Jeśli chcesz schudnąć, największą przeszkodą nie jest sam fakt dostępności kalorycznego jedzenia w supermarkecie. To Twoje stare, niezdrowe nawyki sprawiają, że w ogóle chcesz po takie produkty sięgać. Zmień nawyki, a zmienisz siebie- proste.

Świetną techniką jest tak zwana terapia zastępcza lub wypierająca, w której zastępujesz jeden niezdrowy nawyk innym, który jest dla ciebie znacznie lepszy.

Możesz od razu pomyśleć, że łatwiej to powiedzieć niż zrobić. W końcu, co jest przyjemniejszego niż zajadanie się tym całym tłustym śmieciowym jedzeniem lub wylegiwanie się na kanapie?

Właściwie wiele rzeczy. I to właśnie te rzeczy mogą dosłownie uratować ci życie. Sztuczka w tej technice polega na tym, aby nowy nawyk był o wiele bardziej przekonujący niż stary i zakotwiczyć go w tobie za pomocą podstawowego NLP.

„Czasem największy ciężar, który musisz podnieść to twój tyłek z kanapy”.

Zmień myślenie, a zmienisz ciało. Schudnij z NLP

Być może słyszałeś o NLP – programowaniu neurolingwistycznym – i odrzuciłeś je jako rodzaj manipulacyjnej kombinacji umysłowej. „Jakiś nowy przekręt, pic na wodę”- to typowe myślenie ludzi, którzy nie rozumieją, jak to działa. I jak działa mózg. Bo wbrew pozorom- niektóre jego aspekty są bardzo proste i dobrze zrozumiane. Na przykład nawyki– doskonale wiemy, że tworzą się i umacniają poprzez powtarzanie jakiejś czynności.

Zatem prawda jest taka, że ​​właściwie stosowana technika NLP może być bardzo silnym katalizatorem zmian.  Słowo „zmiana” może napawać Cię optymizmem. W końcu oczekujesz zmian na lepsze, prawda? Masz jakąś wizję lepszego, szczupłego siebie i ta wizja mogła się teraz pojawić w Twoim umyśle. Czy to sprawiło, że od razu wziąłeś się w garść? No nie. Wizja to wizja, a życie to życie. Ciężko jest nam przekuwać nasze wizje na świat realny. Czemu?

Faktem jest, że my, ludzie, nie lubimy zmian.  W rzeczywistości często się tego boimy. Utrzymanie status quo jest podstawową ludzką potrzebą, nawet jeśli powoli nas to zabija. I tak, nadwaga cię zabije. Musisz więc obrzydzić sobie swoją strefę komfortu i status quo. Musisz pragnąć tej zmiany tak jak ktoś, kto nienawidzi swojej pracy, chce ją rzucić. Musisz wiedzieć, jak szkodliwa jest nadwaga, by w Twoim umyśle powstała trwała potrzeba pozbycia się jej.

Ryzyko zachorowania na choroby serca, raka, cukrzycę i wiele innych zagrażających życiu chorób jest znacznie zwiększone, jeśli jesteś otyły, a podwyższone, jeśli masz choćby niewielką nadwagę.

„Zdrowe odżywienie bywa trudne. Otyłość to codzienny ciężar. Wybierz swój poziom trudności”.

Jeśli to nie wystarczy, aby Cię przekonać, musisz uczynić to bardziej osobistym. Tak, zgadzam się, że śmierć jest bardzo osobista, ale zdziwiłbyś się, jak wiele osób wzrusza ramionami i mówi: „Jakoś trzeba umrzeć” i kontynuuje wpychanie w siebie tego niezdrowego jedzenia.

Zatem jeśli lęk przed śmiercią Cię nie rusza, pomyśl o innych wadach nadwagi. Pomyśl, jak ciężko Ci się poruszać po schodach, czy biegać. O ile łatwiejsze życie będziesz miał, jak pozbędziesz się balastu. Ile rzeczy zrobisz, gdy będziesz miał więcej energii? Jak poprawi się Twój sen, jak ludzie będą na Ciebie patrzeć z podziwem… a nawet- ile pieniędzy oszczędzisz, kontrolując swoje zachcianki i gotując zdrowo, z podstawowych produktów, takich jak kasze, ryż, rośliny strączkowe…

Zrób przegląd swoich przyzwyczajeń i nawyków. Czy pozytywnie wpływają na Twoje życie? Znajdź swoją motywację. Technika NLP w dużym skrócie polega na tym, by codziennie sobie o tej motywacji przypominać. Mieć wizję chudego siebie i zawsze przed snem lub po wstaniu przez 10-15 minut się nią rozkoszować i wymieniać jej zalety. Takie „przypominanie” sobie o tym, ile zalet ma szczupła sylwetka, sprawi, że Twój mózg po prostu znajdzie jakieś wyjście, by to osiągnąć, bo będzie tego chciał bardzo mocno.  A gdy mocno czegoś chcemy- nie przeszkadza nam wysiłek, który trzeba podjąć, by to zdobyć.

„Zrób dzisiaj małe kroki, żeby jutro osiągnąć niemożliwe”.

Sprawdź: Motywacja w odchudzaniu. Jak wytrwać na diecie i nie zaprzepaścić jej efektów?

Podoba Ci się? Postaw mi kawę na buycoffee.toi rośnij z nami w siłę!