Afirmacje to jedno z najpotężniejszych narzędzi, które możemy wykorzystać, żeby zmienić swoje nastawienie. Twój świadomy umysł jest bardzo wyczulony na to, co wprowadzasz do twojej podświadomości. Powtarzanie pozytywnych sentencji pomaga ci poczuć się lepiej i wykonywać swoje obowiązki efektywniej. Ich stosowanie nic nie kosztuje, a może przynieść ogromne efekty. Codzienne afirmacje są ważne dla utrzymania dobrego nastroju i nastawienia podświadomości na myśli oraz zachowania, które umożliwiają ci spełnianie najgłębszych pragnień. Poniżej znajdziesz listę przykładowych dziesięciu z nich wraz z wyjaśnieniem, kiedy powinieneś je stosować.

„Jeśli potrafisz kontrolować swój umysł, to możesz też kontrolować swoje życie”.

10 najlepszych afirmacji do powtarzania każdego dnia

#01 Jestem najlepszy/Jestem najlepsza

To afirmacja dla każdego. Żeby zadziałała, możesz powtarzać ją sobie w dowolnym momencie dnia: przed ważnym egzaminem, spotkaniem z klientem albo kiedy rano ciężko jest Ci wstać z łóżka. Taka codzienna dawka motywacji sprawi, że łatwiej uwierzysz w swoje możliwości, będziesz bardziej otwarty i dasz sobie szansę.

#02 Dam sobie z tym radę

Zapewnienie siebie, że sobie poradzisz, wpływa na twoją pewność siebie i opanowanie. Taka afirmacja pomaga w ważnych chwilach twojego życia, kiedy stoi przed Tobą zadanie, od którego wiele zależy. Ta afirmacja przyda Ci się przed spotkaniem z klientem, zebraniem zarządu albo ważną rozmową w związku.

#03 Jestem naprawdę wartościowym człowiekiem

Każdy z nas ma wielką wartość i warto od czasu do czasu sobie o tym przypomnieć. Ta afirmacja jest przeznaczona dla osób, które przechodzą przez gorszy okres albo mierzą się z porażką. To, co Ci się przydarza, nie wpływa w żaden sposób na twoją wartość. Każdy popełnia od czasu do czasu błędy. Ty musisz po nich wstać i iść dalej.

#04 Ten dzień będzie udany

Każdego dnia przed rozpoczęciem pracy albo odrabiania codziennych obowiązków zapewnij samego siebie, że ten dzień Ci się uda. To doskonały sposób na poprawienie sobie nastroju. Działa szczególnie dobrze w połączeniu z twoją ulubioną playlistą na poprawę nastroju. Ta afirmacja ma zapewnić Ci motywację i chęć do działania.

#05 Moje marzenia się spełnią

Marzenia stają się celami, kiedy uświadamiasz sobie, że mogą się spełnić. Powtarzaj sobie, że jesteś na dobrej drodze, żeby w końcu do nich dotrzeć. Pracujesz na to każdego dnia, nie zapominaj o ty, To afirmacja zarówno na gorszy dzień, jak i na te lepsze momenty, kiedy rozpiera Cię energia do działania i chcesz ją na coś przeznaczyć.

#06 Każdego dnia jestem lepszą wersją siebie

Pracuj na to, żeby codziennie w lustrze dostrzegać osobę bliższą twojemu ideałowi. Masz określoną wizję siebie i starasz się ją spełnić. Ta afirmacja pomaga dostrzec Ci twój progres i zapewnia Cię o tym, że twoje wysiłki nie idą na marne. Nawet jeśli różnica będzie zbyt subtelna, żeby zobaczyło ją twoje otoczenie, Ty ją odczujesz.

#07 Jestem warty/warta włożonej w siebie pracy

Nigdy nie daj sobie wmówić, że odnosisz sukces przez przypadek albo szczęśliwym zrządzeniem losu. Jesteś warty wszystkiego tego, co sobie dałeś. Codziennie wkładasz energię, czas, a czasami nawet pieniądze, żeby robić postępy. Im więcej osób wokół Ciebie zacznie to zauważać, tym częściej spotkasz się z drwiącymi komentarzami.

#08 Nie mam się czego wstydzić

Każda osoba popełnia błędy, ale nie oznacza to, że masz pozwolić im się defilować. Nie masz się czego wstydzić, pamiętaj o tym. Nikt nie może oceniać Cię tylko dlatego, że kiedyś byłeś gorszą wersją siebie. Każdego dnia pracuj na to, żeby w swoich oczach być lepszym. Ta afirmacja pomoże Ci osiągnąć ten cel.

#09 Osiągam sukcesy

Każdy ma szansę spełnić swoje marzenia i żyć tak, jak sobie wymarzył. Nie daj sobie wmówić, że jest inaczej. Masz szansę osiągnąć sukces, bo jesteś zdolną osobą i wkładasz w niego ogromny wysiłek. Tę afirmację powtarzaj sobie za każdym razem, kiedy czujesz, że zbliża się do Ciebie coś, co może Cię przerosnąć.

#10 Moje życie dobrze się układa

Oprócz motywacji trzeba ćwiczyć też wdzięczność. Codziennie przyznawaj przed samym sobą, że masz coś, za co jesteś wdzięczny. W ten sposób nabierasz dumy z tego, co już udało Ci się osiągnąć i pokory. Szczęście w dużej mierze zależy od wdzięczności, dlatego za każdym razem, kiedy poczujesz się gorzej, pomyśl, że masz dobre życie.

Sprawdź też: Motywacyjne sentencje i mantry, które dają siłę do działania

„Oto fakt najbardziej znamienny — myślenie podświadome przyjmuje wszelkie wydawane mu rozkazy z absolutną WIARĄ i postępuje zgodnie z nimi, mimo iż rozkazy te często bywają powtarzane wielokrotnie, w drodze repetycji, zanim zostaną zinterpretowane”. – Napoleon Hill