“Twoja podświadomość pomnaża wszystko, co jej powierzysz” – Joseph Murphy

“Pomyślność polega na tym, że odnosimy sukcesy życiowe. Za sukcesy można uznać życie w spokoju, doznawanie radości i odczuwanie szczęścia. Taki stan czeka zbawionych w życiu wiecznym, o którym mówi Jezus. To, co najważniejsze w życiu, a więc spokój, harmonia, prawość, bezpieczeństwo i szczęśliwość, to wartości nieuchwytne i niematerialne. Pochodzą z głębi człowieczej jaźni. Medytacja nad nimi sprawia, że te niebiańskie skarby są wpajane naszej podświadomości. Właśnie ona jest tym miejscem, gdzie: „…ani mól, ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie włamują się i nie kradną” [Mt 6, 20].

Podświadomość wspólnikiem sukcesu. Trzy kroki wiodące do sukcesu

Pierwszym istotnym krokiem wiodącym do sukcesu jest uświadomienie sobie, co lubisz robić oraz robienie tego. Jeśli nie lubisz swojej pracy, nie będziesz dobrze prosperował, nawet jeżeli cały świat okrzyknie cię człowiekiem sukcesu. Lubiąc swoją pracę, wykonujesz ją z ochotą i przyjemnością. Jeśli ktoś chce zostać psychiatrą, nie wystarczy, że zdobędzie dyplom i powiesi go na ścianie. Musi być stale na bieżąco, brać udział w kongresach, czytać prace dotyczące psychiki i umysłu. Musi odwiedzać kliniki i zaznajamiać się z  najnowszymi pismami fachowymi. Innymi słowy, musi stale się doskonalić i poznawać nowe metody łagodzenia ludzkich cierpień, ponieważ dla lekarza najważniejsze jest dobro pacjentów.

Ktoś czytający te słowa może pomyśleć: „Nie potrafię wykonać pierwszego kroku, ponieważ nie wiem, co chciałbym robić. Jakże wobec tego mam sobie znaleźć odpowiednie pole działania?”.

Jeżeli znajdujesz się w takiej sytuacji, módl się o przewodnictwo takimi oto słowami:

“Nieskończona Inteligencja podświadomości objawi mi właściwe miejsce w życiu”.

Powtarzaj tę modlitwę spokojnie, stanowczo i z miłością. Jeżeli wytrwasz w ufności i wierze, doczekasz się wysłuchania modlitwy w postaci odczucia, impulsu lub zamiłowania, które wskażą ci właściwy kierunek. Poczujesz wewnętrzną spokojną i jasną świadomość.

Drugim krokiem do sukcesu jest wyspecjalizowanie się w konkretnej dziedzinie i doskonalenie się w niej. Załóżmy, że student wybiera sobie zawód chemika. Powinien skupić się na jednej z licznych gałęzi tej nauki i poświęcić cały czas na specjalizowanie się w niej. Dzięki zainteresowaniom i entuzjazmowi będzie chciał zgłębić wszelkie tajniki studiowanej dziedziny. Możliwe, że zechce wiedzieć więcej niż inni. Oprócz gorliwości powinien również odczuwać pragnienie służenia ludziom.

„Który jest większy z was, będzie sługą waszym”. Taka postawa różni się ogromnie od podejścia kogoś, kto chce jedynie zarobić na życie lub tylko sobie „radzić”. Prawdziwy sukces nie polega na tym, by sobie „radzić”. Motywacją człowieka powinny być pobudki szlachetniejsze i bardziej bezinteresowne. Powinien służyć innym, tak aby zarabiając na życie, czynił dobro.

Trzeci krok jest najważniejszy. Musisz być pewien, że wybrana przez ciebie działalność prowadzi nie tylko do twego osobistego sukcesu. Nie możesz kierować się egoizmem. Musisz służyć ludzkości. Powstanie wtedy obwód zamknięty. Inaczej mówiąc, gdy twój zamysł będzie zgodny także ze służeniem innym, powróci do ciebie zwielokrotniony i pobłogosławiony. Jeśli zaś będziesz pracował wyłącznie dla własnej korzyści, obwód pozostanie niezamknięty. Będzie się wydawać, że odnosisz sukcesy, ale może powstać krótkie spięcie, które kiedyś doprowadzi do ograniczeń i choroby.

Miara prawdziwego sukcesu

W tym miejscu możesz pomyśleć: „A ten facet, którego pokazywali w telewizji? Ten, co zbił majątek, prowadząc ciemne interesy? Nigdy nie widziałem, by ktoś odniósł większy sukces, a przecież on ani trochę nie dba o dobro ludzkości”.

Takie przypadki bywają aż nazbyt częste, musimy je jednak dostrzegać we właściwym świetle. Może się zdawać, że komuś doskonale się powodzi, ale pieniądze zdobyte na oszustwach lubią się ulatniać. A nawet jeśli tak się nie dzieje, okradając innych, okradamy siebie. Do takiej postawy bowiem prowadzi poczucie braku i niedosytu, które objawia się również w innych dziedzinach życia, jak zdrowie, życie rodzinne i stosunki międzyludzkie.

Wszelkie nasze myśli, poglądy i odczucia urzeczywistniają się, przybierając widzialną postać. Ktoś, kto dorabia się majątku na oszustwach, nie jest człowiekiem sukcesu. Sukces nie jest możliwy bez spokoju ducha i umysłu. Co z tego, że ktoś taki posiada wielki majątek, skoro nie może spać, choruje lub żyje w poczuciu winy?

Poznałem kiedyś w Londynie pewnego mężczyznę, który opowiedział mi co nieco o swoich wyczynach. Zgromadził ogromny majątek, który pozwolił mu na luksusowe życie w willi na przedmieściach Londynu oraz na spędzanie wakacji w letnim domu we Francji. Żył w zbytku, owszem, ale nie zaznawał spokoju. Bezustannie prześladował go strach przed funkcjonariuszami Scotland Yardu, którzy w każdej chwili mogliby go aresztować. Cierpiał na wiele dolegliwości, które niewątpliwie spowodowane były ciągłym niepokojem i wyrzutami sumienia. Dręczyło go poczucie winy, które przyciągało najrozmaitsze kłopoty i nieszczęścia.

Później usłyszałem, że dobrowolnie zgłosił się na policję, a następnie odsiedział wyrok. Po wyjściu z więzienia poszukał pomocy u psychologa i u duchownego. Przeżył przemianę, dzięki której stał się uczciwym i przestrzegającym prawa obywatelem. Znalazł sobie pracę, którą lubił, i rozpoczął szczęśliwe życie.

Człowiek sukcesu lubi swoją pracę i wykonując ją, w pełni się realizuje. Do powodzenia potrzebne mu jest coś więcej niż samo gromadzenie majątku. Do pomyślnego życia konieczne jest zrozumienie praw psychicznych i duchowych. Wielu wielkich biznesmenów zawdzięcza sukces właściwemu korzystaniu z podświadomości. Rozwijają umiejętność wyobrażania sobie przyszłych projektów, jakby już były zrealizowane. Widząc i odczuwając radość z efektów spełnionej modlitwy, sprawiają, że podświadomość je urzeczywistnia. Jeżeli dokładnie wyobrazisz sobie upragniony cel, otrzymasz dzięki działającej cuda potędze podświadomości wszystko, co jest niezbędne do jego realizacji.

Rozpatrując trzy kroki wiodące do sukcesu, zawsze pamiętaj o stwórczej potędze swojej podświadomości. Ona jest energią niezbędną do pomyślnego przeprowadzenia każdego planu. Twój umysł ma siłę kreacji. Gdy myśl stopi się w jedno z uczuciem, powstanie wiara subiektywna.

„Według wiary waszej niech wam się stanie” [Mt 9, 29].

Zrozumiawszy, że dysponujesz potężną mocą, która potrafi spełnić wszystkie twoje życzenia, nabierzesz wiary w siebie oraz poczucia spokojnej pewności. Niezależnie od tego, jaką dziedziną się zajmujesz, zapoznaj się z prawami podświadomości. Gdy nauczysz się korzystać z sił umysłu realizować się w pełni oraz obdarzać innych swymi talentami, znajdziesz się na drodze wiodącej do prawdziwego sukcesu. Jeżeli będziesz postępował zgodnie z wolą Boga, Bóg cię poprowadzi. Kto wtedy zdoła ci się przeciwstawić? Żadna siła na świecie nie przeszkodzi komuś, kto zgłębił tę prawdę.

Podsumowanie

1. Sukces polega na tym, by wieść pomyślny żywot. Jeśli żyjesz spokojnie, szczęśliwie i radośnie, jesteś człowiekiem sukcesu.

2. Uświadom sobie, co lubisz robić, i zajmuj się właśnie tym. Jeśli nie wiesz, co jest twoim prawdziwym powołaniem, poproś o radę, a otrzymasz znak.

3. Wyspecjalizuj się w jakiejś dziedzinie i poznaj ją lepiej niż ktokolwiek inny.

4. Człowiek sukcesu nie jest samolubny. Jego głównym celem jest służenie innym.

5. Bez spokoju umysłu prawdziwy sukces jest niemożliwy.

6. Człowieka sukcesu cechuje umiejętność wczuwania się w cudzą psychikę i uczucia.

7. Jeśli dokładnie wyobrazisz sobie upragniony cel, cudowna moc podświadomości obdarzy cię niezbędnymi środkami, by go urzeczywistnić.

8. Myśl sprzężona z uczuciem staje się wiarą subiektywną, która zostaje urzeczywistniona.

9. Siła konsekwentnie i nieprzerwanie angażowanej wyobraźni sprowadza cudotwórcze moce podświadomości.

10. Jeśli chcesz dostać podwyżkę w pracy, wyobraź sobie swego szefa lub osobę ukochaną gratulujących ci awansu. Staraj się, by wyobrażenie było rzeczywiste i żywe. Musisz wyraźnie słyszeć głos i dostrzegać gesty tej osoby oraz uzmysłowić sobie, co czujesz. Powtarzaj tę wizualizację jak najczęściej, a doświadczysz radości płynącej ze spełnienia wysłuchanej modlitwy.

11. Podświadomość to archiwum wspomnień. Aby udoskonalić pamięć, powtarzaj często następującą afirmację: „Nieskończona Inteligencja mojej podświadomości zawsze i wszędzie wyjawia mi to, co powinienem wiedzieć”.

12. Jeśli chcesz korzystnie sprzedać dom lub inną własność, powtarzaj sobie powoli, spokojnie i z uczuciem: „Nieskończona Inteligencja przyciąga do mnie nabywcę, który pragnie domu (lub cokolwiek to jest) i będzie w nim szczęśliwy”. Trwaj przy tym, a podświadomość sprawi, że tak się stanie.

13. Wyobrażenie o sukcesie zawiera wszelkie elementy sukcesu. Powtarzaj słowo „sukces” często, z wiarą i przekonaniem, a podświadomość dopilnuje, by stał się on twoim udziałem.

Źródło: Fragment z książki Potęga podświadomości Joseph Murphy, wydawnictwo Świat Książki, tłumaczenie Ewa Westwalewicz-Mogilska

Cudowna moc podświadomości

Miliony kopii “Potęgi podświadomości“, napisanej przez dr. Josepha Murphy’ego, zostało sprzedanych na całym świecie od czasu jej pierwszego wydania. Ta książka jest ciągle popularna wśród kolejnych pokoleń i zdobywa nowych zwolenników.

Praca doktora Murphy’ego pochodzi sprzed ponad półwiecza i do dziś przeprowadzono w tej dziedzinie wiele badań, które potwierdzają jego kreatywność we wprowadzaniu czytelnika w zagadnienie potęgi podświadomości

Kim był Joseph Murphy?

Joseph Murphy urodził się 20 maja 1898 roku w małej miejscowości Ballydehob w hrabstwie Cork, w Irlandii. Wraz z młodszym bratem i młodszą siostrą wzrastał w pobożnej katolickiej rodzinie.

W 1922 roku przybył do Nowego Jorku i w końcu, osiągnąwszy tytuł naukowy w dziedzinie chemii, został farmaceutą. Podczas studiów zaczął zgłębiać rozmaite wschodnie religie i filozofie i uczestniczył w poświęconych im zajęciach.

W latach czterdziestych XX wieku doktor Murphy przeniósł się do Los Angeles i związał z ruchem Nowej Myśli; jego początki sięgają schyłku XIX stulecia i rozwijały się na początku XX. Murphy został wyświęcony na pastora Kościoła Boskiej Nauki i stworzył jedną z największych społeczności religijnych w tym mieście

W miarę jak jego Kościół i sława rosły, uzupełnił swoje niedzielne kazania cotygodniowym programem radiowym oraz książkami i nagraniami. W ciągu życia napisał ponad trzydzieści książek, ale najsłynniejszą z nich jest wydana po raz pierwszy w 1963 roku Potęga podświadomości, która natychmiast stała się bestsellerem. Po pięćdziesięciu siedmiu latach, opublikowana i sprzedana w milionach egzemplarzy, stała się międzynarodową klasyką, a dziedzictwo doktora Murphy’ego po dziś dzień cieszy się rosnącym powodzeniem.

Potęga podświadomości 2.0

C. James Jensen, który jest coachem i doradcą, zaktualizował i wzbogacił poradnik dr. Murphy’ego o nowe lekcje i narzędzia do ćwiczeń, takie jak afirmacje, wizualizacje, medytacje i umiejętności przywódcze. Wszystko po to, aby pomóc Ci wykorzystać moc swojej podświadomości i osiągnąć pełnię życia.

Jeśli chcesz uwolnić moc swojej podświadomości, teraz masz szansę dzięki tej nowoczesnej interpretacji ponadczasowych nauk dr. Josepha Murphy’ego. Dowiesz się, jak łatwo usunąć bariery, które dzielą Cię od spełnienia marzeń i wykorzystać proponowane metody, aby osiągnąć rozwój osobisty i całkowicie odmienić swoje życie.

Potęga podświadomości. 2.0. Metody aktywujące twój potencjał - James C Jensen Joseph Murphy
Potęga podświadomości. 2.0. Metody aktywujące twój potencjał –
James C Jensen Joseph Murphy

Opanowując i stosując umiejętność posługiwania się tymi narzędziami, polepszycie każdą dziedzinę życia: produktywność, związki, poziom szczęścia i dobrostan. Niezależnie od tego, od czego zaczniecie, przybliżycie się do tworzenia życia, jakiego naprawdę pragniecie, i posiądziecie umiejętność cieszenia się nim!

Książka Potęga podświadomości 2.0 pokaże ci, że sposób myślenia oraz wyobraźnia kształtują, modelują i tworzą twoją przyszłość. Człowiek jest bowiem tożsamy ze swoim podświadomym myśleniem”.

Gdy się nauczysz wyzwalać ukrytą moc podświadomości, w twoim życiu pojawią się siła, bogactwo, zdrowie, szczęście i radość. Mocy tej nie musisz pozyskiwać, gdyż już ją masz. Będziesz się jednak musiał nauczyć, jak ją wykorzystywać. Aby stosować ją we wszelkich dziedzinach życia, musisz ją najpierw zrozumieć.

Niezbędną wiedzę i zrozumienie zdobędziesz, postępując zgodnie z prostymi technikami opisanymi w tej książce. Ujrzysz świat w nowym świetle, poczujesz siłę, która pozwoli ci zrealizować wszelkie nadzieje i spełnić wszelkie marzenia. Postanów już teraz, że uczynisz swoje życie wspanialszym, doskonalszym, bogatszym i szlachetniejszym, niż było dotychczas.

“Widywałem cuda zdarzające się na całym świecie, odmieniające życie ludzi z wszelkich warstw społecznych. Tobie także przytrafią się cuda, jeśli zaczniesz wykorzystywać magiczną moc podświadomości”. – Joseph Murphy

Podoba Ci się? Postaw mi kawę na buycoffee.toi rośnij z nami w siłę!

Sprawdź też: Manifestacja mocy czyli jak osiągnąć to co się chce!