Nie ma figur idealnych, co na pewno wynika częściowo z faktu, iż dla każdego figura idealna może oznaczać coś zupełnie innego. Różne są przecież ludzkie preferencje i indywidualne gusta. Zawsze jednak warto co nieco zmodyfikować swoją figurę, by wyglądać jeszcze lepiej niż zazwyczaj. Nawet te z pozoru niedoskonałe sylwetki da się przecież w sprytny sposób udoskonalić i delikatnie poprawić poprzez stosowanie odpowiednich elementów garderoby. Tyczy się to zarówno odzieży noszonej na co dzień, jak i wakacyjnych strojów kąpielowych. W jaki sposób dopasować zatem takie stroje kąpielowe do damskiej sylwetki?

Zależy to oczywiście od typu tej sylwetki, więc w pierwszej kolejności należy spojrzeć na nią raz jeszcze obiektywnym okiem i wyznaczyć jej atuty oraz mankamenty, które każdy przecież posiada. Nikt nie jest idealny. Każdy ma pewne swoje słabsze strony, które chciałby ukryć przed innymi. Dla niektórych dużym utrapieniem jest mały biust. Nie bez powodu operacje powiększania piersi cieszą się coraz większą popularnością i coraz więcej pań z nich korzysta. A akurat ten mankament (w oczach niektórych kobiet) bardzo łatwo można naprawić. Wystarczy zdecydować się na strój kąpielowy dwuczęściowy wyposażony w biustonosz z wkładkami typu push-up, które wypychają piersi do przodu i je fantastycznie wypełniają, a dzięki temu sprawiają, że te zdają się być znacznie większe niż normalnie. Biust da się też powiększyć w bardziej „naturalny” sposób. Gąbki stosowane w biustonoszach push-up bywają w końcu niewygodne i zawsze istnieje to minimalne ryzyko, że w jakiejś chwili – np. tuż po wyskoczeniu z basenu – wyskoczą z miseczki. Piersi można jednak powiększyć optycznie. Tak bowiem działają kostiumy kąpielowe dwuczęściowe mocno dekorowane u góry. W okolicach piersi mogą zawierać różne marszczenia czy falbany. Czasami materiał w tej okolicy jest też pokrywany większymi wyraźniejszymi wzorami, czyli np. motywami dużych kwiatów. Efekt? Wizualnie piersi wydadzą się znacznie większe i pełniejsze. To propozycja dla tych kobiet, które nie lubią się ze swoim małym biustem i nie są w stanie go zaakceptować.

Z kolei te panie, które nie mają co narzekać na rozmiar swoich piersi, powinny wybierać stroje, które będą dla nich przede wszystkim wygodne, czyli te wyposażone w mocniej usztywniane biustonosze. Dodatkowe fiszbiny, mocne miseczki i grubsze ramiączka utrzymają nawet bardzo duży biust w ryzach. Nie pozwolą mu się przemieszczać, dzięki czemu w każdej pozycji i sytuacji będzie on świetnie wyglądać.