Szukasz sposobów na bardziej udany dzień? Wprowadź do swojej porannej rutyny zadawanie pytań, które dodadzą ci siły. Pytania w jednej chwili zmieniają przedmiot koncentracji, a w konsekwencji samopoczucie.  Zadawanie sobie właściwych pytań skupi twoje myśli w określony sposób. A w życiu dostajesz z reguły to, na czym się koncentrujesz. To na czym się skupisz staje się twoją rzeczywistością. Dobre poranne pytania odmienią twój dzień. A z czasem pomogą ci też stworzyć lepsze życie!

Jakie pytania zadawać sobie o poranku? Anthony Robbins w swojej bestsellerowej książce „Obudź w sobie olbrzyma” opisuje poranne pytania, dzięki którym już rano możesz doświadczać więcej szczęścia, entuzjazmu, dumy, wdzięczności, zdecydowana i miłości. Jeśli naprawdę chcesz zmienić swoje życie, uczyń z tych pytań swój codzienny rytuał!

„Pytania są laserem ludzkiej świadomości. Kierują one naszą koncentracją i określają zarówno nasze odczucia, jak i działania”. – Anthony Robbins

Chce być szczęśliwy i odnosić sukcesy? Oto 7 porannych pytań które tworzą lepsze życie!

#01 Co mnie w życiu uszczęśliwia?

Co dokładnie wywołuje teraz moje szczęście? W jaki stan mnie to wprowadza?

Chcesz być szczęśliwy? To zadawaj sobie sobie to pytanie codziennie. Z pewnością już w tej chwili są rzeczy, z których jesteś zadowolony w swoim życiu i daje ci uczucie szczęścia. Ciągłe przypominanie sobie o tym na co dzień sprawi, że staniesz się szczęśliwszą osobą. A samemu będąc szczęśliwszy, pozytywnie też wpłyniesz na tych, którzy są wokół ciebie.

Jeśli nie jesteś teraz zbyt szczęśliwy, to co mogłoby Cię uszczęśliwić? 

#02 Co wywołuje moje podniecenie?

Co dokładnie mnie teraz ekscytuje? W jaki stan mnie to wprowadza?

Jeśli zadasz sobie pytanie o to co cię ekscytuje i wywołuje entuzjazm, łatwiej ci będzie wstać rano z łóżka. Dlatego, że będziesz miał powód do zadowolenia i motywację do działania.

Jeśli w tej chwili nie jesteś podekscytowany niczym w swoim życiu, co mogłoby sprawić, że będziesz podekscytowany?

#03 Z czego jestem w życiu dumny?

Co dokładnie powoduje moją dumę? W jaki stan mnie to wprowadza?

Zbyt często zapominamy o swoich sukcesach. Zadanie sobie pytanie, z czego jestem dumny w swoim życiu może zdziałać cuda dla twojej samooceny i poczucia własnej wartości. Dlatego, że poprawi to twoją opinię o sobie… a jeśli czujesz się dobrze ze sobą, ostatecznie wykonasz więcej tego, co trzeba, aby odnieść sukces.

Jeśli nie jesteś dumny z niczego w swoim życiu w tej chwili, co mogłoby sprawić, że poczujesz dumę?

#04 Za co jestem życiu wdzięczny?

Co dokładnie budzi moją wdzięczność? W jaki stan mnie to wprowadza?

Wdzięczność jest praktyką, która powinna być wykonywana codziennie, jeśli chcesz doświadczyć więcej radości i sukcesu w swoim życiu. Korzyści płynące z codziennej wdzięczności są niezwykłe dla naszego stanu umysłu. Z pewnością już teraz w twoim życiu jest wiele dobrego, za co co możesz podziękować i okazać wdzięczność.

Jeśli uważasz, że nie jesteś wdzięczny za nic w swoim życiu w tej chwili, co mogłoby sprawić, że będziesz wdzięczny? 

Sprawdź: 50 rzeczy, za które warto być wdzięcznym

#05 Co daje mi w życiu przyjemność?

Co dokładnie sprawia mi teraz radość i przyjemność? W jaki stan mnie to wprowadza?

Jak byś się czuł, gdybyś w ciągu dnia koncentrował się na działaniach, które daje ci radość i na tym co kochasz? Prawda jest taka, że każdy z nas ma takie zajęcia, które wyjątkowo lubi robić. Łatwo jest o tym zapomnieć lub nie doceniać tych aktywności.

Jeśli mimo wszystko, w tej chwili nie cieszysz się niczym w swoim życiu, to co sprawiłby ci przyjemność?

#06 W co wierzę i czemu się chcę poświęcić?

Czemu dokładnie jestem oddany? W jaki stan mnie to wprowadza?

Jest to doskonałe pytanie, które warto sobie zadać w odniesieniu do celów, nad którymi teraz pracujesz. Warto codziennie sobie przypomnieć, dlaczego robisz to, co robisz.

Jeśli w tej chwili nie jesteś zaangażowany w nic w swoim życiu, to czemu mógłbyś się poświęcić? Co mogłoby być twoim „Dlaczego”?

Sprawdź: Jak odkryć swoje DLACZEGO? 40 pytań na które trzeba sobie odpowiedzieć

#07 Kogo kocham? 

Kto kocha mnie? Kto budzi moją miłość? W jaki stan mnie to wprowadza?

Miłość jest potężną emocją, której powinniśmy doświadczać codziennie i jest to o wiele łatwiejsze niż myślisz! Praktykuj miłość własną zadając sobie to pytanie. Bo miłość do innych zaczyna się od miłości do siebie.

Uwagi końcowe

Oto 7 porannych pytań, które dodają siły. Ciągle je sobie zadając i udzielając na nie szczerych odpowiedzi, szybko przekonasz się, że dają ci one ciągły dostęp do najkorzystniejszych stanów emocjonalnych. Prowadzą wprost do uczuć szczęścia, dumy, podniecenia, wdzięczności, radości, oddania i miłości. 

Każdy z nas musi podsycać w sobie pewne emocje, jeśli chce być szczęśliwy, bardziej zmotywowany i odnosić większe sukcesy. Znajdź w swojej porannej rutynie czas na zadanie sobie wzmacniających pytań. Możesz skorzystać z 7 pytań Anthonego Robbinsa albo stworzyć własne pytania.

Siła pytań jest ogromna i masz do niej dostęp na co dzień. Pytania wpływają na nasze przekonania, a w ten sposób zmieniają naszą ocenę dotyczącą rzeczy możliwych i niemożliwych. 

Pamiętaj, że twoje myśli kształtują twoje emocje, a emocje kształtują twoje myśli. Zmieniając swoje pytania, zmieniasz swoje myśli, a tym samym zmieniasz swoje uczucia. Pytania, które sobie zadasz, mogą w każdej chwili ukształtować twoją ocenę samego siebie, własnych możliwości oraz działań, które możesz podjąć, by spełnić swoje marzenia i osiągną to na czym ci naprawdę zależy.

To prosta idea, ale daje potężne rezultaty.

„Właściwe pytania tworzą właściwe życie”. – Anthony Robbins

Jeśli nie masz jeszcze własnej porannej rutyny? To ją wprowadź! Sposób w jaki zaczynasz swój dzień może uczynić wielką różnię. Sprawdź Zmień swój poranek zmień swoje życie! Poranna rutyna Life S.A.V.E.R.S.

A Ty jakie pytania sobie zadajesz? Czy dodają ci one siły?