Masz absolutną kontrolę nad jedną rzeczą – nad swoim myśleniem! Ty decydujesz, o czym będziesz myślał dosłownie w każdej sytuacji. Twoje myśli i sposób, w jaki interpretujesz zdarzenia, wywołują w tobie emocje – pozytywne lub negatywne. Te myśli i uczucia prowadzą do podjęcia stosownych działań i wpływają na otrzymywane przez ciebie wyniki. Wszystko zaczyna się od sposobu myślenia. Twój zewnętrzny świat jest odbiciem twojego świata wewnętrznego. Jeśli zmienisz swoje myślenie, zmienisz też swoje życie.

Brian Tracy jest jednym z najlepszych myślicieli i pisarzy w dziedzinie rozwoju wewnętrznego i osiągania sukcesu. W swoje książce Zmień myślenie, a zmienisz swoje życie wskazuje na siedem sposobów myślenia o sobie o sobie samym i o swoim życiu, dzięki którym możesz osiągnąć większy sukces i szczęście. Przyjrzyjmy się im po kolei. Zaczynamy!

„Najważniejszą zasadą w życiu jest to, że stajesz się tym, o czym myślisz przez większość czasu”.

Zmień myślenie a zmienisz swoje życie! Jak myśleć aby osiągnąć sukces i szczęście?

#01 Myśl o przyszłości

Po pierwsze, pozytywnie nastawieni, szczęśliwi ludzie są nakierowani na przyszłość. Myślą i rozmawiają o przyszłości przez większość czasu. Myślą i rozmawiają o tym, dokąd zmierzają, zamiast o tym, co wydarzyło się w przeszłości. Tworzą jasną, ekscytującą wizję przyszłości obejmującą wszystkie szanse, z których mogą skorzystać. Na mocy prawa przyciągania ciągnie ich do realizacji swoich nadziei i marzeń, a ich nadzieje i marzenia same się do nich zbliżają.

#02 Myśl o swoich celach

Po drugie ludzie sukcesu, są nastawieni na cel. Myślą i rozmawiają o swoich celach przez większość czasu. Po wyobrażeniu sobie swojej idealnej przyszłości i marzeniu o celach sprowadzają te wizje do jasnych, spisanych celów i planów, nad którymi codziennie pracują. Koncentrują swoją uwagę i energię. Wykorzystują swoje cele do przejęcia kontroli nad przyszłością.

#03 Myśl o doskonałości

Po trzecie, są nastawieni na doskonałość. Poświęcają się osiągnięciu doskonałości we wszystkim, co robią. Chcą dołączyć do najlepszych osób w swojej branży, niezależnie od jej rodzaju. Odnajdują swoje kluczowe obszary i wyznaczają sobie standardy doskonałości w każdym z nich. Pracują nad sobą codziennie i nigdy nie przestają ulepszać swojego charakteru.

#04 Myśl o rozwiązaniu

Po czwarte, optymiścinastawieni na rozwiązanie. Nie myślą o problemie, tylko o jego rozwiązaniu. Zastanawiają się, co trzeba zrobić, a nie nad tym, kto zawinił. Wykorzystują metody kreatywnego myślenia, żeby odblokować kreatywność swoją i otaczających ich ludzi. Postrzegają swoje cele jak problemy, które trzeba rozwiązać, i wierzą, że istnieje logiczne wyjaśnienie wszystkich trudności – wystarczy je tylko znaleźć.

#05 Myśl o wynikach

Po piąte, szczęśliwi, odnoszący sukcesy ludzie są całkowicie zorientowani na sukces. Dokładnie planują każdy dzień. Ustalają, które zadania są dla nich priorytetowe. Następnie zajmują się tymi, które stanowią najlepszy sposób wykorzystania ich cennego czasu. Wykonują ogromną ilość pracy i dają się poznać jako bardzo pracowici ludzie. Ze względu na ich skuteczność i wydajność wykonują o wiele więcej zadań, działają szybciej i wnoszą większy wkład w swoją pracę, lepiej służąc światu.

#06 Myśl o rozwoju

Po szóste, ludzie o wysokich osiągnięciach są nastawieni na rozwój. Stale się uczą i dokształcają. Czytają, słuchają audiobooków, uczestniczą w dodatkowych szkoleniach, kursach, konferencjach czy seminariach. Mają w sobie dużą determinację, żeby pozostać wśród najlepszych w swojej dziedzinie. Wiedzą, że przyszłość należy do ludzi kompetentnych, którzy wiedzą więcej niż ich konkurencja. Zdają sobie sprawę, że trwa wyścig, w którym biorą udział. Są nastawieni na wygraną.

#07 Myśl o działaniu

Po siódme i pewnie najważniejsze, ludzie sukcesu stale są nastawieni na działanie. Zastanawiają się nad tym, co mogą zrobić w tej chwili, żeby szybciej osiągać swoje cele. Stale są w ruchu. Pracują przez cały czas. Mają poczucie pilności. Wykonują o wiele więcej zadań niż przeciętna osoba. Im więcej zrobią, tym więcej otrzymują, stają się cenniejsi i więcej zarabiają.

Uwagi końcowe

Oto siedem sposobów myślenia o sobie i swoim życiu, które pomaga osiągnąć sukces i szczęście.

Twój umysł jest niezwykle potężnym narzędziem. Twoje myśli kontrolują i określają niemal wszystko, co ci się przytrafia. Myśli mogą przyczynić się do odniesienia sukcesu albo poniesienia porażki. Mogą w jednej chwili sprawić, że poczujesz się smutny albo radosny i szczęśliwy.

Pozytywne myśli ułatwiają życie. Wzmacniają cię i sprawiają, że czujesz się silniejszy i bardziej pewny siebie. Pozytywne myślenie nie sprowadza się tylko do funkcji motywacyjnej. Wywiera mierzalny, konstruktywny wpływ na twoją osobowość, zdrowie, twój poziom energii oraz kreatywność. 

Twoje myśli oraz działania, które te myśli prowokują, determinują całe twoje życie. Ale dobre jest to, że twoje myśli znajdują się całkowicie pod twoją kontrolą. To Ty decydujesz o tym jak i o czym myślisz!

Zmień myślenia a zmienisz swoje życie!

Aby dowiedzieć się jak uwolnić swój potencjał, osiągnąć sukces i większe zadowolenie z życia dzięki zmianie sposobu myślenia koniecznie sięgnij po książkę Briana Tracy Zmień myślenie a zmienisz swoje życie. Dzięki wydawnictwu MT Biznes i tłumaczeniu Katarzyny Dumińskiej ten światowy bestseller dostępny jest po polsku. Ta książka może ci służyć jako podręcznik do osiągnięcia większego sukcesu i szczęścia w twoim dalszym życiu. 

Zmień myślenie a zmienisz swoje życie jak uwolnić swój potencjał i osiągnąć sukces. - Brian Tracy
Zmień myślenie a zmienisz swoje życie jak uwolnić swój potencjał i osiągnąć sukces. – Brian Tracy

Zmień myślenie, a zmienisz swoje życie nauczy cię, jak odkryć swoje niezwykłe wewnętrzne zasoby i sięgnąć po niesamowitą siłę, która w tobie drzemie. Jeżeli jesteś gotów na doskonałość i osiągnięcie wielkich rezultatów, ta książka będzie twoim przewodnikiem na drodze do sukcesu. Odkryje przed tobą kod DNA twojej przyszłości. Żeby wykreować tę przyszłość zgodnie ze swoimi marzeniami, przeczytaj ją, zacznij stosować opisane w niej zasady, rozpisz plan, po czym z zapałem weź się do działania.

Zadziwisz sam siebie, kiedy zaczniesz osiągać nowe, lepsze wyniki dzięki wykorzystaniu przedstawionych w tej książce koncepcji i pomysłów przy realizacji wszystkich swoich zamierzeń. Musisz tylko dać sobie szansę i przestawić swoje myślenie na sukces i osiągnięcie świetnych wyników.

Zmień myślenie, a zmienisz swoje życie. Uwolnić swój potencjał i osiągnij sukces!

„Twoim największym wyzwaniem i czymś, za co jesteś w pełni odpowiedzialny, jest stworzenie w umyśle mentalnego odpowiednika tego, co chcesz doświadczyć na zewnątrz. Postępując w ten sposób, uruchamiasz swoje siły psychiczne i siły wszechświata, które działają na twoją korzyść. Przejmujesz pełną kontrolę nad swoim życiem”. – Brian Tracy

Sprawdź: Co robić aby być szczęśliwym? Nawyki naprawdę szczęśliwych ludzi

A czy Twoje myślenie przybliża Cię do sukcesu i szczęścia?