Wybór oczyszczaczy powietrza jest bardzo szeroki. Chcąc wybrać najlepszy, nie można zdecydować się na pierwszy, na który się natrafi. Nawet jeśli jest to urządzenie, które wydaje się spełniać wszystkie oczekiwania, nie należy spieszyć się z zakupem. Wyjątkiem są sytuacje, kiedy oczyszczacz powietrza jest objęty dużą promocją. Jednak nawet wtedy warto chociażby uwzględnić ranking takich urządzeń, bądź też zapoznać się  z ofertą renomowanych i wiodących firm w tej branży.

Oczyszczacze powietrza – ranking nie zawsze jest pomocny

Ranking urządzeń pozwala zapoznać się z oczyszczaczami powietrza, które cieszą się największym powodzeniem. Warto jednak pamiętać o tym, że popularność niektórych modeli nie zawsze oznacza, że jest to sprzęt najwyższej jakości. Zatem ranking nie zawsze jest dobrym wskaźnikiem co do tego, jaki profesjonalny i niezawodny oczyszczacz powierza zamówić. Opinie mogą być pomocne, jeśli osoba zainteresowana, wchodząc na stronę z rankingami, pragnie się jedynie upewnić, czy model, który chce kupić, faktycznie sprawdza się w codziennym użytkowaniu. Niekiedy dobrej jakości urządzenia o szerokim zakresie filtracji i wysokim poziomie wydajności plasują się znacznie dalej w rankingu oczyszczaczy powietrza. Internauci zwykle dokonują zakupu za pośrednictwem znanych sklepów internetowych, niż poprzez stronę producenta oczyszczaczy.

By jak najszybciej poznać oczyszczacze powietrza Coway, które cieszą się największym powodzeniem, warto zwrócić uwagę na aktualny ranking tych urządzeń. Co można się dowiedzieć z takiej strony – przede wszystkim pozna się dokładną nazwę modelu, a także wszystkie najważniejsze parametry i funkcje w skondensowanej treści, którą czyta się przez dwie-trzy minuty. W takim zestawieniu znajdują się najbardziej popularne urządzenia, które otrzymały odpowiednią liczbę ocen i mają określoną cenę – o tym wszystkim internauta dowiaduje się, zanim jeszcze kliknie w konkretny oczyszczacz powietrza, którego opis chciałby poznać. Warto jednak pamiętać o tym, że popularne urządzenia nie zawsze gwarantują najwyższą jakość.

Trzeba oczywiście mieć tę świadomość, że nawet jeśli u wielu użytkowników dany sprzęt się sprawdza i nie mają zastrzeżeń, nie oznacza to, że tak będzie również w przypadku zainteresowanego zakupem. Nie zawsze bowiem popularne modele mogą w pełni oddawać wszystkie te potrzeby, jakie ma wymagający potencjalny klient, zainteresowany oczyszczeniem powietrza. Sam ranking zwykle nie wystarcza do podjęcia ostatecznej decyzji o złożeniu zamówienia. Niemniej jest to pierwszy krok, który pozwala się zorientować, na jaki komfort można liczyć w danym zakresie cenowym. Użytkownik takiego serwisu znajduje również na stronie informacje dotyczące tego, czym się kierowano podczas układania takiego zestawienia.

Oczyszczacze powietrza prosto z wyszukiwarki

Można również posłużyć się wyszukiwarką, wpisując ogólne frazy z przymiotnikiem „najlepszy”. W ten sposób uda się zwykle trafić albo bezpośrednio na stronę renomowanej firmy sprzedającej oczyszczacze powietrza, albo na bloga, czy serwis tematyczny. Uzyska się wówczas dostęp do treści wpisu lub artykułu, którego autor jest dobrze zorientowany w tym, jaka marka jest wiodąca. Zwykle nie zapomina o niej napisać, czy umieścić odnośnik do strony z jej ofertą.

W ten sposób uda się na przykład natrafić na producenta Coway, który proponuje trzy solidne urządzenia, służące do oczyszczenia powietrza: Classic, Airmega 300 S i Storm. Dzięki nim można pozbyć się takich zanieczyszczeń z powietrza, jak:

  • smog,
  • alergeny,
  • nieprzyjemny zapach,
  • kurz, w tym roztocza
  • sierść,
  • pleśń,
  • lotne związki organiczne,
  • bakterie, wirusy i drobnoustroje.

Każde z tych urządzeń jest przystosowane do pracy w określonych warunkach, tak pod względem metrażu, sposobu obsługi, wydajności, poboru energii, poziomu głośności, dostępnych trybów pracy, dodatkowych funkcji, kosztów związanych z zakupem i eksploatacją, a także … designu. Jednak warto zapoznać się z tą ofertą, jeśli poszukuje się urządzenia, którego funkcjonalność i skuteczność wielokrotnie nagradzano i doceniano, przyznając prestiżowe wyróżnienia, takie jak: REDDOT, czy IF award.

Oczyszczacz powietrza – parametry, które mają znaczenie

Gromadząc informacje o markach, rankingach, wyróżnianych i docenianych urządzeniach, nie można w tym wszystkim zapomnieć o swoich indywidualnych oczekiwaniach i potrzebach. Każdy może mieć inne. Najważniejsze jest jednak to, by urządzenie dobrze pracowało i pozbywało się w miarę szybko zanieczyszczeń z mieszkania, domu lub biura. Użytkownik pragnie zarazem wiedzieć, jaka jest obecnie jakość powietrza w jego wnętrzu, kiedy oczyszczacz jest włączony. Wtedy właśnie warto odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie inne kwestie mają znaczenie.

Dobre, wielozadaniowe oczyszczacze powietrza nie kosztują zwykle mniej, niż tysiąc złotych.  Dlatego coraz większym powodzeniem cieszą się oferty umożliwiające zakup sprzętu na raty 0%, bądź też z odroczoną płatnością. Jest to szczególnie istotne, gdy pragnie się zamówić urządzenie do oczyszczenia powietrza z przyczyn zdrowotnych, bądź z uwagi na małe dziecko w domu. Wtedy zwykle nie można odłożyć takiego zakupu na później.