Spójrzmy prawdzie w oczy, zdecydowanie zbyt wiele osób wybiera przeciętność. Po prostu biernie akceptuje to, co otrzymuje, chociaż w każdym z nas drzemie potencjał i możemy zapewnić sobie o wiele więcej. Jeśli chcesz radykalnie zmienić trajektorię swojego życia, osiągnąć poziom sukcesu, co do którego wciąż trudno Ci uwierzyć, że jest możliwy, musisz skupić się na mocy, która jest w Tobie i na tym, jak wykorzystujesz ją w codziennym życiu. Już czas na Powershift!

John Daymond znany jest ze swojej reguły SHARK – „Bądź jak rekin”, która przyniosła mu sukces w biznesie. W swojej kolejnej książce, Powershift: Przeobraź dowolną sytuację, sfinalizuj dowolną transakcję i osiągnij dowolny cel, Daymond John, człowiek sukcesu, przedsiębiorca, założyciel linii odzieżowej FUBU i gwiazda programu Shark Tank, przedstawia jeszcze jedną metodę. To mechanizm Powershift. Może Ci on pomóc wprowadzić pozytywne zmiany w swoim życiu i osiągnąć sukces o jakim być może nawet nie marzyłeś.

„Kiedy zadowalamy się tym, co mamy, zamiast tym, czego chcemy, zamykamy się na to, na co zasługujemy” – Daymond John

Czy jest Powershift?

Powershift w wolnym tłumaczeniu oznacza „przenoszenie mocy”. To jak stwierdza John Daymond nasza wrodzona zdolność do przekształcania każdej sytuacji w jakiś rodzaj przewagi. To umiejętność stawiania się w położeniu, w którym możesz odnosić sukcesy.

Można powiedzieć, że jest to podstawowy instynkt przetrwania ludzkiego gatunku. Stanowi on integralną część naszych osobowości. Sęk w tym że większość z nas nie dostrzega prawdziwego obrazu tej zdolności pozwalającej przekształcać uzyskiwane przez nas wyniki lub nie potrafi dojść do tego, jak korzystać z niej w sposób umożliwiających robienie postępów. Wyzwanie więc, polega na rozpoznaniu tego faktu i użyciu tej mocy do zmiany swojego życia oraz osiągnięcia tego na czym Ci naprawdę zależy.

Powershit /pou(ə)r shift/

  1.  kontrolowanie i kreowanie prowadzących do autentycznej transformacji chwil, dzięki którym możesz wieźć szczęśliwsze i bardziej satysfakcjonujące życie.
  2.  odwoływanie się do twojej zdolności budowania wpływów prowadzenia negocjacji związanych z rzeczami, których potrzebujesz i pragniesz, a także pielęgnowania relacji by dzięki tym kwestią udało ci się dotrzeć tam gdzie chcesz się znaleźć.

Powerhift Daymond Johna

Inspiracją dla Johna Daymoda do napisania książki Powershift były jego własne transformacje i zwroty w życiu, które wykonał. Po wielu latach odnoszenia sukcesów w prowadzeniu swojej firmy FUBU, John zdecydował się na zupełnie nową ścieżkę kariery w telewizji w programie Shark Tank. Krytycy mogliby uznać to posunięcie za przejaw oportunizmu lub zwykłego szczęścia, ale z perspektywy Johna stanowiło ono kulminację lat wytężonej pracy, budowania wpływów, pielęgnowania relacji i wywierania nacisku z pozycji siły w każdych negocjacjach.

Dla Johna ważne jest, aby kontrolować kierunek swojego życia. Możesz pracować ciężej niż ktokolwiek inny i mieć nadzieję, że Twoje wysiłki zaprocentują „wielkim przełomem” lub okazją, która całkowicie odmieni Twoje życie; możesz też skupić się na położeniu fundamentów mając przekonanie, że przed Tobą pojawi się wiele możliwości i że będziesz w pełni przygotowany, aby wykorzystać każdą z nich. Patrząc z tej perspektywy, Shark Tank nie był szczęśliwym trafem. To była tylko jedna z tych wielu możliwości, na którą się szykował od momentu, gdy założył swoją firmę FUBU w domu swojej mamy w Hollis, Queens.

„Żadne z błogosławieństw lub sukcesów, które spotkały mnie w życiu nie mogłyby się stać moim udziałem, gdyby nie umiejętność przenoszenia siły – z innych ludzi na mnie, ze mnie na innych ludzi, a także z jednej dziedziny będącej  moją mocną stroną na zupełnie nowy obszar, z którym świetnie sobie radzę. te transformacje napędza cały rozwój w moim życiu osobistym i zawodowym”. – Daymond John

Jakie są elementy udanego powershift’u?

Co trzeba zrobić, aby dokonać udanego Powershiftu? Istotę powershift, stanowi połączenie ze sobą kilku elementów. Każdy z nich jest istotny i żadnego nie można pominąć, aby odnieść sukces.

#01 Znajdź swoje Dlaczego?

John zachęca, abyś stanął przed lustrem i zadał sobie głośno pytanie: Czego naprawdę chcę od życia? I co najważniejsze, „Dlaczego” chcę to osiągnąć?

Zrozumienie tego czego pragniesz i Twojego „Dlaczego” jest pierwszym krokiem pozwalającym dokonać powershiftu, o którym marzysz, a tym samym w znaczący sposób może wpłynąć na Twoją karierę i życie.

#02 Wpływ – zrób wrażenie 

Naucz się wywierać wpływ i robić wrażenie. Napisz swoją historię, opowiedz ją światłu, pracuj nad swoją wiarygodnością, stwórz podstawę swoich dokonań, uczciwości oraz zaangażowania. A do tego pokaż, że traktujesz to wszystko naprawdę poważnie. Spraw by Twoja reputacja mówiła sama za siebie. Niech Twój wizerunek i działania, faktycznie odzwierciedlają to kim jesteś i za czym się opowiadasz.

#03 Negocjacje – zawrzyj porozumienie

Negocjacje to kluczowa umiejętność, w biznesie i życiu. Naucz się negocjować, aby zapewnić sobie to na czym Ci zależy. Wykształć styl negocjacji, który pozwoli Ci w maksymalnym stopniu wykorzystać istniejące okazje i tworzyć nowe sposobności. Kieruj się zasadą odnoszenia obustronnych zwycięstw (wygrana-wygrana), a nie zasadą zwycięstwa metodą spalonej ziemi.

#04 Relacje – twórz trwałe relacje

Skup się na nawiązywaniu trwałych kontaktów i bądź gotów wnieść wartość, nie oczekując niczego w zamian. Relacje zorganizuj w taki sposób, by ludzie, z którymi kiedyś pracowałeś, chcieli w przyszłości ponownie podjąć z Tobą współpracę. Stwórz grupę przyjaciół i znajomych, którzy zawsze będą się wzajemnie wspierać i podejmować wysiłki mające na celu poprawę położenia innych osób zaliczanych do tego grona.

„Moc wynikająca z mojej zasady powershiftu jest następstwem połączenia ze sobą wszystkich tych elementów. Musimy o tym myśleć jak o rozgrywce szachowej prowadzonej w trzech wymiarach […]

Możesz się oczywiście skupić na tym, by wygrać na jednej płaszczyźnie, co zawsze zapewni Ci korzyści na krótką metę albo w odniesieniu do ściśle określonych kwestii. Jeżeli jednak stawiasz sobie za cele znalezienie się w położeniu, w którym zyskasz możliwość wykonania nagłego, ważnego i nieoczekiwanego ruchu w zupełnie nowym kierunku, i nie ma to być chwilowa zagrywka, lecz coś, czego będziesz się trzymać wraz z upływem czasu…cóż, musisz z zaangażowaniem wykonać całą ciężką pracę potrzebną do tego, by ludzie Ci kibicowali i w Ciebie wierzyli, oraz podjąć wysiłek związany z negocjowaniem porozumień korzystnych dla Ciebie i dla Twoich partnerów, a także zadbać o liczne relacje nawiązane na przestrzeni lat.

Musisz skupić się na swojej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości…i to wszystko w  tym samym czasie”. – John Daymon

Uwagi końcowe

Powershift pozwala przejąć kontrolę nad swoim przeznaczeniem, skierować swoją moc i energię we właściwym kierunku i wprowadzić zmiany, które chcesz zobaczyć w swoim życiu, wykorzystując zdolność, która jest wrodzona w każdym z nas.

Moc wynikająca z zasady powershift jest następstwem połączenia ze sobą wszystkich tych elementów:

  • Znajdź swoje „Dlaczego?„. Czego tak na prawdę chcesz? Co będzie Twoim dziedzictwem? Jak chcesz zostać zapamiętany?
  • Zbuduj swoją wiarygodność i wpływ – zrób wrażenie. Pamiętaj liczą się Twoje czyny, a nie tylko słowa.
  • Rozwiń umiejętności negocjacyjne i naucz się prowadzić rozmowy z pozycji siły, aby zawierać korzystne porozumienia.
  • Buduj trwałe relacje międzyludzkie. Podtrzymuj je, twórz płaszczyznę porozumienia z ludźmi, którzy będą coraz bardziej skłonni do tego, by zapewnić Ci poparcie lub okazać Ci przychylność.

Świadomie zdecyduj, że przejmiesz kontrolę nad swoim życiem. Postaw się w położeniu, w którym będziesz mógł zrobić najlepszy użytek ze swoich talentów i każdego nachodzącego dnia.

Powershift – mechanizm przenoszenia mocy prowadzący do nieuchronnego sukcesu

John Daymond osiągnął sukces, bo dysponował mocą…i Ty też ją masz. Umiejętność przekształcania wszystkich sytuacji w taki sposób, by zapewniały nam jakieś korzyści, jest trwale zakodowana w naszych umysłach. Kluczową kwestią jest nauczenie się, jak zrozumieć i wykorzystywać tę moc, którą już posiadasz.

Powershift. Przeobraź dowolną sytuację, sfinalizuj dowolną transakcję i osiągnij dowolny cel. - Daymond John, Daniel Paisner
Powershift. Przeobraź dowolną sytuację, sfinalizuj dowolną transakcję i osiągnij dowolny cel. – Daymond John, Daniel Paisner

Aby dowiedzieć się jak to zrobić sięgnij po wydaną przez Onepress książkę Powershift, Przeobraź dowolną sytuację, sfinalizuj dowolną transakcję i osiągnij dowolny cel. Dostępna jest po polsku w tłumaczeniu Krzysztofa Krzyżanowskiego.

John Daymond na własnym przykładzie pokazuje w niej w jaki sposób znaleźć dodatkową siłę i wykorzystać wszystkie posiadane atuty w sposób, który pozwoli Ci spożytkować własny potencjał w najlepszy możliwy sposób. Ta książka rozkłada Powershift na czynniki pierwsze i pokaże Ci, jak dokładnie się za to zabrać.

Koncertuje się na trzech kluczowych elementach – wpływie, negocjacjach i relacjach, które potrzebujesz przygotować jeśli chcesz sobie zagwarantować możliwość robienia dobrego użytku z napotykanych okazji przeprowadzając swój własny powershift.

Dowiesz się z niej, jak zastosować tę niezwykłą metodę, aby poradzić sobie z każdym wyzwaniem i przejąć panowanie nad swoim życiem. Przekonasz się, że dzięki umiejętności przenoszenia siły – z innych ludzi na siebie, z siebie na innych, z jednej dziedziny na drugą – można skutecznie doprowadzić do transformacji. Z kolei te przemiany mogą napędzać rozwój osobisty i zawodowy, pozwolić na rozwinięcie własnego biznesu czy też pomóc w osiągnięciu celu, który bez tego na zawsze pozostałby w sferze marzeń!

„Ej, jeśli taki cymbał jak ja może odnieść sukces, czegoś podobnego może dokonać każdy”. – John Daymond

Przeobraź dowolną sytuację, sfinalizuj dowolną transakcję i osiągnij dowolny cel! Zapanuj nad mocą, która jest w Tobie! Czeka na Ciebie nieuchronny sukces!

Sprawdź też: Jak stać się rekinem biznesu? Zasady SHARK – sukces w biznesie!