dzielenia zakupów na kolejne dni oraz wspólnego ich planowania. Taka mała zmiana na pewno wprowadzi świeżość do naszego życia, a oprócz nowego wspólnego zacięcia podreperujemy również zdrowie. Warto wybrać zdrową dietę, by przy okazji tego eksperymentu coś zyskać. Zdecydowanie polecam eksperyment z dietą wegańską (roślinną), dash albo śródziemnomorską.

#04 Załóżcie wspólny biznes

Numer cztery – wspólny biznes. Jeśli tylko każda ze stron ma taką możliwość, pomyślmy nad czymś, co wspólnie możemy stworzyć, aby czerpać z tego zyski finansowe. Co dwie głowy, to nie jedna, więc wspólnymi siłami możemy zbudować rodzinną firmę od podstaw. Da się to zrobić, nawet pracując na etacie. Dla wielu osób praca w jednej firmie ze swoją drugą połówką może być nie lada wyzwaniem, natomiast na pewno umocni więź jeszcze bardziej i sprawi, że relacja będzie dużo silniejsza i ciekawsza. Oprócz domu wspólną sprawą będzie wówczas także praca, więc dużo bardziej zwiększy się zaangażowanie.

#05 Powiększcie rodzinę

Numer pięć – nowy członek rodziny. I nie, nie będzie tutaj mowy o dziecku, bowiem to nie ono powinno być sposobem na nudę, czy rutynę w związku. Jeśli każda ze stron marzyła o zwierzaku i mamy wolny czas, którego nie umiemy zagospodarować, może to odpowiedni moment na to, żeby w naszym domu zamieszkało zwierzę.

Przemyślmy, ile czasu będziemy mogli poświęcić zwierzakowi, jak podzielić się obowiązkami, a także czy w ogóle jesteśmy skłonni opiekować się nową istotą w domu. Jeśli myślimy o kocie lub psie, idealną opcją jest przygarnięcie zwierzaka i stworzenie mu domu tymczasowego. Zobaczymy wówczas, czy rzeczywiście nadajemy się na opiekunów i jak nasze życie będzie wyglądało z kimś nowym.

Możemy również zabrać na krótkie wakacje do siebie zwierzaka znajomych i sprawdzić, co takiego właściwie na nas czeka. Ogrom obowiązków, jaki nas zastanie, na pewno doda naszemu życiu dodatkowego charakteru i być może poczujemy wyzwanie, które będziemy chcieli kontynuować.

#06 Przeprowadźcie się

Numer sześć to zmiana miejsca zamieszkania. Jeśli do naszego związku wdarła się rutyna, żyjemy ze sobą już długie lata i mamy ochotę na odrobinę szaleństwa, to może warto pomyśleć nad zmianą miejsca, w którym to nasze życie się odbywa. Jeżeli wynajmujemy mieszkanie, możemy pomyśleć nad jego zmianą. A jeśli mamy już swój dom, zaplanujmy remont. Nie bez powodu związki odżywają na wakacjach, czy podczas weekendu u znajomych. Zmiana w naszym otoczeniu wiąże się z ekscytacją i nasz mózg odbiera to jako coś nowego. Nawet niewielkie zmiany w wystroju, przemeblowanie, czy całkowity remont mogą sprawić, że poczujemy się, jakbyśmy zaczynali od nowa.

„Weź kwestię szczęścia w miłości w swoje ręce, a nie biernie czekaj, aż wasz partner czy partnerka kiedyś się zmieni lub że do waszych drzwi zapuka ta jedyna i właściwa osoba”.

Sprawdź też: Miłość unf*cked – rusz dupę i bądź miłością!